Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket segítenek a szüleitek?

Titeket segítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. 22 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom, már 18 évesen elköltöztem otthonról, párommal együtt. Még nagyon az elején vagyunk úgymond a nagybetűs életnek, kijövünk anyagilag önállóan, de kissé nehezen. Arra lennék kíváncsi, ilyenkor a szülők segíteni szoktak mikor már nem lakik otthon a gyerekük?

Tudom, hogy megosztó ez a kérdés és teljesen egyetértek azzal, hogy ha a gyerek felnőtt és külön utakra lépett, ráadásul gyereket vállalt, akkor igenis álljon meg a saját lábán és nem köteles segíteni a szülő.

Viszont már én is szülő vagyok és őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment.

Apukám nagyon jól keres, jó viszonyt ápolunk, viszont mindenre szivesebben ad ki pénzt minthogy néha segítsen kicsit. Ismétlem, nem várom el tőle!! Csak jól esne legalább egy kérdés, hogy "jól álltok anyagilag? Van kajátok?" ilyen tipikus szülői kérdés mikor a gyerek fiatalon költözik el..

Sok ismerősöm aki velem egyidős, mindig mondja hogy Apukája vagy anyukája bevásároltak neki, besegitettek az albérletbe, mert sok volt a kiadás stb stb.

Ki hogy van ezzel?

(mielőtt valaki ideköhögne valami rosszindulatút, tudom, hogy csak is az én felelősségem, gsereket vallaltam, stb stb, ez csak egy kérdés, ha nem tetszik ne válaszolj)



2022. febr. 17. 07:24
 21/95 anonim ***** válasza:
85%

Lehet én vagyok modern felfogású, de nem szülnék nyomorba gyereket. Ennek fényében tök mindegy, hogy valakit segít-e a szüleje, elvi kérdés, hogy mikor és hogyan szülsz.

Ha te ezt úgy vállaltad be, hogy közben szükséged van a szüleid támogatására, akkor baromi nem voltál készen állva a gyerekre. Így a helyedbe nekem pofám leszakadna, ha kérnem kellene a szüleimtől pénzt.


De ez nyilván csak az én véleményem, le is leszek pontozva. De az önállóságra nevelés számomra azt jelenti, hogy megfontolt körülmények közé pottyantok gyereket.

2022. febr. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
84%

"őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment."


Ne haragudj, de ilyen felelőtlenül nekiindulva a gyerekvállalásnak valószínűbb, hogy mire odaértek, egy forintot nem tudsz majd adni a gyereknek, mert te sem fogsz úgy állni. Aki hamar vállal gyereket, az sokszor még a saját biztos megélhetését sem építi ki, mire felnő a gyerek, nemhogy neki spóroljon és őt segítse.


Pláne, ha apuka is lelép közben, ahogy lenni szokott, tisztelet a kivételnek.

2022. febr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
83%

Édesanyámmal nem volt jó a kapcsolatom, nagyon labilis nő volt mióta apám elhagyta és sajnos az alkoholhoz is hozzányúlt. Kitett engem a lakásból, váratlanul, mihelyst 18 éves lettem, így gyorsan kellett lépnem


Jaja, és tőle várod, hogy megkérdezze, van-e mit enned? Vicces.

2022. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 A kérdező kommentje:

#7

Nekem nem tűnik úgy, hogy elkényeztettek a szüleitek, inkább úgy tűnik, hogy egy rendes, összetartó család vagytok. Szerintem sincs ezzel semmi gond.

2022. febr. 17. 10:03
 25/95 anonim ***** válasza:
85%

Az én szüleim nem támogattak semmivel, pedig 18 évesen a tanuláson járt az eszem, nem a gyerekcsináláson.

Ha lesz gyerekem, ahogy tudom, támogatni fogom tanulásban, egyetemmel kapcsolatos kiadásokban, még egy önerőt is megpróbálok félretenni neki.

A gyerekvállalását viszont nem finanszíroznám, ugyanis lakni kell valahol, végzettség szükséges, de a gyerek 18-20 évesen nem létszükséglet! Ha ő mégis úgy dönt, hogy neki gyerek kell, akkor azt oldja meg maga.

2022. febr. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 A kérdező kommentje:

#23

Tudsz olvasni, kedves? :D anyukámat nem említettem a kérdésem szövegébe. Ugorj neki mégegyszer

2022. febr. 17. 10:05
 27/95 anonim ***** válasza:
79%
Csakhogy anyád és apád egy pár. Az ők kiadásaik közösek, és ezáltal a pénzről is közösen döntenek (eltekintve az olyan természetes eseteket, mint pl. bevásárlás). Így az, hogy anyádtól nem kérnél pénzt nem jelenti, hogy valóban nem lenne az ő kiadása az, ha apádtól kérsz.
2022. febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
83%

"Egyébként nem értek egyet azzal, hogy ha valaki korán vállal gyereket és inkább egyszerűbb munkahelyre megy dolgozni, az nem érdemli meg a segítséget :) nem jelenti azt hogy felelőtlen"


Szerinted nem vagy felelőtlen????


Nem az egyszerű munkahellyel van baj, hanem úgy az egész helyzettel, amibe gyereket vállaltál.


Egy 1 szobás(!) lakásba, holott mint írod, még ezt is nehezen tartjátok fent ketten, úgy hogy nem is várható az anyagi helyzetetek javulása, tekintve, hogy se végzettséged, se munkatapasztalatod, és bármi történik, nincs hova menned lakni a gyerekeddel.


Most azt el sem mondom, mi a véleményem arról, hogy 13 éves korod óta pasid van, mert még kitiltanak, alkoholista szülő, kanozó kislány, aki a semmire szül... no comment.


Tudod, ki kell ábrándítsalak, de úgy vállalni gyereket, hogy ketten épp csak kijöttök, baromi nagy felelőtlenség. Jó, tudom, téged sosem fog elhagyni a pasid, mert nem olyan, blabla, de akár az is megtörténhet, hogy holnap meghal koronavírusban vagy elcsapja egy kOcsi és tolószékbe kényszerül, akkor éhen haltok a gyerekkel együtt?


Úgy gondolkodni, hogy velünk semmi nem történhet, ezért nem is gondolkodunk előre, a legnagyobb felelőtlenség a világon. Főleg egy gyerekkel szemben.


Tudod, én is elköltöztem 18 évesen, mert szintén rossz kapcsolatom volt az anyámmal, de nem gyereket vállaltunk a (most már) férjemmel 20 évesen, hanem keményen tanultunk és dolgoztunk és spóroltunk. Így mondjuk nem is kellett kérdéseket kiírogatnunk ide.


Ti majd 30 évesen is egy szobában fogtok lakni a gyerekkel? Biztos nagyon hálás lesz, hogy a semmire vállalatok.

2022. febr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként apád biztosan azért nem segít, mert ugyanaz a véleménye, mint itt kb. mindenkinek. Hogy ha felnőtteset akartál játszani, hát játszd.
2022. febr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
64%

Apukája vagy anyukája


bocsi.

2022. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!