Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te szüleid vettek neked...

A te szüleid vettek neked házat/lakást?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy szerinted mennyire "illik" összespórolni egy szülőnek a gyereke lakására/házára való összeget, mennyire várható el a gyerek részére való lakásvásárlás a szülőktől.

2021. okt. 25. 02:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
85%

15 Ez igaz, nekem a szüleim a saját OTP hitelük fizették évekig amiből építkeztek….

Most hogy van lakásunk az a férjem öröksége miatt van, mert a szülei eladtàk azt a házat es a két gyerekük között elosztottàk a pénzt. Ez van.

2021. okt. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
75%

Anyám nem teheti meg, hogy vegyen.

Apám megtehetné, de utálja a barátommat, mert "el vett tőle" ezért kibaszásból nem vesz. Már nem is tartjuk a kapcsolatot, leszarja az unokáját is. Csak mert ő minden férfit utál/utált aki velem volt.

2021. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
77%
Nehezen nőttünk fel tesómmal. Anyuék építkeztek. Sok minden nem jól lett megtervezve, vagy nem volt rá elég pénz és át kellett később csinálni. Közbe kitanultunk mind ketten. A ház a tesómé lesz. Még egyre nem jutott. Mi külföldön élünk a családommal albérletetben. Én szeretnék majd venni a gyerekeimnek, de ha nem jön össze, legalább egy nagyobb összeggel támogatni őket.
2021. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem.

Férjem viszont az elvált apukája után, amikor az meghalt, örökölt egy lakást. Oda költöztünk be, együtt ujitottuk fel.

Azért így sokkal-sokkal egyszerűbb!

Én is szeretném az egy szem gyerekünket így elindítani, vagy legalább egy nagyobb önerővel segíteni, mert minden nélkül nagyon nem egyszerű.

2021. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy komplett lakást venni nem elvárható, főleg, ahol több gyerek van, de illik annyit összekuporgatni, hogy az ember bele tudjon segíteni az önerőbe.


Az én családomban még azért is hálásnak kellett volna lenni, mert felneveltek. A férjem családja viszonylag jól élt, de nekik meg ez nem jutott eszükbe( viszont kaptunk tőlük több nagyobb értékű dolgot később a házunkba).


Na most, mi 7-en vagyunk a huszas éveinek végén, harmincas elején a családban, és én vagyok az egyetlen, akinek van saját otthona, a férjemmek külföldön szedtük össze az árát. Ja, az egyik pár kapott a másik fél szüleitől lakást, nekik úgy van.


Nem is vállalt senki gyereket rajtam kívül. Na, hát ilyen az, mikor nem segítik a fiatalokat egy fityinggel sem.

2021. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
93%
12. válaszoló! 1. vagyok. Apukám szobafestő (néhány éve már külföldön dolgozik), anyukám takarítónő egy iskolában, de sok évig velem volt itthon, mert nagyon beteg voltam. Annak idején anyumék építettek maguknak egy házat, hitellel, abban nőttünk fel, nem kaptak a szülőktől. Apukám szülei amikor meghaltak osztódott a házuk ára apum és a testvére közt. Apum vett belőle egy lakást, a másik lakásra valót pedig összegyűjtötték anyummal. Így lettek a lakások. Debrecenben.
2021. okt. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
98%

Mind az öten kaptunk.

Építőipar.

Sajnos világviszonylatban nem elvárható, de ha a szülő megteheti akkor a lehető legjobb döntés/befektetés a gyereke biztonságát ezzel biztosítani és nem kitenni 40 milliós hiteleknek vagy hosszú albérletezős éveknek, ahonnét nem csoda ha nem igen halad semerre az ember élete.

A barátaim közül olyat nem ismerek aki ténylegesen kapott volna, olyan van aki örökölt és olyan is ahol eladták a közös otthont (anyuka-fia-lánya) és három felé osztották, amiből mentek három felé hitellel.

Ellenpéldám is van egy barátnőmnél, ahol a szülői lakás egy nagy belvárosi dunaparti elképzelésemsincsmennyitérhetmost lakás, (150-200 millió?) plusz van egy angyalföldi lakás ami ki van adva albérletbe plusz van egy nyaraló. Mind a 3 gyerek albérletben, a legfiatalabb 28 a legidősebb 40 és amíg a szülők élnek nem is nagyon lesz semmi kilátásban pedig istenemre mondom nagyon jó a viszony köztük, csak ők az “oldják meg, mi is megoldottuk” típusú szülők.

Párom most örökölt, a mi gyerekünk lakása pedig abból lesz, majd ha felnő, addig ki lesz adva albérletbe.

Hogy őszinte legyek, lehet nem vállalnék gyereket, ha a későbbiekben nem tudnék neki legalább egy garzont biztosítani amivel már szíve joga lesz ésszerű kereteken belül eldönteni, hogy mi legyen.

Sokak ezért simán köpködnek rám, de nem azért szülöm, hogy 18 évig babusgassam, aztán na boldogulj ahogy tudsz, próbálj meg nem éhen halni és boccs, ha mostantól szar lesz az életed.

2021. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
96%

Vettek egy kicsi, olcsó lakást (vidék). Ha ki tudják gazdálkodni, szerintem nem árt segíteni a gyerek kirepülését, ha nem is egy teljes lakással vagy házzal, de valamekkora összeggel. Mert a többség manapság bőven 30 fölött lesz, mire önerőből összekapar annyit, hogy ne újabb 30 évre kelljen magát eladósítania egy ingatlanvásárlással. Nem az van, mint 40 éve, hogy 22 évesen kapunk egy lakást marha olcsón a tanácstól, vagy a helyi cukorgyártól, ahol dolgozunk.

Vagy marad az albi.

De nem elvárás, főleg ha nincs miből. Én nagyon hálás vagyok.

2021. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
72%
Apám albérletben lakik amit alig tud fizetni, anyám örökölt házban, nekünk sincs saját házunk, csak úgy tudnánk benni ha naggggyon a szükséges alá mennénk és egy lyukat választanánk egy eldugott helyen. 2 gyerekünk van, esélytelen, hogy a mi anyagi segítségünkkel legyen egyszer sajátjuk.
2021. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
85%
Nem vettek, de segítettek az önerővel, meg a hitelfelvétellel is (azóta már letörlesztettem). Szóval igen is, meg nem is. Ez így szerintem korrekt volt.
2021. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!