Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/85 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jöttök ki, mert egy hétig kell neked könyörögni egy negyedórás kerti munkáért és akkor sem csinálod meg, meg azért, mert eltapsolod a jogosítványra kapott pénzt, és a kisujjadat sem mozdítod hogy visszakeresd, pedig ott lenne az öledben az autó. Sosem lesz jogsid. Azon is behaltam, hogy meg kellett volna neked mondani, milyen könnyű a munka, akkor megcsinálod. Öcsém, a munka a kertben volt, nem a bányában, kerti munkában még senki nem halt meg, mit gondoltál? Kib.... lusta vagy. Te így vállalkozni sem fogsz.

A testvérem is dettó te. Kétszer hagyta félbe a jogsit, mert huszonéves létére nem volt kedve megemelni a telefont, hogy egyszer pótkreszvizsgára jelentkezzen, egyszer pedig hogy a sikeres kreszvizsga után bejelentkezzen a gyakorlati oktatóhoz. Csak húzta-b@$zta az időt fél évekig (!). Anyámnak kellett helyette elintézni, mert nem bírta nézni, hogy tűzbe megy a pénze, miközben felújításokra szorul a ház, és arra gyűjtene. Tesómnak meg nem sült le a képéről a bőr. Azon kívül évek óta hallgatom, hogy majd vállalkozni fog, de fél év előkészülni rá, mert kell Fb oldal, ismertté kell tenni, hogy legyen kezdő ügyfélkör, meg kell portfólió. 5-6 éve ez van, nem történik semmi. Néha indít valami oldalt, csinál rá pár dolgot, aztán elmaradoznak a posztok, mert nincs kedve foglalkozni vele. Volt már, hogy azt mondta, októberben jelentkezik inkább xy céghez (környékbeli robotmunkahely, de a kellemesebb fajtából, tuti felvennék). Meg sem lepődtem, mikor eltelt az október, és mélyen hallgatott, lapított, nem jelentkezett sehová. Egy eltartott munkanélküli most is, és csak azért, mert lusta. Elszöszmötölget otthon, kínszenved ha valaki megkéri egy 20 perces feladatra. Hogy a szülei felé való együttérzés vagy a szégyenérzet hol van belőle, azt értelmezni sem tudom.


Apád minimális életrevalóságot, felelősségvállalást akar benned látni, de te csak húzod a szád, hogy semmihez sincs kedved (nem a kedvedet kérdezte), inkább ps-eznél. Mint egy négyéves, akinek világfájdalom visszatenni a legót a dobozba. Ez a hozzáállás ami neked van, és amit fentebb a tesómnál írtam, idegesítő, kétségbeejtő és csalódás. Az ember legszívesebben felrúgná az ilyet. Most mondja azt, hogy "jól van, nem baj", és mosolyogjon, vagy mit vársz? Ezt nézni és fizetni nem olyan buli. Azzal sem valami szívderítő szembesülni, hogy a fiának valahogy semmirekellő jelleme lett, és jó úton halad ahhoz, hogy minimum 10 évet elcsesszen a saját életéből, és ezzel együtt a szüleiéből is, akiknek ez ráadásul milliókba fog kerülni. Ilyen ember lettél. Most akkor hívjon meg vidámparkba?


Azzal javítanál a kapcsolatotokon, ha megerőltetnéd magad, és nem lennél ilyen taszító emberileg.

