Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket segítenek a szüleitek?

Titeket segítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. 22 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom, már 18 évesen elköltöztem otthonról, párommal együtt. Még nagyon az elején vagyunk úgymond a nagybetűs életnek, kijövünk anyagilag önállóan, de kissé nehezen. Arra lennék kíváncsi, ilyenkor a szülők segíteni szoktak mikor már nem lakik otthon a gyerekük?

Tudom, hogy megosztó ez a kérdés és teljesen egyetértek azzal, hogy ha a gyerek felnőtt és külön utakra lépett, ráadásul gyereket vállalt, akkor igenis álljon meg a saját lábán és nem köteles segíteni a szülő.

Viszont már én is szülő vagyok és őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment.

Apukám nagyon jól keres, jó viszonyt ápolunk, viszont mindenre szivesebben ad ki pénzt minthogy néha segítsen kicsit. Ismétlem, nem várom el tőle!! Csak jól esne legalább egy kérdés, hogy "jól álltok anyagilag? Van kajátok?" ilyen tipikus szülői kérdés mikor a gyerek fiatalon költözik el..

Sok ismerősöm aki velem egyidős, mindig mondja hogy Apukája vagy anyukája bevásároltak neki, besegitettek az albérletbe, mert sok volt a kiadás stb stb.

Ki hogy van ezzel?

(mielőtt valaki ideköhögne valami rosszindulatút, tudom, hogy csak is az én felelősségem, gsereket vallaltam, stb stb, ez csak egy kérdés, ha nem tetszik ne válaszolj)



2022. febr. 17. 07:24
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
82%

18 éves koromban elválltak a szüleim. Édesanyámmal maradtam, de édesapámmal is ugyanúgy jó volt a kapcsolatom. Még abban az évben édesanyám öngyilkos lett, mert nem bírta feldolgozni. Édesapámékhoz nem mehettem, egyedül éltem egy kis lakásban, amit az albérletnek kiadott házunk havi bérleti díjának a feléből (merthogy édesanyám után én örököltem csak) fizettem. Suliba jártam, érettségire készültem, néha ha úgy adódott elmentem diákmunkára, de sokszor nagyon megterhelő volt. Havi 50ezer forintból éltem, ennyi pénzem volt mindenre, kajára, telefon, internet, ami kellett a tanuláshoz, ruha, iskolai dolgok. Elvitt édesapám bevásárolni havonta, de olyankor kb 5ezer forintért vettem kaját. Nem is mertem többet költekezni, kérni sem mertem, mert a mostohaanyám nem szívlelt túlzottan és mindig szóvá tette a pénzbeli dolgokat. Azóta sem kértem tőlük pénzt soha. Pedig megtehetnék, mert nagyon jól keresnek. Természetesen mostohatesómnak minden évben új telefon, minden évben nyaralások, ki volt nyalva a segge, pedig 5 évvel idősebb nálam. A mai napig otthon lakik velük, 4 órában dolgozik, mindent fizetnek neki. Autót kapott és még sorolhatnám. Pedig most is jó a kapcsolatom édesapámmal, de hát ez van sajnos.

26/N

2022. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 A kérdező kommentje:

#91

Ez nagyon szomorú, őszinte részvétem édesanyád miatt :(

Tudom mit érzel, nem tudom olvastad e a többi oldalt, valahol leírtam, az én apám is a másik családot választotta inkább. Ugyanúgy jóban voltam vele én is, de közel sem voltam neki olyan fontos mint ők. Borzasztóan rosszul tud esni... Az, hogy apukád nem segített neked édesanyád elvesztése után, szerintem eléggé érzéketlen dolog :( nagyon sajnálom

2022. febr. 17. 22:46
 93/95 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, bár én nem írtam azt a hozzászólást, de nagyon fontos, hogy ne csak a gyereketek legyen előtérben és neki adjatok mindent, hanem magatoknak is. Szülők vagytok, de ugyanúgy férfi és nő is, akik szeretik egymást. A gyereketek ebből vagy azt tanulja meg felnőttkorára, hogy ő a legfontosabb és neki minden jár, önző lesz, vagy pedig belsővé teszi a ti gondolkodásotokat és ő is háttérbe fogja szorítani a saját igényeit, szükségleteit és megszűnik kvázi létezni a gyerek miatt. Ez nem jó. Igenis magatokra is költsetek, menjetek randizni, magatokkal is bánjatok jól. Pláne olyan fiatalok vagytok még, élvezzétek az életet, mert a gyerek ebben nem akadály.
2022. febr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 A kérdező kommentje:

#93

Nagyon is igazad van, erre sokszor nem gondolok és ezt még nem is mondta szerintem senki. Most elgondolkoztam és valóban. Ez is nagyon fontos.

Szerencsére egyébként párommal nagyon jó a kapcsolatunk, mindent megbeszélünk és mivel mindketten nagyon nyugodt természetűek vagyunk, vitatkozni se szoktunk, nagyon ritka. Bevallom keveset mozdulunk ki kettesben. Néha néha meglepjük egymást kis ajándékokkal, de kicsit most felnyitottad a szemem és erre jobban oda fogok én is figyelni. Nem akarom lányom felé azt az üzenetet közvetíteni, hogy felnőtt korában már nem fognak számítani gyerek mellett a saját igényei és azt sem akarom, hogy önző legyen. Ezen a dolgon még csiszolunk :)

2022. febr. 18. 11:14
 95/95 anonim ***** válasza:
100%

Így igaz ne csak a gyerek legyen az első

Ez főkênt annak szóljon aki tisztességgel felnevelte a gyerekét!

Mindent megtett hogy szakmát diplomát szerezzen

Most már magára is gondoljon élvezhesse öreg napjait.Föként akkor ha nyugdíjja elég rá és nem kell neki életfogytiglan dolgoznia hogy senkire ne legyen rászorulva.

Talán van köztük reméljük olyan aki megengedheti magának!!!

A gyereke sem ítéli el ez végett.

2022. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!