Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom eltitkolni...

Hogyan tudom eltitkolni felnőtt gyermekeim előtt, hogy hamarosan elhagyom őket?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy nagy valószínűséggel már eléggé előrehaladott, agresszív daganatom van. Az orvos kezeléseket ajánlott, de őszintén megmondta, nagyon kevés esélyem van. Még nagyon sajnálom magam, de százszor jobban a gyerekeimet, akiket nagyon szeretek, és ők is engem. Tudom, hogy mindent elkövetnének, hogy rávegyenek a műtétekre, kezelésekre, de én inkább szeretném az utolsó időmet még velük tölteni, hogy legalább még néhány hónapig ne bánkódjanak. Most kicsit össze vagyok zavarodva, el vagyok keseredve. De hétvégén jönnek, anyák napja lesz...

A férjemnek elmondtam, őt is megviseli, de megígérte, hogy segíteni fog, és támogat mindenben. (Állandóan sírhatnékom van)


2022. ápr. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
82%

49, miről nem tud beszélni?

Hogy leírja, hogy egyensúlyzavara lett, véres a vizelete, vért hányt, akármi? Ki fog ráismerni egyetlen tünetből? Pláne, ha eddig a tünet a saját családjának sem tűnt fel... Mert ugye nem tűnt fel nekik. nincs daganat egy tünettel. Szerintem iszonyú szomorú, hogy van, akinek poén ezzel szórakozni, mert szerintem a kérdésnek a valósághoz nem sok köze van.

2022. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 A kérdező kommentje:
Nem tudom elképzelni, milyen lelkivilággal rendelkezik az az ember, aki egy ilyen témában szórakozik. Szomorú vagyok, hogy ilyesmit feltételez rólam bárki is. Köszönöm azoknak, akik segíteni akartak, nagyon hálás vagyok. A továbbiakban viszont ezen feltételezések miatt inkább nem kérdezek semmit. Őszintén szólva, én lennék a legboldogabb, ha ez csak egy rossz álom lett volna. De tényleg nem hiányzik ez a rosszindulat, éppen eléggé rettegek enélkül is. A segítőkész emberek tanácsait átgondolva valahogy majd megoldom.
2022. ápr. 27. 13:30
 53/75 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező az ilyen emberek rosszindulatú beszólásait vedd úgy meg sem történt.

Egy csöpp emberi empátia nincs benne.

Mindenki magából indul ki neki lehet lenne kedve ezzel viccelődni.

Én meg azt kívánom hogy bármit hozzon a sors neked kedvező legyen

Dönts úgy ahogy neked a legjobb mindenben, csak küzdj ne ad fel!

51 a kérdező férje mindent tud!

Emellett lehet a diagnózis elött beszélt bárkivel a tüneteiről és érdeklődött hogy tapasztalt valaki hasonlót!Ezt nem tudhatod!De azt igen hogy egy ilyen nagy beteg emberrel így nem beszélünk!

2022. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
84%

Lepontozták itt a 07:17-es hozzászólót, pedig ez az alfája-omegája helyzetnek: a kérdező élete, az összes döntését a külvilágnak joga van elfogadni és joga van elítélni, kötelessége tiszteletben tartani.

