Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket segítenek a szüleitek?

Titeket segítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. 22 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom, már 18 évesen elköltöztem otthonról, párommal együtt. Még nagyon az elején vagyunk úgymond a nagybetűs életnek, kijövünk anyagilag önállóan, de kissé nehezen. Arra lennék kíváncsi, ilyenkor a szülők segíteni szoktak mikor már nem lakik otthon a gyerekük?

Tudom, hogy megosztó ez a kérdés és teljesen egyetértek azzal, hogy ha a gyerek felnőtt és külön utakra lépett, ráadásul gyereket vállalt, akkor igenis álljon meg a saját lábán és nem köteles segíteni a szülő.

Viszont már én is szülő vagyok és őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment.

Apukám nagyon jól keres, jó viszonyt ápolunk, viszont mindenre szivesebben ad ki pénzt minthogy néha segítsen kicsit. Ismétlem, nem várom el tőle!! Csak jól esne legalább egy kérdés, hogy "jól álltok anyagilag? Van kajátok?" ilyen tipikus szülői kérdés mikor a gyerek fiatalon költözik el..

Sok ismerősöm aki velem egyidős, mindig mondja hogy Apukája vagy anyukája bevásároltak neki, besegitettek az albérletbe, mert sok volt a kiadás stb stb.

Ki hogy van ezzel?

(mielőtt valaki ideköhögne valami rosszindulatút, tudom, hogy csak is az én felelősségem, gsereket vallaltam, stb stb, ez csak egy kérdés, ha nem tetszik ne válaszolj)



2022. febr. 17. 07:24
 11/95 anonim ***** válasza:
81%

Az elindításban támogattak, azóta nem.

Lakást vettünk párommal és szüleim bevállalták az adóstárs szerepet, hogy megkapjuk a hitelt. Azóta szerencsére már ki tudtuk venni őket a konstrukcióból.

Egyébként mindig felajánlják, hogy ebben-abban segítenek, bizonyos szinten (pl tojás, hús amikor vágnak, fuvar, pakolás, egy-egy ismerősöm keresztül szerzett valami) bele is fér, de anyagi segítséget nem fogadunk el. Önellentmondásnak tartanám, hogy önálló, nagy, dolgozó felnőtt vagyok, akinek ne szóljanak bele az életébe, de "tartom a markom", hogy kisegítsenek. Ha megszorulnék, biztosan segítenének és tőlük kérnék segítséget, de az, hogy fenntartjuk magunkat és az ő hátukon lépjünk előre, nekem nem fér bele az értékrendembe. Akkor inkább vállalok másodállást.

2022. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
82%

7 vagyok. Darkman 2-től kaptam privátba egy üzenetet, idézem:

"Szóval, elkényeztetett anyuci meg apuci kis kedvence vagy, nevetséges az egész, de főleg 30 felett, tisztára életképtelen vagy ezek szerint, ha még mindig a szüleid tartanak el"


Nem vagyunk elkényeztetve, jól profitáló vállalkozásaink vannak,egymagunk is meg tudunk élni, nem tartjuk a markunkat sem. Szüleim annyira jól keresnek, hogy nem akarnak egy bizonyos összegen felül félretenni, mert csak romlana a fenekük alatt a pénz. Ezért adják oda nekünk, megelőlegezett örökségként, mert már nem akarnak foglalkozni a pénzzel (hova fektesse be, stb.) ezt a gondot átadták nekünk, csináljuk mi a továbbiakban. Nem tudom miért piszkálja ez egyesek orrát,de mindegy is.

2022. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem egyszeru. 18 evesen eldontotted, hogy kulon eletet kezdesz es gyereket is viszonylag koran valaltal be.

Ezt normalis esetben akkor teszi az ember, ha mar nem fugg anyagilag senkitol.

Most nem kritizalni akarlak, de aki csaladot alapit az szamoljon ugy, hogy rajta a felelosseg. Ugy jon le, mintha kb. naprol napra eltek. Ti valalkoztatok erre, igy Apad is valoszinuleg ugy latja, hogy ha voltatok annyira felnottek,hogy ilyen anyagi korulmenyek kozt gyereket szulsz, akkor biztosan lesztek eleg felnottek ahhoz is, hogy szo nelkul elitek az eletet amit valasztottatok.

Minket nem tamogatnak es nem is varjuk el. Egyszeruen latjak, hogy esszel epitjuk az eletunket. Addig tamogattak, mig egyetemre jartam. Mar szulhettem volna, de nem tettem, mert szeretnenk elobb megalapozni a jovonket es szilard talajra epiteni azt.

