Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, tényleg olyan nagyon...

Anyukák, tényleg olyan nagyon nehéz Anyának lenni? Nekem nincs gyermekem sajnos, így nem tudom, de minden barátnőm folyamatosan panaszkodik, hogy mennyire nehéz és fárasztó az élete gyerekkel. Számomra így elgondolkodtató, hogy bánjam-e, hogy nincs.

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 13:14
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
16%
A szeretet meg az istenites meg külön kategória.
2021. okt. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
86%

Egy gyerek nem lát téged úgy, mint egy felnőtt. Neki egy "szolgáltatás" vagy, aki eteti, tisztába teszi, vigyáz rá. Azért szeret, mert ezt megteszed neki. Ez a feltétele.


Ha egy kutya gazdája sorozatgyilkos, az a kutyát baromira nem érdekli, ugyanúgy odaszalad elé farokcsóválva, mikor hazaér, mert nincs fogalma a jóról, rosszról, semmiről. A bébi, a kisgyerek ugyanilyen. Ahogy nő, és egyre jobban megismeri az emberi természetet, úgy múlik el a "feltétel nélküli" szeretet.


Itt figyel be, amit olvastam már szülőktől főleg nemzetközi fórumokon, a "like/love" különbség. Szereti a gyerekét (love), de nem kedveli, mint embert (like). Ez is benne van a pakliban.

2021. okt. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
88%

12 éve vagyok a fejemmel, 2 éves múlt az első gyermekük, most jön a második Babánk!

Voltak a gyerek előtt is viták mint mindehol, de szerintem sokkal jobb lett a kapcsolatunk mióta szülők lettünk!

Türelmesebbek vagyunk, azaz nehezebben jövök ki én a sodromból! ( a férjem mindig is nyugodtabb természet volt)

Nehéz időszak az eleje, utána az anyai ösztönök vittek előre, de azt nem tennem meg soha, hogy azért ne legyek anya mert mások panaszkodnak!

Én is szoktam természetesen, tudnék mesélni az első fel évről (extrém hasfajos baba)

Persze ahogy írják lesz meg ennél keményebb időszak is ahogy kamaszodnak ebben biztos vagyok (én is voltam kamasz, 3 vagyunk testvérek, anyukámnak minden tisztelet utólag is)

Viszont semmire nem adnám az életemet, nem cserélném el!

Viszont abban reménykedem, hogy mire kikamaszodnak addigra meg türelmesebb legyek 😀🤣

2021. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
86%
Elolvastam a válaszokat és úgy döntöttem írok. Hosszú mesét tudnék leírni, de biztosan nem mindenkit érdekel. Sajnos nem lehetett nekem sem gyermekem, azért tettem érte párommal együtt, hogy legyen. Egy időben nagyon megbántuk és mindenkit lebeszélnék az örökbefogadásról. Vannak olyan emberi jellemek, melyeket nem lehet megváltoztatni. Amúgy is - szakemberek szerint - 3 éves korra kiforr mindenki egyénisége. Lehet, hogy mi éppen rosszul választottunk, de nagyon rosszul. Férjhez ment, szült két gyereket, aztán elvált. Jött a következő kapcsolat ami úgy tűnt, talán jó lesz. Jó lett - ma is együtt vannak - de a gyerekek nélkül kellett csak az anyuka. Kimentek külföldre, azóta ott is született egy kislány, vele nagy a szeretet. Itt hagyták a két picit nekünk "öregeknek" akkor még csak 60 voltam. Azóta eltelt 11 év, ma már az óvodások középiskolába járnak. Közben mi szépen megöregedtünk és mindig nehezebb lesz a nyugdíjból megoldani a dolgokat. Tündériek, szorgalmas, nem csavarognak. De a szívem soha nem tudja feldolgozni ezt a traumát. (Pedig ha ő nincs, akkor most ők sincsenek,de ez csak nekünk jó.) Ilyen felfogással nem kell szülőnek lenni, ma már nem kötelező szülni. A válása nem zavart, mert más is elvált, de ahogy a gyerekekkel viselkedett, viselkedik az megbocsáthatatlan. Hány éjszakát sírtam velük együtt át, nem értették óvodásan, hogy most már nincs se apa, sem anya. A gyerekek nem mondják, de talán soha nem fogják feldolgozni. Nagyon ritkán keres bennünket, pénzt nem ad, inkább várna, de miből. Nekünk semmilyen támogatás, semmi nem jár, csak a kettőnk nyugdíja és az apa amit ad az van. Ő látogatja őket, tartják a kapcsolatot. Igaz, neki is új kapcsolata van és abba sem fértek bele a gyerekek. Nagyon gondolja meg mindenki, hogy vállal-e gyereket a mai zűrös helyzetben. Bocsánat, ha zavarosan írtam, de eléggé felzaklattam magam.
2021. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
97%

Én azt látom ismerősi körben hogy anyuka foglalkozik a gyerekkel, apuka nem segít. Max néha ott van amikor fürdetik és cső. Anyuka a házimunkát ugyanúgy csinálja.

Szerintem így elég fárasztó lehet. Kimozdulni se tudnak olyan gyakran, mert elmegy a pénz a gyerekre és nincs kinek lepasszolni se..

Nagy probléma mikor megy vissza dolgozni, mert aki otthon van az egy ingyenélő parazita (ezeket a jelzőket mondják a munkatársaim a 'zasszonyra)..

2021. okt. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

24,őszintén sajnálom, nagyon nehéz lehet.

Sajnos több rossz történetet is hallottam már örökbefogadással kapcsolatban. (Nem is szeretnénk sem ezzel, sem lombikkal élni, ha nem sikerül, elfogadom.)


25, Jézusom... Parazita? Mondjuk ilyenkor megkérdezném, hogy a gyermeket közösen vállalták - e, illetve mit gondolt előtte, hogy fog zajlani majd ez az egész?


Szomorú, bár szerintem aki így beszél a feleségéről, az gyerek nélkül is ilyenné válna egy idő után.


Őszintén szólva, nem túl fényes eddig a visszajelzés...

2021. okt. 18. 16:47
 27/44 anonim ***** válasza:
Fárasztónak fárasztó, főleg úgymond agyilag, na jó meg néha fizikailag is.
2021. okt. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
92%
Nem hallatod még kérdező? Az anyák jó része megkapja pedig: ha otthon van azért szar, meg parazita, ha visszamegy dolgozni azért szar, és rossz anya.
2021. okt. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 A kérdező kommentje:

28, szerencsére még nem.

Elszomorító belegondolni, hogy aki így beszél a feleségéről, a gyereke(i) anyjáról, az minden bizonnyal nem szereti.


Viszont... Miért vállal mégis majdnem mindenki gyereket?

2021. okt. 18. 17:26
 30/44 anonim ***** válasza:
95%

Az elején, mikor még sokat van éjjel ébren a gyerek, hónapokon keresztül, az brutális fizikai fáradtság. Később inkább idegi-mentális. Nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb a munkahelyinél, mert számomra inkább csak más. Nekem gyes után felüdülés tud lenni a munkahely, a férjemnek a robotolás után felüdülés tud lenni a táppénz a köhécselő gyerekkel.

3 év feletti gyerekről még nem nagyon tudok nyilatkozni.

2021. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!