Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti megengednétek a 13...

Szülők ti megengednétek a 13 éves lányotoknak hogy fiúja legyen?

Figyelt kérdés
A lányom 13 éves nemrég iskolát váltott mert az elözőben nem érezte jól magát.nagyon tetszik neki az uj suli(2 hónapja jár ide) és van egy fiú osztálytársa akibe szerelmes és úgylátszik ez a fiú viszont is szereti én személyszerint nagyon féltem a lányomat és nemtudom jó lenne e ez az egész fiúzás még neki. Ti megengednétek hogy a 13 éves lányotoknak fiúja legyen?

2022. máj. 23. 01:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
63%

Én megengedném.

Én 12 évesen jöttem össze, az akkor 14 éves szerelmemmel. 1 hónap múlva lefeküdtünk és azóta is együtt vagyunk, pedig én 16 ő pedig már 18 éves.

2022. máj. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes ez a társadalom. Ha egy 13 éves fiú mindennap kiveri és érdeklődik a lányok iránt, az teljesen természetes és elfogadott. Ha egy 13 éves lánynak tetszik egy osztálytársa akkor k*rva. Sőt ha egy fiatal lány fejében megfordul a szex gondolata (ami ugyebár biológiailag teljesen normális), akkor még nagyobb k*rva. Ez igen... Nem baj, hogy 2022-őt írunk, egyeseknél még mindig tombol a prüdéria.
2022. máj. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/80 anonim ***** válasza:
88%
igazabol semmi kozod hozza kerdezo, a gyerekednek van maganelete. inkabb beszelgess el vele a szexrol es a vedekezesrol. tudnia kell hogy a vedekezes nelkuli szex terhesseghez vezet, ismerje a vedekezes modszereit (foleg azt hogy az "idoben kihuzom" az nem vedekezes)
2022. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 anonim ***** válasza:
85%

Konkrétan nem tudod tiltani neki, max az iskola időben (szünet stb) fognak találkozni, ha kapható rá a lányod (neked kell ismerned) akkor akár még ki is maradozhat iskola után, legjobb családban is megesik.


Szerintem az lenne a legjobb megoldás, ha a nálatok lennének a legtöbbet, így te is megismered a fiút, és fél szemmel a lányodat is tudod "felügyelni" ;)


Ha a fiú nagyon tiltakozik ellene, stb akkor szerintem egyértelmű mit akar...


Ez már csak az én egyéni véleményem, de 13 évesen egy lánynak, és egy fiúnak se kellene még szexelni, egyszerűen nem érettek lelkileg erre még ilyen korban.


Mondom én ezt 26 évesként!

2022. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/80 anonim ***** válasza:
19%

Nem.

Na de nem állok felette az iskolában. Simán hazudhatnak, és kapcsolatban lehetnek.

Elmagyaráznám neki a dolgokat. Szex, védekezés, csak akkor csinálja ha ő akarja ne a kangörcsös fiúkája érdekei legyenek a legfontosabbak. Mindenképp védekezzenek. Ha terhes lesz el kell vetetni. Ha felnőttesdit akarnak játszani, és kitalálják hogy megtartják akkor a babával együtt megy állami gondozásba. Semmiféleképpen nem engedem meg hogy gyereke legyen. Nem fogom felnevelni. Ezt mindenképp tisztáznám.

Inkább megveszem neki az óvszert/fogamzásgátlót csak ne legyen gyereke.

2022. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy a válaszolók közül senki sem azt a tanácsot adja, hogy anyuka üljön le a gyerekkel otthon beszélgetni. Nyíltan, kedvesen, megértőn, de konkrétan. Beszélgetni a védekezés fontosságáról, mikéntjéről, arról, hogy a szexuális kíváncsiság és vágy természetes ebben a korban, de annak fizikális megélésének egyrészt több módja is van, másrészt nem kell gyerekként a végsőkig elmenni. És legfőképpen megtanítani a gyereket arra, hogy hogyan mondjon nemet, ha nyomás alatt van, és tudatosítani benne, hogy nőként nem akkor ér valamit, ha mindent megtesz, amit a rajongott fiú szeretne. Hogy nem dől össze a világ, ha a fiú szakít azért, mert ő még nem áll készen, vagy nem akar lefeküdni vele. Ha ezek a dolgok otthon nem számítanának tabunak, akkor egy 13 éves nyugodtan "járhatna" a korosztályába tartozó fiúval.
2022. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
89%

37


Az elvileg alapnak kéne lenni 13 éves korban nem ? Mint iskolai, mint szülői részről, mármint a felvilágosítás.

2022. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
91%
#37 nem olvastad el a valaszokat? eleg sokan mondtuk a beszelgetest
2022. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
91%

38


Otthoni részről pedig a lelki része, legalább is nekem anno így volt.

2022. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim válasza:
88%

Hat tudod, az a helyzet, hogy a nemi érését nem tudod visszavetni, ahogyan a párkapcsolati fejlődését sem.

Viszont ami igaz, az igaz: a nemi érés egyre korábban történik meg, ehhez képest azt tapasztalom, hogy a lelki érés később.

Egy tini szerelemmel semmi gond, itt nem ez a kérdés. Inkább az, hogy a lányod milyen morális alapokkal rendelkezik és mit gondol a kapcsolatokról, mennyire érett az emberismerete és mekkora az önbizalma, tartása. Képesnek kell lennie megítélni, hogy meddig mehet el és képesnek kell lennie arra, hogy megítélje a másik fél szándékait, viselkedését.

Ha ezek rendben vannak, akkor nem lehet baj, nem fog sem magának, sem a másiknak fájdalmat okozni. Ez a dolog ezen áll és azért had jegyezzem meg, hogy egy 13 éves fiú nem feltétlenül az ördög maga vagy egy szexuális ragadozó. Az ártatlanság vélelme őt is megilleti. :)

2022. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!