Kérdező, te ismered a gyerekeidet. Ha az alkatukból az következik, hogy a hírre a te aktív időszakodat sem tudnátok kihasználni, mert a gyerekeidet neked kellene a padlóról felmosni, akkor inkább ne mond el. Ha olyan alkatúak, hogy a hírre racionalitással is tudnak reagálni, akkor van arra esély, hogy amíg jól vagy azt az időszakot végigbandázzátok. De van itt még valami: mennyire szilárd az elhatározásod a kezelés elutasításában? Lelked mélyén ha van remény, hogy talán mégis legyőzöd a kórt, akkor mond el nekik most. Más orvoshoz, esetleg külföldi kezelés is szóba jöhet, amit végigcsinálnátok csapatként. A kevés esély is esély, ha pedig az említett plusz körökkel ez nagyobb (legjobb orvos, külföld) akkor aszerint értékelni a helyzetet. Ha ők szeretnek téged és egymást akkor ne foszd meg magatokat a háború megvívásától. Mert abban is van valami, aki azt írja kiakadna. Nincs joga hozzá, persze, ha te szilárdan elhatároztad. De, ha elfogadnád a segítségüket mégis akkor ahhoz meg neked nincs jogod, hogy felülbíráld az ő segíteni akarásukat, képességüket. Hogy ne terheld őket. Azt majd ők tudják milyen terhet vállalnak, ha hegyeket mozgatnak meg önszántukból akkor neked, kedves kérdező azt a döntésüket kell tiszteletben tartanod. Ha pedig beleálltok, akkor minden erőddel küzdened a célért, ami te magad vagy. Szóval, ha nem sziklaszilárd a döntésed akkor vasárnap hívd be a gyerekeket egy zavartalan szobába egy csomag papírzsepi az asztalon, (partnerek, gyerekeik nélküli óra) és mond el nekik a diagnózist, a várható kimenetelt és a te álláspontodat. Nyilván felfogják ők is milyen előnyei-hátrányai vannak a te verziódnak, de több szem többet lát alapon előrébb lesztek. A lényeg: te vagy a főhős, a te bőröd van vásáron ezért minden csak a te igényeid, vagy érdekeid szerint történjen.

2022. ápr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
61%

mond el nekik a diagnózist


Nincs. Ott a kérdésben, valószínű.

2022. ápr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
52%

Megint át lettünk verve!

Remek.


Ez az illető unalmában kitalálta ezt és bakker akik hozzászóltak, mind bekajálták a hülyeséget.


Utólag (okos az ember) ha megnézed a fogalmazást, egyértelműen látható az hogy ez valami nyomi kamu.

2022. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
66%

És hogy idézzünk a szerzőtől:"Nem tudom elképzelni, milyen lelkivilággal rendelkezik az az ember, aki egy ilyen témában szórakozik.

Pont mint te. Aljas beteg ember.

Ezt termeli ki ez a webhely.


Tuti törölni fogják de az igazság akkor is érvényesülni fog.

2022. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
77%
Én már délelőtt írtam, hogy a nagy valószínűséggel és kevés esély ellentmindás. Nincs az az onkológus, aki azt mondja, véged, amikor a dg meg nem is biztos. De törölve lett. Pedig...
2022. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként pont, hogy meg kéne írnod, hogy másnak is segíts, de sajnos sok az unatkozó tini, akik ilyenekkel szórakoznak úgy, hogy fogalmuk sincsen, mit jelent valójában! egy súlyos betegséggel élni.


Hát nem olyan mókás, mint azt ők elképzelik...

2022. ápr. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is kamu. Tele van az oldal kamuval.


Megis mi a racionalis indok hogy kiiruni egy ilyen komoly kerdest de nem aruljuk el a betegseget es az a hivatkozas hogy hat de egyetlen vegso tunetnolnra lehetne jonni? Eleve nincs ilyen. Egy egy tunet 800betegseget jelenthet. Ahogy a veres szeklet sem jelent automatikusan vastagbelrakot ugy a kronikus fejfajas sem jelent agydaganatot, a tartos kohoges se tudorakot, a nyelesi nehezseg se gegerakot. Ez egy ocska kifogas.


Meg az hogy nqgy valoszinuseggel elorehaladott aggressziv daganat.. hagyjuk mar. Mi az hogy valoszinuseggel. Az vagy elorehaladott vagy nem. A diagnozisban szerepel. Eleve a diagnozis ideje min hetek de 8nk honapok. Rtg,ultrahang,mr,ct, kontrasztos ct, pet scan. Amire az ember eljut diagnozisig ott mar megmondjak a stadiumot, nincs olyan hogy valoszinuleg.

2022. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!