Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/85 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ennyire rossz természetem lenne, hogy fel sem tűnik?"

Igen. Azt te tudod magadnak megválaszolni, hogy miért is ellenkezel.

2022. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/85 anonim válasza:
87%
Az alapján amit leírtál igen, szörnyű természeted lehet. Attól, hogy abban szeretnéd indítani a vállalkozásodat amit tanulsz tudnál dolgozni. Ne légy már ilyen elkényeztetett, így is ezerszer könnyebb neked, mint a veled egykorúaknak, hogy a jogsi árát a feneked alá tették. Én kilencedikes koromtól kezdve minden nyáron dolgoztam, legalább 1,5 hónapot, hogy férjen bele egy kis magánélet is, barátok, bulik, hasonlók, de mégis volt pénzem és annál több tapasztalatom. Én magamnak kerestem meg a jogosítvány árát, pedig a szüleim is tudták volna finanszírozni, csak nekem nem volt bőr a pofámon kérni tőlük. Az a ciki, hogy tényleg nem veszed észre, hogy neked kellene tenned ezért az álmodért, és azért is, hogy jó viszonyban légy az apáddal. És nem, ezek nem negatív kommentek, ezekre tekints úgy, mintha édesapád ki nem mondott gondolatai lennének.
2022. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/85 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen éretlen vagy, agyilag kiskamasz. De a leírásod alapján apád nagyon klassz ember, és sokat foglalkozik veled. Ha benő a fejed lágya, te is szuper ember lehetsz.
2022. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/85 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ennyire rossz természetem lenne, hogy fel sem tűnik?"


De hisz feltűnt, hiszen te magad írod így le a sztorit... mi csak azt ismerjük, amit te leírtál.


A vállalkozással kapcsolatban meg borzasztó kis naiv vagy. Ezt részben be lehet tudni az életkorodnak talán, de igazából túl okos se lehetsz, ha azt hiszed, hogy az ilyen egyszerű... Szerinted csak hozzádvág valaki X forintot, és már megy is!? Tudod te, mennyi munka, aggodalom és felelősség van egy saját vállalkozással? Az első két év jó, ha nullszaldós. Ha keresel, azt visszaforgatod. Éjjel-nappal dolgozol, és kattog az agyad. Kételkedsz, jól döntöttél-e. Hibázol és kijavítod.


Mindezt munkatapasztalat nélkül akarod? Te valami alternatív valóságbal élsz, hallod.

2022. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/85 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted miből lesz tőke, ha te most tanulsz, és csak utána indítanád a vállalkozást?

Annyira nem vagy képben, hogy azt fájdalmas olvasni is :D

De komolyan, írd le kérlek a terved mondjuk az első 5 évre. Ok, tanulsz még egy-két évet, addig otthon lógatod a lábad, és? Mi a terv, hogy lesz vállalkozásod?

2022. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/85 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom még tanul két évig, utána meg adjanak neki tőkét :D Így tényleg krvakényelmetlen lenne dolgozni.
2022. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/85 anonim ***** válasza:
100%
Apáddal akkor fog javulni a kapcsolatod, ha a csalódást, amit okoztál neki, elmulasztod. Ha keményen elkezdesz dolgozni. De szerintem te életed végéig here maradsz. És akkor apáddal végképp megromlik a kapcsolatod.
2022. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/85 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért akarja, hogy eltakarodj dolgozni, hogy felfogd pl annak a 200-300 ezer Ft-nak az értékét, amit elbasztál a jogosítványra költés helyett! Első körben. Mert ha ennyit képtelen vagy érzékelni, egy büdös petákot nem érdemelsz meg, nemhogy egy vállalkozáshoz szükséges kezdőtőkét, ami (több) milliós tétel. Én sem fizetnék semmit, mert fikarcnyit sem szolgáltál meg érte, alanyi jogon pedig az étel, a lakhatás, a tiszta ruha, a normális bánásmód várható el a szülőtől. Az semmiképp, hogy kinyalják a pcsád.

Apád egyébként nagyon türelmes. Én már rég fölképeltelek volna, hogy a fal adja a másikat és nem adnék neked zsebpénzt sem.

2022. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/85 anonim ***** válasza:
100%
Külön lakásban élsz? Miből fizeted a rezsit? Miből veszel ételt-ruhát-tanszereket?
2022. máj. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/85 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém, te élhetetlen vagy, apádtól szerintem többet ne várj, az öreg látja, hogy semmit sem tudsz kezdeni a kapott javakkal. Elrontotta a nevelésedet azzal, hogy nem támasztott irántad semmilyen igényt. Vállalkozni egy ilyen balfék? Még a jogsipénzedet is elbsztad. Egy vicc vagy. Téged még alkalmazottnak se fognak felvenni sehová, de ha véletlenül mégis, próbaidő alatt kirúgnak, olyan nyomi vagy.
2022. máj. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!