Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/85 anonim ***** válasza:
100%
Hat igen, a kerdezore tenyleg a legjobb szo a here.
2022. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/85 A kérdező kommentje:
Senkit sem sértegetek, Ti se tegyétek. Én még 2 évig tanulok, mire meg lesz a szakma, és a technikum. Külön lakásban élek, de a rezsit az apámék fizetik. Az iskola a megéllhetés az Ő pénzükből megy. De pl 0 Ft a zsebpénzem. Amúgy meg egy vállalkozást szerintem segítséggel lehet csak elindítani, ha nem 40 évesen akarod elkezdeni. De nem ezzel van a gond, mert elkezdeni segített volna. Abban nem akar, hogy alkalmazottakkal, és rutinos emberekkel tudjak kezdeni.
2022. máj. 27. 12:41
 43/85 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ilyen ismerősöm, de ő már túl van az ötvenedik évén. Soha egy percig sem dolgozott, pedig könnyű szakmája van. A szülei hiába erőltették, azt mondta, vagy alapítanak neki a szülők egy könyvkiadót, esetleg lapot, és ott hajlandó dolgozni, vagy nem dolgozik. Neki is vettek lakást, kocsit, ő sem csinálta meg a jogsit, pont mint te, a lakást havi egy-két napot használja, a szüleinél él, mert ott van fűtés meg a hűtőben kaja. Ha a szülei már nem lesznek, átköltözik a bátyjához, hogy az tartsa el. Azt mondja, inkább a sarkon koldul, de nem hajlandó állásba menni. Szűz a mai napig, mert nincs nő, aki ilyennel összejönne.
2022. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/85 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, kezdj el nyáron dolgozni, meg majd suli után először és akkor apád látja legalább, hogy komolyodsz, ezáltal javulni fog a kapcsolatod vele.
2022. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/85 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy változni fog-e a helyzet. Legutóbbi gondolata, valamit építtetni akar a ház körül, és megkérdezte tőlünk, hogy megcsináljuk-e. Azt mondta jönnek emberek ha kell, és megcsinálják, de ha kell a pénz megcsinálhatjuk. Kifizeti. De ez nekem olyan mintha erőltetné rám a munkát, és ilyenkor már csak azért sem szeretem csinálni.
2022. máj. 27. 13:02
 46/85 anonim ***** válasza:
100%

42: Húha.... már alkalmazottakban gondolkozol...? És ki fogja kifizetni a bérüket, ha nem lesz megrendelésed...? Majd ott is apuci beugrik, vagy hogyan gondolod...??


Kezdem azt hinni, hogy ez egy wishful thinking mese...


Gimis korban önálló lakásban élni...??

2022. máj. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/85 anonim ***** válasza:
100%
Kamu. Ott bukott, hogy 16-17 évesen, jövedelem nélkül külön él. Itt röhög rajtunk a kis csibész. Ekkora hlye nem létezik, ez troll.
2022. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/85 anonim ***** válasza:
100%

11/47 A kérdező kommentje:

Nehezen bukom el a vállalkozást, ha nem adnak pénzt elkezdeni."


Húbakker, az megvan, hogy ez nem vállalkozás lesz, hanem apád pénzének eltapsolása...????

2022. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/85 anonim ***** válasza:
100%

" nagyrészt tudom, hogy én vagyok az oka a rossz viszonynak, de az meg az ellenkezés miatt van apámmal szemben"



Megkésett dackorszak?????

CSakazértis mást csinálsz, amit ő - pár évtized élettapasztalattal - bölcs tanácsként mond neked...?

2022. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/85 anonim ***** válasza:
100%
45: a lustaság ha fájna, ordítoznál.....
2022. máj. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!