Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el anyukámnak,...

Hogyan mondjam el anyukámnak, hogy valami nagyon nem okés velem?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje a halálomat kívánom magamnak. Teljesen szét is vagyok csúszva. Karom,hasam, lábam hegekkel tele van. Éheztettem is magam. Tudom nem jó ezeket csinálni de egyszerűen nem érzem jól magam a testembe. Egyszerűen olyan mintha kínoznának ezzel az egésszel. Mármint az élettel.

Legjobb barátaim hátba szúrtak. Barátom kihasznált s majd megcsalt. Itt a családba is meg vannak a gondok.

És egyszerűen tovább ezt így nem bírom ha egy nap nem sírom el magam legalább 3x akkor egyszer se.

És úgy gondolom, hogy ezt valahogy el kéne neki mondanom, de nem tudom hogyan mondjam:(


2021. szept. 27. 00:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%
Anyukáddal beszélj.
2021. szept. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

Annak aki kapásból a szülőt támadja: azok az önvagdosók, akik nem önsajnáltatásból, feltűnési viszketegségből vagdosnak, hanem tényleg azért mert szenvednek, nagyon jól tudják titkolni amit tesznek. A kérdező is ilyen lehet, hisz ott vág ahol nem kell mutogatnia.


Kérdező, kérj segítséget anyudtól- de előre szólok: az első reakciója a döbbenet és hitetlenkedés lesz- de utána segíteni fog. A fiatalok is lehetnek depressziósak, sőt, ezt okozhatja szervi ok, vagyis testi betegség. Magyarán a pszichológusi\pszichiáteri segítség mellett nem ártana egy teljes kivizsgálás sem. Példa okáért: pajzsmirigyzavar nem csak "tompább" lelkiállapotot okozhat, de például depressziót is. Szóval egyáltalán nem biztos hogy mentális értelemben van veled baj.


Ha pszichiáterhez kerülsz, mindenképpen keressetek terápiás lehetőséget, mert a gyógyszerek ugyan rengeteget segítenek, van akinek már az első pár nap után- de azok csak "mankók" amik segítenek élhető lelkiállapotot teremteni addig is amíg a terápia eredményt hoz. És ne félj tőle hogy pszichiáterhez járj, semmire nem fognak kényszeríteni, ez csak akkor működhet ha együtt dolgoztok a problémán.

2021. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
27%
Eljön sajnos magától is a vég, nem kell azt siettetni. Depressziós vagy . Menj el a háziorvosodhoz, mondd és mutasd meg neki , gyógyszert fog adni, ami napokon belül javít a kedélyállapotodon. Fél év után már érdemes lejönni róla, mert rászoksz. Annyi idő elég is, hogy abban a normális állapotban tartósan rendberakd a gondolataidat, az életedet. Van ilyen. Túl tudsz lenni rajta. Ezért nem érdemes meghalni.
2021. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom hány éves vagy,de 16 éves kor felett már szülő nélkül is mehetsz pszichológushoz.Ingyen is van azt sem rossz,tapasztalatból mondom.Vagy ha egyedül nem megy próbálj találni valakit aki segít eljuttatni szakemberhez.De ha leírod hol laksz,itt is biztos lesz aki segít hogy hová menj.
2021. szept. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Háziorvos nem fog neki ilyeneket felírni.
2021. szept. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ne mondd el neki. Engem el se vittek sehova csak próbáltak benyugtatózni és szevasz. Keress akkor online szakembert, ha amúgy nem mersz. Jobbulást!
2021. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%
Attól hogy neked nem támogatóak a szüleid, nem jelenti azt hogy másnak sem. Az online szakemberek sem ingyen dolgoznak, úgyhogy ahhoz is szüksége lesz a szülők támogatására.
2021. szept. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
17# csak feltételezem, mivel egyáltalán nem látja az anyja rajta a szenvedést, hegeket a gyerekén stb… Az enyémek is ilyenek voltak.
2021. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Saját bőrről mondom: el lehet titkolni előlük. A szülő meg jó esetben nem tör rá egy kamaszra mikor fürdik, öltözik... És a depressziósok rohadt nagy színészek tudnak lenni- én legalábbis az voltam. Mosolyogtam, beszélgettem anyámékkal, akkor mertem elengedni magam ha egyedül voltam otthon. Nem rajtam múlt hogy rájöttek.
2021. szept. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
100%
Lehet a szüleinek is rossz rossz élete van, de a lelki világuk sivárabb, mint a gyereké. Ezért van, hogy ők nem értik meg, ha valaki érzelmesebb, ők csak szigorúan azt mondják, hogy éljél és kész! Mi a probléma? Gondolom ezért nem tud anyukájával beszélni.
2021. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!