Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket segítenek a szüleitek?

Titeket segítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. 22 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom, már 18 évesen elköltöztem otthonról, párommal együtt. Még nagyon az elején vagyunk úgymond a nagybetűs életnek, kijövünk anyagilag önállóan, de kissé nehezen. Arra lennék kíváncsi, ilyenkor a szülők segíteni szoktak mikor már nem lakik otthon a gyerekük?

Tudom, hogy megosztó ez a kérdés és teljesen egyetértek azzal, hogy ha a gyerek felnőtt és külön utakra lépett, ráadásul gyereket vállalt, akkor igenis álljon meg a saját lábán és nem köteles segíteni a szülő.

Viszont már én is szülő vagyok és őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment.

Apukám nagyon jól keres, jó viszonyt ápolunk, viszont mindenre szivesebben ad ki pénzt minthogy néha segítsen kicsit. Ismétlem, nem várom el tőle!! Csak jól esne legalább egy kérdés, hogy "jól álltok anyagilag? Van kajátok?" ilyen tipikus szülői kérdés mikor a gyerek fiatalon költözik el..

Sok ismerősöm aki velem egyidős, mindig mondja hogy Apukája vagy anyukája bevásároltak neki, besegitettek az albérletbe, mert sok volt a kiadás stb stb.

Ki hogy van ezzel?

(mielőtt valaki ideköhögne valami rosszindulatút, tudom, hogy csak is az én felelősségem, gsereket vallaltam, stb stb, ez csak egy kérdés, ha nem tetszik ne válaszolj)



2022. febr. 17. 07:24
 81/95 anonim ***** válasza:
75%

kérdező, nem a fiatalon gyerekvállalás a baj, hanem a fiatalon semmire való gyerkvállalás.


Én 20 évsen szültem, mert akkor akartam, nagyon is tudatos volt a dolog. Ápolónőnek tanultam, 16 éves koromtól dolgoztam a suli mellett segédápolóként. Szakoktató akartam lenni, két év munkaviszony volt a feltétel, és csak levelezőn volt. A kórház nem támogatta, mert aki elvégezte, lelépett, elment ugye tanítani. ezért én pontosan tudtam, hogy ahogy meglesz a két évem, jelentkezem, és megyek szülni, hogy el tudjam végezni.

Az mondjuk nettó szívás volt, hogy ez pont a Bokros-csomag idejére jutott, ezért fél év tgyás után csak gyes volt három éves korig...

Én baromi tudatosan készültem erre az időszakra, nem mentünk albiba, maradtunk a férjem szüleinél, hogy minél nagyobb megtakarításunk legyen, mire szülök.

2022. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 A kérdező kommentje:
#78 egyetértek veled attól függetlenül amit előtte írtam.
2022. febr. 17. 16:31
 83/95 A kérdező kommentje:
#82 akkor te felelősségteljesen felkészültél a gyerekvállalásra! :) nyilván könnyebb és jobb is, ha tudod előre, hova akarod szülni a gyereket, mit hogyan tovább, megvenni ezt azt, ezt belátom. De úgy gondolom azzal sincs baj, ha váratlanul jön össze és az embernek már megvan a saját lakása. Onnantól kezdve abban a 9 hónapban fel lehet készülni a többi dologra ami a babaholmikat illeti.
2022. febr. 17. 16:38
 84/95 A kérdező kommentje:

#79

Na igen, lehet hogy holnap elüt egy kocsi :)

2022. febr. 17. 16:40
 85/95 A kérdező kommentje:

#80

Kifejtenéd pontosabban?

2022. febr. 17. 16:41
 86/95 anonim ***** válasza:
86%
Lehetőségeikhez képest segítettek mindannyiunknak (többen vagyunk tesók). Nem toltak a fenekünk alá lakást, de hol ennyivel, hol anyival segítettek. Plusz nem csak anyagilag, de pl a fizikai segítségük is jól jött felújításnál, költözéskor, vagy bármiben.
2022. febr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
18%
A gyereket akkor kell vállalni, ha kopogtat. Terveztem én , aztán évekig nem jött. Aztán megint terveztem és richtig nem ugy lett. Ebből megtanultam, hogy ember tervez, Isten végez.
2022. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
90%

Én szűk 2 éve költöztem el otthonról, egyetemre járok (duális képzés, szóval jól keresek, de nagyon drága városban lakok). Kb 1-2 havonta látogatok haza, olyankor mindig bevásárolnak nekem, hiába mondom hogy ne. Szüleim közepesen állnak anyagian/inkább jómódúak. Néha kis pénzt is kapok és nemrég egy kis (olcsó, régi, de jól karbantartott) autót.

De amúgy minden költségemet magam fizetem, nem lenne feltétlen szükség a segítségükre. De tudom, hogy nekik ez a szeretetnyelvük :-)

És szerintem én is így fogom támogatni a gyerekeimet :-)


Kérdező:

Én teljesen megértem miért érzel így… De sajnos kikövetelni nem lehet, az ilyen vagy jön tőlük vagy nem :/

A gyerekhez annyit, hogy elvetetni én se vetettem volna a helyedben, viszont biztos hogy teherbe se estem volna. Amíg nincs meg a diplomám (vagy ha szakmát csinálnék akkor az, bár az már van kettő), nem csinálok gyereket és kész, minden más szerencsejáték és kitolás a gyerekkel…

Minden esetre gratulálok, hogy a genetikai betegséged ellenére is sikerült! Sok sikert :-)


21L

2022. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 A kérdező kommentje:

#88

Igen, baráti körömből is többen ugyanilyen viszonyt ápolnak a szüleikkel és tök szeretem hallgatni ezeket, szereilyen egy jó család

Nem is a segítség miatt, hanem hogy tulajdonképpen ennyire törődőek. Szerintem ez nagyon aranyos. Én is ilyen leszek.


Igazad van teljes mértékben. Kicsit erős kifejezésnek találom, hogy kitolás a gyerekkel, de bizonyos értelemben sokakra igaz lehet ebben a helyzetben. Viszont meg lehet oldani így is.

Nagyon jól gondolkozol egyébként és maximálisan egyetértek veled :)

És köszönöm :)

2022. febr. 17. 20:56
 90/95 A kérdező kommentje:
*szerintem ilyen egy jó család * egyszer nem olvasom át amit írtam, egyből elrontom :D
2022. febr. 17. 20:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!