Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetekmaz normális ha...

Szerintetekmaz normális ha egy negyedikes szülei arra kényszerítik a gyereket,mhogy velük eggyütt dolgozzon egy cseresznyésben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 1. 17:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/115 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez attól függ. Szóval érted, ne erőltessék rá a szülők a kisgyerekre azt, hogy minden nap a cseresznyésben legyen egész nap és dolgozzon. Szóval érted, ne tekintsenek úgy a kisgyerekre, mint valakire, akit lehet napi 8 órában dolgoztatni. Szóval ne úgy tekintsenek rá, mint egy alkalmazottra. De ha most besegítés szintjén van csak ott, akkor persze.
2021. nov. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/115 anonim ***** válasza:
69%
Mert jobb lenne otthon hagyni? A gyerek nyilván élvezné hogy csinálhatja disznóságait, de az minden csak nem felelős viselkedés a szülők részéről- jobb ha megy a negyedikes, és nem hal bele ha dolgozik is a szülei mellett.
2021. nov. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/115 anonim ***** válasza:
80%
amúgy mi az hogy kényszerítik? Lehet hogy őskövület vagyok, de eszembe nem jutott volna otthon heverészni mikor anyámék mentek a gyümölcsösbe.... lesült volna a bőr a képemről.
2021. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/115 anonim ***** válasza:
88%
Ha kicsit besegít azzal nincs semmi gond.Legalább nem a négy fal között üldögél hanem a friss levegőn mozog
2021. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/115 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom nem teli rekeszt cipeltetnek vele egész nap.

Meg kérdés az is, hogy lenne-e kire bízniuk, ha otthon hagynák (törvény szerint 12 év alatt nem lehet felügyelet nélkül hagyni, úgy tudom).

2021. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/115 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a gyerekkoromról volt szó, és ezek szerint én dramatizáltam túl a dolgot részben.

Egésznapokat töltöttünk kint, viszont több heti munkával is a legvégén csak 4000-ret kaptam a munkámért összesen.

2021. nov. 1. 17:39
 17/115 anonim ***** válasza:
91%

El tudok képzelni olyan helyzetet is, ahol ez normális, de olyat is, ahol nagyon problémás.


Egy gyereknek szüksége van szabadidőre, meg ugye ott a suli és otthon a tanulás. Szóval egyszer-egyszer elmeggy, és pozitív is lehet. De ha ez a szokásos hétvégi program, vagy hétközben is ez van, az már nem oké.

2021. nov. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/115 anonim ***** válasza:
78%

A szüleim a munkahelyük mellett földműveléssel és állattenyésztéssel is foglalkoztak. Az, hogy mondjuk hétvégén kivittek kapálni, meg kellett etetnem az állatokat, ha nem voltak otthon, ki kellett gazolni a konyhakertet, segíteni górézni a kukoricát vagy berakni a tűzifát mindennapos dolog volt. Ezt mind meg tudtam csinálni a tanulás mellett (jó tanuló voltam), hisz napi 1-2 óráról volt szó. Ez alól csak az ilyen kapálás vagy kukoricarakás volt kivétel, azok hosszabb munkák voltak.

És mielőtt azt hinnéd, hogy ez nagyon régi sztori - 35 éves nő vagyok, egyetemi diplomával és jó munkahellyel.

Ja, és ezért pénz nem járt, ez része volt a mindennapoknak, annak, hogy úgy élhettünk, ahogy.

Őszintén: szerintem túldramatizálod.

2021. nov. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/115 anonim ***** válasza:
74%
És msot így évekkel utána lett ez probléma?
2021. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/115 anonim ***** válasza:
75%
Sok gyerek volt így, csak még pénzt se kaptak. Az alap, hogy amikor már elég nagy a gyerek besegít otthon.
2021. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!