Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A te szüleid vettek neked...

A te szüleid vettek neked házat/lakást?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy szerinted mennyire "illik" összespórolni egy szülőnek a gyereke lakására/házára való összeget, mennyire várható el a gyerek részére való lakásvásárlás a szülőktől.

2021. okt. 25. 02:34
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező!


Nem vettek házat, vagy lakást a szüleim, mert nem voltak olyan anyagi helyzetben hogy ezt meg tegyék.

Jelenleg egy nagy családi házban lakunk többen. Nagymamám, édesapám, hugom az ő barátja, én és a barátnőm.

El mehetnénk albérletbe, de nem igazán látom értelmét, mert havonta annyival többet tudunk, meg spórolni, mint amennyit el költenénk az albérletben. Valamilyen szinten, közös kasszán vagyunk, a rezsi és az élelmiszerben. Az el következő 4-5 évben, nem áll szándékunkban el költözni, és addig is spórolunk. Mindenki dolgozik és tanul is mellette, képezzük magukat, hogy jobb legyen az életünk a jövőre nézve. Ezzel saját magunknak teszünk jót, és majd a fel nővő gyerekeinknek. Hitelt nem áll modunkban fel venni, mert már egyszer meg jártuk, 2008 gazdasági válság, svájci frank. Nem írom, tovább. Mindenki tudja miről van szó. Vissza fizettük nehezen, de így is mínuszba jöttünk ki.

2021. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
87%

Nekem igen, és nagyon hálás vagyok érte.

Apai nagyapámtól örököltem egy nagyobb összeget, és 2013-ban ezt kiegészítette a család, így lett meg éppenhogy csak a pénz a lakásra. Kb. 5-6 millió forintról beszélünk.

Most ugyanez a lakás felújítandóként is 15 milliót ér legalább, felújítva 20 milliót is akár.

Egy budapesti, második emeleti garzonlakásról (30 m^2) beszélünk.

Valószínűleg soha a büdös életben nem lenne lakásom, ha pl. albérletet kéne fizetnem. 35 éves korom előtt legalábbis biztos nem.


F

2021. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
94%

"Ha ilyen sokatoknak alátolták a lakást, ne sírjatok."


"nem apuci segített"


Most komolyan miért kell ez a rossz indulat és gonoszság?

Őszintén, szerintetek tehet valaki arról, hogy kap vagy nem kap a szüleitől?

Ti mit tettetek volna, ha a szüleitek szerettek volna ingatlant venni nektek? Mondtátok volna, hogy nem köszi, inkább megyek albérletbe havi 120-ért?

Szerintem minden normális fiatal elfogadja és hálás a szülei segítségért. Nem lehet elvárni, de ha tudnak segíteni miért utasítaná vissza az ember full pályakezdőként vagy egyetemistaként esetleg?

Az, hogy valaki kap ingatlant, nem azt jelenti, hogy életképtelen és magától soha nem lenne neki.

Komolyan nézzen magába, aki csak fröcsög másokra az irigység miatt. Ez persze álcázza azzal, hogy lenézi meg nevetség tárgyává teszi őket.

2021. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 Metionin ***** válasza:
100%
Nem. Egyébként ha megtehetik, szerintem nagyon nagy segítség legalább egy önrészt összerakni a gyereknek, valamilyen szintem az is a felelős gyerekvállalás része, hogy gondoskodnak a jövőjéről akár azzal hogy a taníttatását támogatják, akár lakás önrésszel, akár egyébbel, amivel tudnak segíteni.
2021. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
20%
Akartak, de én nem kértem, inkább az oktatásba fektettem a pénzt. 26 éves koromra meghalt az apám, anyám egyedül maradt a lakásban, tehát kb. a lakás az enyém, eladhatom, amit csak szeretnék. Vettek volna lakást, de inkább másra költöttük, illetve az örökölt lakás már tulajdonképpen az enyém.
2021. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy garzont kaptunk szüleimtől. Onnan mentünk tovább, férjem szüleinek segítségével. A gyerekeinknek a férjem örökségéből vettünk egy háromszobás panelt, pont ugyanolyat, mint az anyai nagyszüleiké. Most már ők se élnek, így mindkét (felnőtt) gyereknek van egy-egy háromszobás panelje.
2021. okt. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
8%
Sokaknál az elvárások úgy látom padlásig érnek... teljesítmény meg a pincében van...
2021. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
78%

47! Sokak meg látom csak kisz*rják a gyereket, onnantól meg le....

Majd jön a duma tudom előre, hogy aki nem tud lakást venni ne is vállaljon gyereket?


De, vállaljon, ha akar, de nehogymár baj legyen, hogy van aki jobbat, többet is tud adni a gyereknek. Igen is aki teheti támogassa a gyereket. Nincs abban sem szégyen, hogy szívesen veszik ezt a gyerekek, hiszen nem ők kérték, hogy szülessenek meg.

2021. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
10%

#48 ezzel a gondolkodásmóddal már régen kihalt volna az emberiség.


Sajnos sokan nem nevelik meg a gyerekeket ezért van annyi aki nem tud magával mit kezdeni, neveletlen parasztok. Jönnek az elvárásosakkal.


Az nem gond ha tud segíteni a sző, de ha mindig betol a gyerek segge alá mindent, akkor soha nem fogja tudni értékelnie azt amije van.


Mindenki máshonnan indul, azzal sem hiszem hogy baj van ha nincs a szülőknek pénze, meg azzal sincs baj ha van. Hozzá állás a lényeg.


Mint sokan mások te sem értetted meg értő olvasás hiánya miatt mit írtam az egyetlen sorban. ha eleve úgy indul neki a gyerek hogy elvárja hogy kapjon valamit anyagilag az gáz, nagyon gáz. Az már félig életképtelenül el van kényeztetve... Azt jelenti h nem érti mi az hogy munka, mi az hogy letenni valamit az asztalra és nem kedvétől függően csináljon valamit...

2021. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettek,sőt elhibázott döntéseik sorozata miatt végül én vettem nekik.Sajnos a szülői ház az odalett,de legalább a 2öcsém sem került el otthonról.Nehéz helyzet volt,de túl vagyunk rajta,és büszke vagyok arra,hogy tudtam akkor segíteni,és így ők is talpra bírtak állni.
2021. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!