Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te szüleid vettek neked...

A te szüleid vettek neked házat/lakást?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy szerinted mennyire "illik" összespórolni egy szülőnek a gyereke lakására/házára való összeget, mennyire várható el a gyerek részére való lakásvásárlás a szülőktől.

2021. okt. 25. 02:34
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
202 szavazat
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
91%
Anyumék vettek 2 lakást, hogy ha kell oda tudjunk költözni. Ketten vagyunk testvérek. Végül mindkettőnknek lett kertes háza a párjával, így valószínűleg a lakást nem fogja egyikőnk sem használni. Ki vannak adva albérletbe.
2021. okt. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
70%

Vettek.

És szerintem illik, én is fogok indítani a gyerekemnek lakáskasszát, ha lesz majd. A mai világban kegyetlen elindulni és ez egyre nehezebb lesz. Két dolog van, ami biztos befektetés: a saját otthon és a tudás. Én mindkettőben akarom segíteni a gyerekem és szerintem aki úgy vágja ki az életbe a saját vérét, hogy oldja meg magának, az nem igazi szülő és ne csodálkozzon, ha basznak rá nyugdíjas korában.


Más kérdés, hogy mi van akkora, ha valakinek nem telik... Bár szerintem azt akkor is meg tudja engedni magának az ember, hogy a gyerek nála lakjon, amíg megszerzi az első szakmai végzettségét. De én őszintén szólva felelőtlennek tartom ezeket az embereket. Mikor mindenki szivárványt hányva tapsol, hogy valakit jól felcsináltak a nagy semmire, akkor én vagyok az, aki inkább elvonul, mert olyat mondana, hogy a sok hormongőzös meglincselné.


Én úgy gondolom, nem kell mindenkinek gyerek... Annak sem, aki csak úgy szülné meg, hogy a fiatal évei szenvedéssel teljenek. Márpedig a következő generáció csak akkor lesz több az előzőnél, ha nem kell azokat az alapokat is leraknia a saját életében, amit az őseinek muszáj volt. A tudomány is így épül fel: meglévő tudást sajátítunk el és arra építünk újat, nem pedig mi jövünk rá a nulláról mindenre a saját életünkben. Ehhez egy emberi élet rövid. Ahhoz is, hogy valaha kitörj a szüleid társadalmi osztályából, ha nem onnan indítanak, ahova ők már eljutottak 30-40 év alatt a saját életükben. Szerintem minden jóravaló szülő arra vágyik, hogy a gyereke többre vigye nála. Én is. Igyekszem eszerint gondoskodni róla.

2021. okt. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
92%

A szüleimnek sok anyagi gonddal és nehéz élethelyzetekkel kellett megküzdenie. Sokszor normális ételünk sem volt, bár ez részben az ő hibájuk (rosszul fogták fel a munkahellyel és nemi szerepekkel kapcsolatos dolgokat).

Szóval nem.

2021. okt. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
59%

Míg nővérem kapott, én nem.

Míg nekem saját házam van, addigra nővéremnek már sehol..

Míg én önerőből értem el mindent, addig nővérem nem tud felmutatni semmit.

2021. okt. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem elvárható, de kedves, ha megteszik.

Én nem kaptam semmi ilyen nagy ajándékot, de lehet hogy jobb is, mert így tényleg a saját eredményemnek érzem hogy van.

Ha lesz gyerekem persze akarnék neki, de úgy gondolom, nem attól lesz rossz egy szülő, hogy nem tud megvenni egy lakást a gyerekének...

2021. okt. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
84%

Vettek, vagyis apukam vett nehany lakast, de az egyiket kozosen valasztottuk nekem. Azota egy masik lakasaban lakom, az elsoben a hugom lakik, egy ki van adva, ketto pedig nyaralo apartman ket felkapott varosban.

Nincsen a nevemen a lakas egyelore, tehat hivatalosan nem az enyem, de nem fognak kirakni belole.

Es igen, ha megvan ra a keret, akkor szerintem illik segiteni a gyereket manapsag, amikor az alberlet arak is magasak, venni meg plane lehetetlen egy fiatalnak, aki palyakezdo, de sokaknak kesobb is elerhetetlen kb, anelkul, hogy hatalmas hiteleket vennenek fel. (Nem mindenki akar CSOK-ot se felvenni, en pl egy gyereket sem tervezek egyelore, nemhogy tobbet.)

De nyilvan sok olyan idosebb szulo van, akik nem tudnak lakast venni es jo esetben az az egy, amiben elnek a sajatjuk, rajtuk nem kernem szamon, ugyhogy ugy mondanam, illik segiteni a gyereket annyira, amennyire a szulok szintje megengedi. Van ahol a maximum az, hogy foznek egy jo vacsorat es egyutt eszik a csalad, esetleg visz el belole a gyerek maganak. Vagy az, hogy a szuleivel lakik felnottkent is amig gyujt sajat lakasra es nem kerik el a fizetese felet, hogy adja le.

Egyebkent egyetertek azzal, hogy nem kell mindenkinek gyerek, aki nyomorog gyerek nelkul is, oda nem kellene vallalni. De ahol csak annyi a gond, hogy nincsen 30+ millioja valakinek lakasra, az talan meg nem a nyomorog szint. Persze felre lehet rakni, de ha 50 ezret rak felre az ember minden honapban, az is csak 10 millio ft lesz 18 ev mulva (plusz valamennyi kamat), aztan ki tudja mennyit fog erni az akkor.

2021. okt. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
68%
Nem vettek, nem is vártam el és én sem veszek a gyerekemnek
2021. okt. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 molnarmarcell21 ***** válasza:
90%

Nem vettek, de majd meg fogom örökölni.

Szerintem nem illem kérdése.

És nem is elvárható.

2021. okt. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Egyedül nevelt fel anyám, 2 munkahelyen dolgozott hogy eltartson minket. Apám gyerektartást se fizetett.

Nem lapulnak 10-20 milliók anyám zsebeiben, a vastag magyar fizetésből nem tudott félre tenni.


Vettem magamnak házat árverésen jó áron.

2021. okt. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
93%

Vettek, többet is.

Nem illem kérdése és nem elvárható de ahol az anyagi szint megengedi, ott jó döntés erre költeni.

El nem tudnám képzelni hogy mit kezdenék az életben, olyan hivatást választottam ahol 10 év tanulás után látok majd egyáltalán fizetést.

Hálás vagyok a szüleimnek.

Ugyanígy fogok tenni a saját gyerekeimmel is ha lesznek

2021. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!