Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket segítenek a szüleitek?

Titeket segítenek a szüleitek?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok. 22 éves vagyok, van egy 2 éves kislányom, már 18 évesen elköltöztem otthonról, párommal együtt. Még nagyon az elején vagyunk úgymond a nagybetűs életnek, kijövünk anyagilag önállóan, de kissé nehezen. Arra lennék kíváncsi, ilyenkor a szülők segíteni szoktak mikor már nem lakik otthon a gyerekük?

Tudom, hogy megosztó ez a kérdés és teljesen egyetértek azzal, hogy ha a gyerek felnőtt és külön utakra lépett, ráadásul gyereket vállalt, akkor igenis álljon meg a saját lábán és nem köteles segíteni a szülő.

Viszont már én is szülő vagyok és őszintén szólva ha lányom majd felnőtt korában elköltöztik és nehezen áll lábra, akkor én biztos, hogy segítem majd anyagilag, hiszen tudni fogom, hogy annyi idősen nekem is nehezen ment.

Apukám nagyon jól keres, jó viszonyt ápolunk, viszont mindenre szivesebben ad ki pénzt minthogy néha segítsen kicsit. Ismétlem, nem várom el tőle!! Csak jól esne legalább egy kérdés, hogy "jól álltok anyagilag? Van kajátok?" ilyen tipikus szülői kérdés mikor a gyerek fiatalon költözik el..

Sok ismerősöm aki velem egyidős, mindig mondja hogy Apukája vagy anyukája bevásároltak neki, besegitettek az albérletbe, mert sok volt a kiadás stb stb.

Ki hogy van ezzel?

(mielőtt valaki ideköhögne valami rosszindulatút, tudom, hogy csak is az én felelősségem, gsereket vallaltam, stb stb, ez csak egy kérdés, ha nem tetszik ne válaszolj)



2022. febr. 17. 07:24
 61/95 A kérdező kommentje:

#55

Mégegy gázolásos jó akaró :)

Dolgoztam tavaly a kislányom mellett gyárban, állandó éjszakás voltam, voltam alkalmi beugró is stb, nem vagyok én olyan tapasztalatlan. Tuddom hogy működnek a dolgok. Tudom, hogy az idősebbek jobbam tudják, de azért a fiatalabbakat se kell ennyire alábecsülni.

Mellesleg nem a nagyon régi időkre gondoltam, mikor tényleg rengeteg munkát lehetett találni és még volt idő, hogy büntették is, ha valaki nem dolgozott. Én a köztes időszakról beszélek, amikor pár évtizede, ténylegesen nehezebb volt munkát találni.

A kocsi elütésre visszatérve, igen sajnos benne van a pakliban, nem lehet előre tudni, de megoldanám és azt is tudom, hogy hogyan.

Köszi neked is a kedves választ :)

2022. febr. 17. 12:46
 62/95 anonim ***** válasza:
90%
Amíg élnek számíthatok rájuk.
2022. febr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 A kérdező kommentje:

#59

Igazad van, jól látod a dolgot, belátom, nem a szüleimtől kéne várnom bármit is, tekintettel a történtekre, saját lábra kell állni, azon vagyok!

Egyetértek veled és örülök, hogy te le tudtad írni kulturáltan is a véleményed, tudom hogy nehéz komolyan venni egy 22 éves szavait, de hidd el, az én terveim nem csak álombuborékok. Teszek is értük és jól haladok. Valóban nehezebb lesz munkát találnom, de meg lehet oldani, az idő nekünk dolgozik ebben az esetben.

2022. febr. 17. 12:52
 64/95 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, amúgy egy tök kedves, értelmes embernek tűnsz, látszik, hogy szereted a gyereked, nagy baj már nem lehet. Sajnos nem mindenkit tudnak vagy akarnak támogatni a szülei, ezt borzasztó nehéz elengedni, én tudom, mert nekem meg kifejezetten jómódú szüleim vannak és egyetem mellett két állásom volt, mert valamiért egy forintot nem adtak. Tanulás mellett sem adtak, nemhogy gyerekvállalásra.

