Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg apának, hogy...

Hogy mondjam meg apának, hogy kéne betét?

Figyelt kérdés
Lehet buta kérdés, de tényleg nem tudom hogy mondjam el ezt neki, elvégre ő nem tudja milyen ez... :/ Apukámnál vagyok, és nem hoztam betétet magammal, pedig kellett volna mert tudtam, hogy nemsokára meg kell jönnie .. és tessék, ma meg is jött.. Apukám még alszik, 2 db van nálam, amit egyszer itt hagytam, de az nem lesz sokáig elég és nem tudom mit tegyek...Hasam is fáj és gyógyszer is kéne... légyszi segítsetek hogy mondjam el apának?..:(

2022. jan. 11. 07:50
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
89%
39, ne tegyél fel komoly kérdéseket, mert bele fog zavarodni 😂
2022. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
91%

36.! Nekem is ez jutott eszembe, ha karanténban van, akkor nem mehet boltba. Ezt sokak figyelmét elkerülte.

Mutasd meg apudnak a betéted csomagolását, mondd, hogy Apa, megjött, de nincs több betétem, ilyet hozzál légyszíves. Nyugi, megteszi, mert a férfiak (jelen esetben az apád) ilyen esetben maximálisan megértőek. Tuti, hogy elmegy és hoz. Nem hülye, tisztában van a szituval. Te meg ne legyél szégyellős. Ez az élet rendje. Előfordul, hogy valakinek elfogy és megkéri a családtagját (férjét, apját). Meglepődsz majd, milyen lojálisak tudnak lenni ilyen esetben.

2022. jan. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
77%
Jav.: 42-es vagyok, én is a 39-es válaszra reagáltam.
2022. jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
15%
Alapból nem hiszem hogy komoly kérdés, legalábbis nem létezik, hogy 16 évesen kb ilyen 12-13 éves szinten menne a dolog, mert esetükben talán még megérteni, hogy nem mernek annyira beszélni róla.
2022. jan. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
77%
44, tegnap volt egy ilyen kérdés, ott írta, hogy 12, törölték is
2022. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg már ott bukik az egész, hogy azóta is megvan a két betét és még mindig elég?:D
2022. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
24%

Alapból nem hiszem hogy komoly kérdés, legalábbis nem létezik, hogy 16 évesen kb ilyen 12-13 éves szinten menne a dolog


Dehogynem. Sőt, egy 12 éves sokkal könnyebben beszél róla, mint egy 16 éves.

16 évesen sokan túlgondolják a dolgokat, ráparáznak olyanra, amire nem kell. Pl a betétvásárlás.

Egy 12 évest még nem ér el a kortársak befolyása, nem hergelik egymást, hogy ez mennyire ciki, vagy nem ciki, sokkal kevesebb gátlás van bennük a témában.


Másrészt, ha otthon nem beszélnek róla, tabu téma, akkor nem kell csodálkozni, hogy ő is így kezeli. Sok családban nem beszélnek a menstruációról, mintha attól megszűnne létezni. Rejtegetik a betéteket, titokban tartják az egészet, mintha valami bűnös, rossz dolog lenne.

2022. jan. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
86%

47: döbbenet ezt olvasni! EGyáltalán nem gondolom, hogy ne lenne ilyen, de mégis megdöbbent, hogy a XXI. században _ez_ ilyen tabu téma lenne...


Én úgy gondolnám, hogy már 50 éve se volt az....

2022. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
94%

#48: sajnos nem ritka, hogy tabutéma a dolog.


Sok családban ha szó is esik róla, "betegségként" hivatkoznak rá, ami szintén erősíti a lányokban, hogy ez rossz, ciki, tilos beszélni róla, pláne a férfiak előtt.

Ismerősi körben (30+ korosztály) is volt erre példa. Valahogy szóbajött a dolog, és volt, aki megrökönyödött, hogy teljesen nyíltan beszéltem róla a párom előtt, mert őt máshogy nevelték, szerinte a férfiak erről nem tudhatnak. Azon pláne kiakadt, hogy a párom simán vesz nekem betétet és tampont, ha épp ő megy bevásárolni, és pontosan tudja, mit használok.


Most, hogy hivatalosan az iskolákban sem lehet felvilágosítás, méginkább tabu lesz.

2022. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
1%
49: azért ne túlozz már, nem felvilágosítás nem lesz, hanem lmbtq-téma!
2022. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!