Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, tényleg olyan nagyon...

Anyukák, tényleg olyan nagyon nehéz Anyának lenni? Nekem nincs gyermekem sajnos, így nem tudom, de minden barátnőm folyamatosan panaszkodik, hogy mennyire nehéz és fárasztó az élete gyerekkel. Számomra így elgondolkodtató, hogy bánjam-e, hogy nincs.

Figyelt kérdés

2021. okt. 18. 13:14
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
70%
Jó látni hogy valaki hajlandó őszintének lenni, és nem a cukormázat mutatja.
2021. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak rossz, vagy nem csak jó, hanem van, amikor rossz, van, amikor jó, csak sok ember fekete-fehérben látja a világot.
2021. okt. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
94%
Nem fekete-fehéren látja, csak alakoskodik, hazudik, és azt mutatja fenékig boldogság ha gyereked van. Utána meg görcsölnek a friss anyukák akik bedőlnek ennek, hogy ők mennyivel rosszabbak másoknál.... Pedig egyszerűen csak nem kéne hazudni senkinek az anyaságról sem.
2021. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
82%

Fárasztó? Nagyon!

Van mikor az ember legszívesebben kiszaladna a világból.

Sokat kűzdöttünk értük, vetéltem is el. De így is volt olyan pillanat, h a fáradtságtól, stressztől vagy nem is tudom mitől felakartam adni.

Aztán odabújt valamelyik, vagy mondott/csinált valamit, ami miatt egyből elszállt a dühöm, a rossz kedvem, a fáradtságom.

Ezt sem lehet beskatujázni h jó vagy rossz dolog.

Annyi érzelem van benne amit szavakkal bem lehet leírni

2021. okt. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
94%

34/ 100% igazad van!

És tényleg így van!

2021. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, már értem, hogy is mehet ez. :)
2021. okt. 18. 21:41
 37/44 anonim ***** válasza:
61%

3-4. vagyok

13-as, te elképzelni sem tudod, hogy mit jelent Anyának lenni. Ez nem verseny, hogy ki a jobb, ki a szuperebb. Nem vagyok a gagyogós típus sem, és elképzelni sem tudom hogy kiejtsem azt, hogy ,, már járunk, 9 fogunk van stbstb.

Az a típus voltam, aki nem olvadozott a babáktól mint a többség. Tény, hogy aranyosak tudnak lenni, de nem vert hevesebben sosem a szívem.

Aztán kiderült, hogy van egy betegségem, ami miatt valószínűleg meddő leszek. Az egyik petefészkem is eltávolították.

Mondták, hogy a legjobb gyógymód az lenne, ha egy hormonkezelés után gyermeket vállalnék. A hormonkezelést sem vállaltam és gyermeket sem terveztem az akkori partneremmel.

Pár év múlva rám talált az igaz szerelem és 2 év után kezdtem aggódni, hogy mi lesz, ha nem tudok teherbeesni, ha majd szeretnénk babát.

Hatalmas csoda, de a 2. Hónap megérkezett a pici. Nagyon hálás voltam érte és amikor éjszaka elkezdett gyakrabban ébredni, semmi más nem érdekelt csak az, hogy neki jó legyen és gondozzam szeretettel.

Sajnos a babámmal majdnem egyidős egy kisbaba, aki egy ritka fejlődési rendellenességgel született,aki nemsokára újra angyal lesz, és az ő videóit látva milliószorosára nő a hálám, hogy én az egészséges gyermekemhez ébredhetek.


Páran írtok arról, hogy változik a szexuális vágy is a fáradtság miatt stb...

Mi a gyermekágyas időszakot sem bírtuk ki, szerintem a kémia a baba mellett is ugyanúgy tud működni..de nyilván mindenki más..


Kedves kérdező: nagyon jó lelkű lehetsz.


Én azt mondom, hogy a baba valóban földöntúli boldogság, de képes dolgokat átalakítani a házasságban! Nagyon sokan valóban civakodnak és veszekednek, ezeket én is láttam közeli rokonoknál is. Van akinél itt törnek felszínre olyan dolgok, ami saját maga számára is újdonság.

Ugy gondolom, hogy mindenki kap új tulajdonságot/gokat, ami miatt

Mi úgy hazasodtunk meg, hogy sosem volt okunk civakodni. Ez a mai napig sem tört meg, de ettől függetlenül van amikor nyelek egy nagyot. A mi esetünkben csekély mértékben, de igenis változtatni képes a kapcsolaton.

Ha szerelemben éltek, millió dolog van az életben, ami örömötökre szolgál. Az a fontos, hogy egyikőtök se okolja a másikat,mert senki sem hibás!

2021. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

37,de jó! Akkor tényleg Igazi Csoda nálatok a gyermek, olyan jó ilyet olvasni.

És fantasztikus, hogy ezt meg is becsülöd.

Szegény ismerősöd, így gyermek nélkül is azt gondolom, hogy nincs fájdalmasabb annál, hogy valaki elveszíti a gyerekét,nem hiszem, hogy fel lehet valaha dolgozni.

Biztos, hogy változnak, hiszen Anya és Apa is lesz, férj és feleség után.

Nem tudnám elképzelni, hogy megromlana a házasságom.

Nagyon hálás vagyok, hogy olyan Férjem van, amilyen.

Talán ahol emiatt megy tönkre, egyébként is megtörténne.

2021. okt. 19. 13:36
 39/44 anonim ***** válasza:
74%

"Melletted, Kag, könnyű jó anyának lenni."

A gyerek lutri, amit a gép dob. Lehet angyali, ördögi, jól evő nem evő jól alvó, nem alvó. Nehéz. Nehéz anyának lenni. Neked kell ismerni annyira magad, hogy tudd, fel tudsz-e dolgozni egy nehéz természetű gyereket, aki nem alszik, nem eszik, ordít a semmin, többemberes, akármi. De kell ismerned a párodat is annyira, hogy tudd nemcsak azt, hogy milyen apja lenne egy ilyen gyereknek, de azt is, hogy milyen férjed lenne neked, ha a nehezebb verziót kapjátok. Az fontosabb, hogy te ne legyél egyedül, ne legyél magányos, szeretve legyél. Akkor bármit ki lehet bírni.

2021. okt. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
69%

"Mondták, hogy a legjobb gyógymód az lenne, ha egy hormonkezelés után gyermeket vállalnék."


Nem a válaszoló ellen, hanem az ostoba orvosok ellen vagyok kiakadva. A gyerek, mint gyógymód. Ekkora gusztustalan dolgot. És nem először hallom.

2021. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!