Ezért is vagyok itt 30 évesen gyerek nélkül, mert még csak az önerőre gyűjtök. :D

Sajnos ez van, legalább van jó munkám, jó párkapcsolatom, abból gazdálkodom, ami van, annak örülök, ami megadatott, te is arra fókuszálj, ami van, a szüleidet meg "engedd el", ugyanis úgy tűnik nálatok az anyagi része másodlagos, az érzelmi része sincs teljesen rendben.

2022. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
88%
#51 nalunk is van egy ilyen a csaladban, elobb huzna hasznot valamibol, mint hogy a sajat csaladjat segitse. vagy ami megjobb: a sajat csaladjan probal hasznot huzni. sose fogom megerteni az ilyet
2022. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 A kérdező kommentje:

#64

Köszönöm, jól esik, hogy ez a véleményed rólam és valóban a kislányom a mindenem.

Nagyon sajnálom, amiért téged sem támogattak, pedig milyen büszkeség lehet egy szülőnek az, mikor a gyereke egyetemre megy és megalapozza a jövőjét! Le a kalappal előtted, amiért lábra álltál.

Igazad van, arra kell koncentrálni, amid van, nem azon keseregni, mid nincs.

Valóban nálunk az érzelmi része a nagyobb gond. Majd egyszer ez is helyrejön, nekem is tovább kéne lépnem pár dolgon fejben.

2022. febr. 17. 13:10
 67/95 anonim ***** válasza:
31%

"Dolgoztam tavaly a kislányom mellett gyárban, állandó éjszakás voltam"


Aham, még jó hogy a Munka Törvénykönyvének előírása szerint nem is dolgozhatsz a gyerek 3 éves koráig éjszakai műszakban, tilos, akkor is, ha te amúgy beleegyezni, a munkáltató nem foglalkoztathat éjszaka :D


Úgyhogy ez egyértelműen kamu. Gondolom, valahol csak érzed bizonyos kommentelők szavainak igazságtartamát, és szégyelled, hogy semmire vállaltál gyereket, ezért hazudod itt, hogy te dolgozol gyerek mellett éjszaka, még ilyenek.


De kérdező, ez egy anonim oldal, itt senkit nem kell meggyőznöd. Csak legalább ne hazudj, mert kiderül.

2022. febr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 A kérdező kommentje:

#67

Semmiben sem hazudtam, mint ahogy te is írtad, itt névtelenek vagyunk. Nem látom értelmét hazudni.

Részmunkaidőben meg beugrósként dolgozhatsz éjszaka gyerek mellett is, nekem legalábbis eléggé összejött :D azt nem tagadom, hogy pár hónap után eléggé megviselt már, nekem nem való az éjszakai műszak.

Nem győzködni próbálok bárkit is, csak az igazságérzetemet böki a sok igazságtalan vélemény. Az igazamat védem, ennyi.

Nem szégyellem, hogy szültem, sok embernek nem is lehet gyereke és ami azt illeti van egy örökletes betegségem, ami miatt nekem is csak egy lehet és az is csoda. Így én nagyon boldog vagyok, hogy ő van nekem, nem szégyellem magam legkevésbé sem :)

2022. febr. 17. 13:19
 69/95 anonim ***** válasza:
89%
67, rosszul tudod, dolgozhatsz gyerek mellett éjszakai műszakban, csak nem kötelezhet rá a munkaadó. Szép is lenne, ha nem lehetne, hány ember dolgozik éjszakai műszakban kisgyerek mellett.
2022. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 anonim ***** válasza:
93%
Pénzügyileg nem, mert nekem jobb a fizum, nincs rá szükségem. Ha otthon valami papírmunkát kell elvégezni, vagy valamit elrendezni, amíg külföldön vagyok, akkor azt megcsinálja apám, ez hatalmas segítség. Amikor készültem kiköltözni, akkor segített anyagilag, szükségem volt rá. Bíztat, ha valamit akarok csinálni, tanáccsal lát el.
2022. febr. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!