Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom eltitkolni...

Hogyan tudom eltitkolni felnőtt gyermekeim előtt, hogy hamarosan elhagyom őket?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy nagy valószínűséggel már eléggé előrehaladott, agresszív daganatom van. Az orvos kezeléseket ajánlott, de őszintén megmondta, nagyon kevés esélyem van. Még nagyon sajnálom magam, de százszor jobban a gyerekeimet, akiket nagyon szeretek, és ők is engem. Tudom, hogy mindent elkövetnének, hogy rávegyenek a műtétekre, kezelésekre, de én inkább szeretném az utolsó időmet még velük tölteni, hogy legalább még néhány hónapig ne bánkódjanak. Most kicsit össze vagyok zavarodva, el vagyok keseredve. De hétvégén jönnek, anyák napja lesz...

A férjemnek elmondtam, őt is megviseli, de megígérte, hogy segíteni fog, és támogat mindenben. (Állandóan sírhatnékom van)


2022. ápr. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
41%
Már miért szégyellném? Mert igazat mertem mondani? Tudod e milyen a tudat utólag? Hogy a szemedbe hazudott a saját szülőd, még abban is hogy haldoklik? Én tudom, nem kívánom senkinek. Úgyhogy fenntartom amit írtam: ne mondja el a kérdező ha nem akarja, de nem hazudja ,már hogy a gyerekeiért teszi. Csak magáért teszi.
2022. ápr. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
89%

17-es Ez nem igaz!

Az édesapám ugyan ő vállalta a kezelést úgy halt meg, hogy megműtötték, és nekem azt mondták, hogy majd lesz kemoterápia is.

Miután meghalt otthon, és együtt laktunk még, én találtam meg mondta meg az anyám, hogy tulajdonképpen nem volt meg a műtét, felnyitották, visszazárták, mert nem mertek hozzá nyúlni. Hidd el, ha tudtam volna sokkal kevésbé rázott volna meg, ami történt!

2022. ápr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén... hasonló cipőben járhatok csak ott én vagyok a felnőtt gyermek, anyum már nyugdíjas, kései 31 éves gyermek vagyok és van 3 bátyám is. Fájlalja a mellét és elment mellrákszűrésre. Várjuk az eredményt. Ha eltitkolná előlem édesanyám, akkor mérges lennék rá...
2022. ápr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
65%
Akkor leírnám mivel van gondom: a gyerekeseidnek nem csak gyászt hagysz majd hátra HA meghalsz, de valami egészen iszonyatos haragot is. Haragudni fognak rád, az orvosokra, és önmagukra. Ahelyett meggyászolnának, és elengednének, majd emésztik magukat hogy miért tetted ezt. Természetesen jogod van a saját kényelmedet előtérbe helyezni, és kitérni egy szar szitu elől. De ezzel nem kíméled meg a gyerekeidet semmitől. Sőt.. piszok nagy terhet szakítasz a nyakukba.
2022. ápr. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom hogy osztja itt az észt sok ember anélkül hogy egy kicsit is gondolkodna előtte.


Ha kérdező - AMÍG JÓL VAN - boldogságban tölti az időt a családdal evvel minden rendben van. Hagy legyen már meg az ő akarata!

Ezután jön az az idő amikor valószínűleg nem fogja tudni titkolni.

Ekkor tudnák meg a gyerekei.

Sokk, sírás stb.

EZUTÁN még van egy csomó idő és kezelések, remény, aggódás stb.


Tehát itt összesen annyit szeretne kérdező - és én evvel maximálisan egyetértek és támogatom - hogy ameddig nincsenek számottevő tünetei, addig azt az időt boldogan tölthessék együtt.


Nem, ismétlem NEM arról van szó, hogy titkolja és hopp, egyszercsak váratlanul örökre eltűnik.


Ebben az esetben, persze, gyerekei ledöbbennének.


De az hogy néhány boldog napot-hetet nyerni! Ez csak jó lehet!


Egyébként meg a vérmes hsz-ra.


Ismerős kifejezés ugye a "kegyes hazugság".

2022. ápr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
90%

27 A kérdező leírta, hogy nincs sok idő, és semmiféle kezelést nem akar.

A gyerekei felnőttek, élik az életüket, lehet, hogy csak havonta, vagy sátoros ünnepeken találkoznak. Ha tudnák, akkor lenne idejük feldolgozni, több időt együtt tölteni. Te csak a felszínt kapargatod, ha megtudják, hogy nem voltak ott, holott lehettek volna, az rájuk még nagyobb terhet rak. Ez nem kegyes hazugság, hanem önbecsapás!

2022. ápr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
91%
Most csináltunk végig egy ilyet. Anyósomat pár hónap alatt elvitte a rák. Ő a kezdetektől fogva beavatta a gyerekeit, és szerintem jól tette. Időre van szüksége a szeretteknek is, hogy felkészüljenek. Mi fél évet kaptunk még együtt, ez alatt sok mindenen átmentünk mi is. Neked is ezt javaslom Kérdező, hogy avasd be a gyerekeket minél gyorsabban, hogy ők is fel tudjanak készülni arra, ami előbb-utóbb bekövetkezik. Jót tennél vele mindenkinek.
2022. ápr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
74%

Még nem... hát persze, hazudozz csak nekik, hadd érje végül arculcsapásként őket, amikor meghalsz.


Csodálatos megoldás.

2022. ápr. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
93%

30-as vagyok, lehet lepontozni, átéltem pontosan ugyanezt.


Mindenki! azt hazudta, hogy anya jól van, csak kicsit gyengébb (messzire élek otthonról), aztán egyik nap felhívott apa, hogy anya meghalt a kórházban.


Hát kiderült, hogy végstádiumú beteg volt, csak erről nekem senki sem szólt, hogy "ne aggódjak".


El nem tudom mondani, milyen megvetést és utálatot érzek emiatt a családom iránt, mert esélyt sem adtak rá, hogy anyával lehessek, hanem ŐK eldöntötték helyettem! az egészet.

2022. ápr. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
22%

Tapasztalt dolgokat írok

Jogod van mindenre Te vagy a beteg!Úgy kell élned és ha kell lezárnod az életed ahogy akarod

Felnőtt nálatok is mindenki, mindenkinek tisztelni kell a másik embert (döntését akaratát)Jogod van nem elmondani a gyerekeinek bármít amít nem akarsz!

Itt a jogra hivatkozik valaki.Nem a gyámjaid és ha bekövetkezik minden.Joguk van a te akaratodat TÍSZTELETLENI

Joguk van azt elfogadni

Egy baráti házaspár hölgy tagja volt hasonló helyzetben még a férje sem tudta az igazat.

Gyönyörű levelet hagyott a férjének és a gyerekeinek.Megértettêk senki nem haragudott rá.

Kívánom neked míg élsz légy boldog tegyél mindent úgy ahogy te látod jónak ez a TE életed jogod van úgy élni és befejezni ahogy te jónak gondolod

Azért próbáld meg a Természetgyógyászati dolgokat hidd el vannak csodák mert írnak róla

Lehet hogy pont neked válik be.(Fűben fában órvosság)

2022. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!