2022. máj. 27. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/85 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el yvonne dederick pályakezdő milliárdos című könyvét. Direkt fiataloknak írta. Egyetertek vele hogy az internet koraban ahol tudsz tarsas osszehasonlitast vegezni es ahol a reklamokbol is a "jólét" sugárzik, amerikai sztarok eletmodja lett az elerendo alom, hatalmas psziches frusztracio helyezodik a fiatalokra. Egyszeruen kevesbek erzik maguk, mert rendre alulmaradnak. Pedig nem kell sietned, nem kell egybol fiatalon meggazdagodni. A realitas magyarorszagon egy stabil egzisztencia es neked a lakassal mar meg is van. Senki sem szeretne alkalmazott lenni mert nem akarja mas zsebet tomni, de hidd el, kell a tapasztalat. Ha vallalkozo akarsz lenni, olyan embereket talasz munkara csak akik most a kollegaid lehetnenek. Ismerd meg az embereket. Lesd el egy jo fonok trukjeit is.
2022. máj. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/85 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan apukádnak van igaza.
2022. máj. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/85 anonim ***** válasza:
100%

Azért van konfliktusod apáddal, mert fejben egy 12-13 éves kamasz vagy, apád meg felnőttként próbál kezelni. Kezedbe ad egy rakás pénzt a jogsira, elsz@rod. Megkér egy fél órás gazolásra, addig halogatod, amíg inkább megcsinálja. Támogatna az elindulásban, de te játszani akarsz. Álmodozol vállalkozásról apu pénzén (tényleg, milyen vállalkozás az, ami komoly befektetés nélkül, iskolás tudással, tapasztalat nélkül nyereséges lehet? Sugár daddyt keresel?), de úgy, ahogy Pistike űrhajós akar lenni.

Apád nagyon türelmes veled, becsüld még nagyon!

2022. máj. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/85 anonim ***** válasza:
88%

Bszki, egy napot sem dolgoztál, mert neked vállalkozás kell majd felnőtt korban?

Diákként ez ugyan miért akadályoz az meg abban hogy dolgozz?

Megsúgom, nem mindenkinek tesznek a pcsája ala mindent, van aki egyetemen is diákmelózik, nem azért, mert az a vágya az életben, hanem a penz miatt. Amiből majd utána csinálsz vállalkozást, nem anyádéktól várod arra is a lóvét.

Undorító.

2022. máj. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/85 anonim ***** válasza:
100%

Lilaköd ... rózsaszín lufiban.


Kb ennyi fogalma van a vallalkozásról...

A többit leírták előttem.


Mifele vállalkozast lehet csinalni tőke és szorgalom nélkül?

Youtuberkedés v inluenszer.?


Anyám.....

2022. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/85 anonim ***** válasza:
100%

A történetben egyértelműen apádnak igaza van.Ha nagy ember akarsz lenni tegyél érte dolgozz meg érte.Nagyon jól gondolja édesapád.

A baj csak az hogy a zöme a mai fiatalnak mindent készen szeret kapni.Söt tovább megyek ami könnyen jön könnyen megy el.Ahogy te is említést tettél.Azt tudja az ember becsülni és arra lehet büszke amít maga terent és nem csak úgy hullik az ölébe.

2022. máj. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/85 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan kíváncsi lennék, hogy mit akarna vállalkozni mindenféle előzetes szakmai tapasztalat és váll- gazdasági ismeretek nélkül...
2022. máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/85 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogsira kaptál pénzt meg autót vettek neked, minimum 17-18 éves vagy.

17 évesen otthon nem csinálsz semmit, mert te vállalkozni akarsz? És milyen úton jutsz el odáig? Mert szeirntem most csak várod, hogy majd valaki beletesz egy kész jólmenő vállalkozásba, addig meg lehetőleg meg sem mozdulsz mert neked más terveid vannak.

2022. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/85 A kérdező kommentje:
Jó reggelt. Ennyi negatív kommentre nem számítottam. A vállalkozást abban amit tanulok, abban szeretném indítani, és igenis kell hozzá tőke. Miért ilyen nagy gond, ha nem a munka az elsődleges számomra az iskola idő alatt? A másik dolog, hogy nagyrészt tudom, hogy én vagyok az oka a rossz viszonynak, de az meg az ellenkezés miatt van apámmal szemben. Vagy ennyire rossz természetem lenne, hogy fel sem tűnik?
2022. máj. 27. 09:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!