Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te szüleid vettek neked...

A te szüleid vettek neked házat/lakást?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy szerinted mennyire "illik" összespórolni egy szülőnek a gyereke lakására/házára való összeget, mennyire várható el a gyerek részére való lakásvásárlás a szülőktől.

2021. okt. 25. 02:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
93%

Ha a szülők megtehetik, akkor nyilván mi kivetni való van abban hogy segítik a gyereküket?


Mi annyira nem állunk jól hogy egy lakást alám rakjanak, az ár nagy részét nekem kell összegyűjtenem, de egy kicsivel majd ki tudnak segíteni a nagyszülők után kapott örökségből.

2021. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
80%

Akinek vettek lakást, sőt többet is, azoknak mivel foglalkoznak a szülei?

Nekik is vettek lakást a szüleik és így könnyebb volt az életük?

Vagy nagyon jól kerestek?

Vagy, hogy?

2021. okt. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a mi csaladunknak nem telt ilyesmire. Pláne, hogy nem egyetlen gyerek vagyok. Tisztességben, normálisan éltünk, de több lakást megvenni már egy másik szint. Nem is lett volna pofám elvárni. Nyilván örültem volna neki, jó, ha meg tudja ezt tenni valaki, de elvárni semmiképpen nem korrekt ezt.
2021. okt. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
100%
12- nálunk volt egy nagyobb öröksége a szüleimnek és jól is keresnek (vállalkozók)
2021. okt. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
93%
Én ezt egy kicsit körforgásnak érzem. Ha a szülők úgy indulnak, hogy van lakás, akkor tudnak a gyereknek lakásra spórolni. Ha nem, akkor saját lakásra kell spórolni. Majd ez így folytatódik a gyerekeknél.
2021. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
96%

A szüleim és az egyik oldalról a nagyszüleim kiskorom óta gyűjtöttek, így igen, vettek.

Szerintem nem elvárható, viszont óriási segítség az életben való elindulásban. Egy kisebb házat ami, felújítandó kaptam, melyet én újítottam fel. A mostani árak mellett a ház és a felújítás kb 25-30 évnyi teljes fizetésembe kerülne. Úgy, hogy nem keresem olyan rosszul azért.

Ebből szerintem könnyen kiszámolható, hogyha ilyen árak maradnak, akkor a saját gyerekemnek nem fogok tudni venni. De nyilván mindent megteszek, teszünk félre havi szinten és ha összejön az önerő, meg fogjuk neki venni hitelre. Mire 20 körül lesz a kislányunk, hátha kifut a hitel. Ehhez persze az kellene, hogy ne emelkedjenek ész nélkül az ingatlan árak, mint most.

Egyébként nem elvárható szerintem, de nekem az is furcsa, amikor valaki jól él és mégis pucér seggel indul útnak a gyereke. Nyilván nem egyformák a lehetőségeink, de én úgy vagyok vele, hogy kire vagy mire költsek, ha nem a gyerekemre?

Nincs elkényeztetve, nem veszünk meg minden szart neki, de a jövőjére igenis gondolunk és teszünk félre neki.

A mai világban sajnos nagyon nehéz boldogulni,ha mindent magadnak kell elő teremteni. :( Sajnos brutális az infláció is. Albérlet mellett saját házra gyűjteni iszonyúan nehéz. Félre teszel nagy nehezen mondjuk 1 milliót. Korábban 3m2 házra elég lett volna, de mire összejön már csak 1m2-re..

2021. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
90%

Nem várható el, és nem is illik vagy nem illik kérdése. Viszont a szülők általában a legjobbat akarják a gyerekeiknek, szóval szerintem teljesen rendben van, ha vesznek a gyereknek, vagy adnak bele egy nagyobb összeget. Főleg ha mindenki a helyén tudja kezelni a dolgot.(nem az van, hogy innentől kezdve örök hálával tartozik a gyerek, a szülő beleszól mindenbe, vagy pont fordítva, a gyerek nem becsüli meg amit kapott).

Hatalmas segítség az életkezdéshez, főleg a mai ingatlanárak mellett. Én is kaptam lakást, még az árak elszabadulása előtt, ma legalább a dupláját éri. Nem vártam el, nagyon hálás vagyok érte, és természetesen a mi gyerekünk is fog kapni, ha megtehetjük.

2021. okt. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem vettek. De a férjem örökölt egy lakást, az a lányunké lesz majd.
2021. okt. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
85%
Én nagyszüleim után örököltem a lakást, öcsém meg a másik nagyszüleinkét
2021. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
25%

Én vettem magamnak. Faterom nagyon jól áll anyagilag, 3 ingatlanja van, abból egy üresen 5.kerben, de semmivel nem segített hogy erősebb legyek az életben.És utólag belátom igaza lett!


Bárhol megélek, a saját magam ura vagyok.

35F

2021. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!