2022. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a mai napig segítenek (nem pénzzel, kajával, bár ha kellene, biztosan adnának pénzt is), pedig kicsit se vagyok rászorulva. Mikor havonta meglátogatom őket (messze lakom), telepakolják a kocsi csomagtartóját konzervekkel, savanyúsággal, befőttel, kb 1 heti főzött kajával, süteménnyel, zöldséggel, gyümölccsel, tojással. Volt, hogy csomagolt két kopasztott tyúkot is.. Többször mondtam nekik, hogy semmi szükség rá, veszekedtem velük, hogy ne csinálják, hagyják maguknak, de Anyu nem enged ebből. Mondtam, hogy ezeket ugyanúgy meg tudom venni én is, arra az volt a válasz, hogy az nem ugyanolyan. Mondtam, hogy kifizetem, hallani se akart róla. Ő így szeret gondoskodni.

35/N

2022. febr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
84%

1. gyereket akkor kell vállalni, mikor önállóan! el tudjátok tartani


2. nem, nem segítettek semmit, de nem baj. Megoldottam.

2022. febr. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
89%
A lnyeg h a a segítséggel nem kell ugy szamolni hogy az biztos lesz. Tehát ha gond van nem lehet arra alapozni hogy hát majd szülők úgy is segítenek.
2022. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
90%

Itt írta valaki nem várja el és ha egyszer adnak mindig elvárva van Teljesen egyet értek vele!

A párom egészségileg rehabilitált ember.

Mindent ami az övé volt oda adta a felnőtt jó 30as gyerekének

Amivel én teljesen egyett értettem

Mivel én tudtam és tudom önállóan igazából pénzt keresni nem tud de én eszt válaltam és nem akartam és akarok elszámolni azzal a pénzel neki amít én keresek!

Aztán egy idő után a gyereke kitalálta az apja komplett tartsa fen neki a lakása rezsijét

Minden egyes fillérét le kellett volna neki adnia.és aztán jött volna a többi a végén neki már a kisújját sem kelljen megemelni

Valahol nem is értem miből gondolta hogy nekem az ő kiadásai végett komplett magunkat el kéne tartanom egyedül.Mêg akkor sem követelhet ha milliókat keresek.

Nézd én úgy gondolom ha van miből és a gyerek érdemes rá igen segítsen a szülő

Ha viszont tanul azt kutya kötelessége érdemtől függetlenül fizetni persze nem 30-40éves korban hanem érettségi után.

Kötelezni senkít nem lehet egy felnött eltartására (ha nem beteg vagy más okból nem ítélnek meg rokoni tartást) ezt viszont el kell tudni fogadni minden fiatal felnőttnek!

2022. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
100%
Én szülő vagyok. Az elindulásban segítem a gyerekeimet. Ebbe bele tartozik az egyetem (albérlet, esetleg tandíj, kaja) és utána egy kis garzonlakás. Innentől viszont boldoguljanak nélkülünk. (Persze ha azt látom, hogy éhezik, meg nincs cipője az unokámnak, akkor segítek ha tudok, de remélem erre nem lesz szükség).
2022. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fiatalon segítenék neki. Én pl anyumnál kajáltam heti 2x, amikor elköltöztem és mindig adott extrát elvinni. Hatalmas segítség volt akkor. Ma már stabil lábakon állok és nem számít egy adag kaja.


Most minden héten visz főtt kaját heti 1x nővéremnek, mert nem rég született kisfia. Ez inkább kedves gesztus, mint anyagi támogatás, hogy pihenjen picit a baba mellett.

2022. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 A kérdező kommentje:

#10

"Ha 18 évesen gyorsan elköltözne az aktuális pasijához és nyomban gyereket szülne úgy, hogy valószínűleg se egy normális végzettsége, se munkatapasztalata, akkor nem. Minek?"


Nos ehez annyit fűznék hozzá, hogy bár megértem amiért ezt írod, hisz nem tudod a hetteret. A tisztán látás miatt elmondom, hogy nem azért költöztem el 18 évesen, mert úgy tartotta kedvem. Édesanyámmal nem volt jó a kapcsolatom, nagyon labilis nő volt mióta apám elhagyta és sajnos az alkoholhoz is hozzányúlt. Kitett engem a lakásból, váratlanul, mihelyst 18 éves lettem, így gyorsan kellett lépnem. Párommal közösen vettünk egy nagyon olcsó kis egyszobás lakást, amit azóta felújítottunk.

És 9 éve együtt vagyunk, szóval ez sem egy hirtelen dolog volt.

Egyébként nem értek egyet azzal, hogy ha valaki korán vállal gyereket és inkább egyszerűbb munkahelyre megy dolgozni, az nem érdemli meg a segítséget :) nem jelenti azt hogy felelőtlen. Később is lehet barmilyen szakot elvégezni, attól függetlenül, hogy így nyilván nehezebb lesz és egyszerűbb lett volna gyerek előtt.

2022. febr. 17. 09:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!