Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom eltitkolni...

Hogyan tudom eltitkolni felnőtt gyermekeim előtt, hogy hamarosan elhagyom őket?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy nagy valószínűséggel már eléggé előrehaladott, agresszív daganatom van. Az orvos kezeléseket ajánlott, de őszintén megmondta, nagyon kevés esélyem van. Még nagyon sajnálom magam, de százszor jobban a gyerekeimet, akiket nagyon szeretek, és ők is engem. Tudom, hogy mindent elkövetnének, hogy rávegyenek a műtétekre, kezelésekre, de én inkább szeretném az utolsó időmet még velük tölteni, hogy legalább még néhány hónapig ne bánkódjanak. Most kicsit össze vagyok zavarodva, el vagyok keseredve. De hétvégén jönnek, anyák napja lesz...

A férjemnek elmondtam, őt is megviseli, de megígérte, hogy segíteni fog, és támogat mindenben. (Állandóan sírhatnékom van)


2022. ápr. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 A kérdező kommentje:
Végrendeletemet már régen megírtam, dolgaimat még el akarom rendezni, mielőtt elkezdődik az utolsó stádium. Nagyon kevés időt nyernék a kezelésekkel, és nagyon fájdalmasak. A végkimenet is fájdalmasnak ígérkezik. Ezért döntöttem így. Szeretnék velük minél több időt tölteni, de még néhány hétig, egy-két hónapig, amíg nem látszik, addig szeretném eltitkolni csak. Attól is félek, hogy rá akarnak majd venni a kezelésekre, ebből a szempontból ők másképp gondolkodnak. Én pl. maximálisan híve vagyok az eutanáziának, ők inkább elutasítják. Ők 1 % esélynél is a műtét mellett lennének, én viszont nem. Nem volt könnyű életem, de most már révbe értünk, azt hittem, kellemes nyugdíjas évek várnak, erre így jártam. Nagyon váratlanul ért. Nem volt előjele.
2022. ápr. 26. 23:16
 12/75 anonim ***** válasza:
84%
Titkolni nem biztos hogy kéne, főleg hogy esély mindig van.
2022. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
68%

Megkérném tisztelettel a hozzászólókat, hogy válogassák meg a szavakat a továbbiakban! (mi ez a szemétládázás??)


Kérdező egyet értek veled, most inkább élvezzétek ki azt az időt amit még ha egyoldalúan is de a tudatlanság homálya fed!


Gyönyörködj amíg csak lehet a gyerekeid őszinte mosolyában, élvezzétek az életet!

Amint megmérgezi a "tudás" a szívüket, összetörik minden öröm, felszabadultság.


Igy hát ajándékozd meg őket is és magadat is ezekkel a hetekkel, hónapokkal, amíg csak lehet!


És ne add fel! Ismerek 2 embert is akik súlyos helyzetből lábaltak ki. (15 éve az egyikük, masik 5 éve)


Gyógyulást kívánok!

2022. ápr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jól esik a bíztatás. Pontosan így látom én is, sajnos, tudom, mennyire össze fognak törni. Annyira szeretem őket, szenvedni fognak, a tudattól is. Nagyon jó a kapcsolatunk. A férjem már így is kikészült, látom rajta.
2022. ápr. 26. 23:42
 15/75 anonim ***** válasza:
39%
Ez neked lesz csak könnyebb kérdező, De a gyerekeidnek kegyetlenül fog fájni mikor rájönnek, hazudtál nekik. Ha nem akarod nekik elmondani ne tedd, csak akkor ne alakoskodj hogy a gyerekeidet véded vele, mert ez hazugság.
2022. ápr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
27%

15# Szégyelld magadat!


Mélységesen.

2022. ápr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
71%
15# Akkor a gyerekei majd megoldják a fájdalmat amit éreznek. Ezt úgyse lehet megúszni. Egyébként nem fog máshogy, vagy jobban fájni, ha később tudják meg.
2022. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 A kérdező kommentje:
Azt mondod, hazugság? Nem akarok hazudni nekik, soha nem hazudtam. Csak egyelőre nem szeretném elmondani. Lehet, hogy van igazság abban, amit írsz, de hogy nekem lesz ez könnyebb, abban nem értünk egyet. Épp, hogy nagyon nehéz. Nem igazán tudok alakoskodni, épp ezért félek, hogy nehéz lesz eltitkolni. És igen, félek! Nagyon is félek. Ettől az egésztől. Hogy majd el kell mondanom, és hogy mondjam el sírás nélkül, hogy vigasztaljam meg őket, félek a sok fájdalomtól, a rám váró nehéz hónapoktól. A haláltól nem félek, de az odavezető úttól nagyon. Én kezdettől tudtam szeretteim betegségéről, végig mellettük voltam, és igenis, rettenetes volt látni szenvedésüket. Nem szeretném, ha a gyerekeimnek is át kellene élni ilyen mértékben ezeket. Ezért is lenne jó, ha még egy kicsit el tudnám titkolni.
2022. ápr. 27. 00:00
 19/75 anonim ***** válasza:
90%
Én édesanyám nagyon hasonlóan járt. Ő nem mondta el. Öngyilkos lett váratlanul. Nem erőltettem volna a kezelést. Csak jó lett volna elbúcsúzni rendesen. Felesleges titkolózni. Mindenki hordozza el a maga részét.
2022. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim válasza:
95%
Szia. Igazán nem tudok sokat az életről 17 éves fejjel, de leirom azt amit gondolok. Az én világlátásom az egy kicsit liberális ha lehet így mondani, semmi politika, ez azért van mert fiatal vagyok. Felnőtt nő vagy, nem szeretnék észt osztani neked, meg semmi ilyen, de én úgy gondolom, hogy el kéne mondanod nekik. Ha elmondanád tiszteletben kéne tartaniuk azt a döntést amit te hoztál, ami az, hogy nem szeretnéd a kezeléseket felvenni. Csak velük szeretnél lenni. Viszont az, hogy felnőttek nem jelenti azt, hogy gyorsabban emésztenének meg egy ilyen sajnálatos dolgot mint a korombeliek. Elsőnek is fogadd el magadban a dolgokat, tisztázd le a dolgokat magadban, utána mond el nekik, hogy mi a helyzet. Idő kell nekik is, de ha ott lesz az idő akkor sem akkora bánattal fognak emlékezni erre az időszakra, hanem úgy, hogy ekkor ezt csináltunk anyuval, ekkor itt voltunk és hasonlók. Ha én lennék ilyen helyzetben elmondanám, de ez a te döntésed és a te életed. Kitartást kívánok!
2022. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!