Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 A kérdező kommentje:
Nehezen bukom el a vállalkozást, ha nem adnak pénzt elkezdeni. Amúgy meg az érdekel, miért nem tudom a kapcsolatomat javítani apámmal?
2022. máj. 26. 23:48
 12/85 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen egy rokon gyerek is. Mindent megkapott, így aztán nem kellett küzdenie. Sokféle szakmába belekapott, de mindent ott is hagyta: otthagyta a főiskolát, az OKJ-s tanfolyamot utána, a vízszerelést, mert tanulni kezdte. Most az apósáék tartják el falun.
2022. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
91%

Tehat kaptal jogsira penzt, de elbasztad valami masra es most azon hisztikezel, hogy dolgozni kene menni nyaron? Te hulye vagy?

Apad helyeben kokemenyen behajtanam rajtad ezt a penzt. Emeld fel a segged es huzzal dolgozni, ha mar ennyire idiota voltal, az a minimum, hogy visszafizeted ezt a penzt.

Es vallakozo akarsz lenni a SZULEID PENZEBOL, de nem is ertesz semmihez, aha 🤣🤣🤣

Nevetseges.

2022. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem értél férfivá, eltartott gyerekként élsz, és evvel apádban csalódást keltesz. Nem úgy néz ki, mintha az ő pénztárcája nélkül boldogulnál. Még egy jogsira sem tudsz pénzt keresni, belőled se lesz semmi, ha nem kapod össze magad.
2022. máj. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/85 anonim ***** válasza:
100%
A 13-asnál ott a válasz. Nem lesz tebelőled semmi.
2022. máj. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
100%
Igaza és hajtod a magad igazát, az a baj. Szakmai gyakorlat nélkül nem szabad vállalkozásba kezdeni, legalább a vállalkozásra való pénzt is össze tudnád rakni, ha dolgoznál és persze nem vered el a pénzt amit keresel, hanem gyűjtesz.
2022. máj. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 A kérdező kommentje:
Igazatok van, pont ezt mondom. Amikor nyugodtan leülök, végiggondolom, teljesen látom, hogy nem akar rosszat az apám. De amikor ott vagyunk, hogy tenni kellene valamit, akkor én valamiért nem akarom. Olyan eset volt, hogy megkért valamire, egy kerti munkára, mert dolgozott. Egy hetem volt megtenni, de szombat reggelig csak a negyedéig jutottam el. Akkor megköszönte a segítséget, és azt mondta inkább megcsinálja. Negyed óra múlva kész volt vele. Ha elmondja, hogy ilyen könnyű akkor én is intenzívebben csinálom. De arra jó volt, hogy megmutassa, semmit sem tudok megcsinálni. Ilyen dolgok miatt nem jövünk ki jól.
2022. máj. 27. 00:15
 18/85 A kérdező kommentje:
A munkáról meg annyit, hogy két év múlva dolgozhatok eleget, és elég sokáig, még szeretnék az iskolára koncentrálni, meg a szórakozásra, a Ps-re, meg hasonlókra.
2022. máj. 27. 00:22
 19/85 anonim ***** válasza:
100%

A te lustasagod miatt nem jottok ki jol. Nehez lenne elsore megtenni, amit ker? Nehez lenne besegiteni otthon? Nehez lenne kb 1,5 honapot dolgozni? Undorito, hogy eltapsoltad a jogsira kapott penzt es annyi nincs benned, hogy ezt visszaadd.

Milyen ember vagy te?

Fuj.

2022. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/85 anonim ***** válasza:
100%
Az alap probléma az, hogy benned egyelőre nincs semmi igazi motiváció, csak álmodozó vagy. Eléggé gyerek(es) is vagy még, de ez bocsánatos bűn, hiszen még félig gyerek vagy, viszont nagyon is rád férne a nyári munka, mert kell a tapasztalás, pl. azt is tanulni kell, mennyit kell dolgozni a pénzért, azt hogyan kell beosztani és az nem úgy megy, hogy egyszer csak vége a sulinak és holnaptól majd szorgalmas és talpaesett leszel, meg vállalkozó. A vállalkozás eleinte csak viszi a pénzt még akkor is, ha nem olyan típusú, amibe bele kell először invesztálni, hiszen ha van bevételed, ha nincs, a járulékaidat, az adót azonnal fizetni kell. Szedj össze jelentős tőkét, képezz bőven tartalékot és csak akkor fogj bele egy vállalkozásba, ha már szinte mindent tudsz azzal kapcsolatban, amire a vállalkozást indítanád. Én már sok-sok éve vállalkozó vagyok, de nem ismerek olyan sikeres vállalkozót, aki 0 kezdőtökével indult volna, olyat viszont sokat, aki belebukott, mert azt hitte, azonnal dől a pénz.
2022. máj. 27. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!