Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
100%
70es, legalább foglalkoznak vele. ..
2022. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
100%
És a picologus nem mutatott rá arra hogy hibas az önreflexiód es megkesett dackorszakban vagy?
2022. máj. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 A kérdező kommentje:
Könnyen bántok meg embereket, az empátia hiányát említette. De a kérdésre választ kaptam. Nekem kell valamit változnom, ha jobb kapcsolatot akarok apámmal. Azt nem értem, miért alakult ki ez a rossz kapcsolat, mikor apám védett meg mindentől. Erre nem tudott megoldást a pszichológus sem.
2022. máj. 27. 18:05
 74/85 anonim ***** válasza:
100%
Miért alakult ki? Mert eltapsoltál rengeteg pénzt és erre haragudott meg...
2022. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy. A pénzt jogosítványra adta, amikor elköltöttem azt mondta. A Te pénzed volt, de kétszer nem adom oda a jogsi árát. Valamiért jóval régebbi a távolságtartás apámmal. Próbált Ő is érdeklődni, hogy miért alakult ez így.
2022. máj. 27. 19:17
 76/85 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezen mit fejtegetni, a napnál is világosabb, azért nem jó a viszonyod apukáddal, mert Ő folyamatosan csalódik benned a viselkedésed, gondolkodásod miatt, pedig sajnos Ő is hibás a jelenlegi helyzet kialakulásában. Érdemtelenül támogatott idáig is, elvárások nélkül adott pénzt, nincs súlyos következménye, hogy elverted a jogosítványra kapot pénzt és most sem szabott ultimátumot, vagy elmész nyáron diákmunkára, vagy leveszi rólad a kezét és vége lesz itt a jó világnak.

Borítékolom, előbb-utóbb be fog keményíteni, ezért azt javaslom, ne várd meg, míg robban otthon a bomba. SOS változtass a viselkedéseden, pl kezd azzal, hogy segítesz az építési munkákkban, segíts rendben tartani a kertet, szállj be otthon a házimunkába, ÉS keress sürgősen diák munkát is.

Meglásd, egyből javulni fog a viszony, de ezek nélkül teljesen elromolhat és egyszer csak abban a helyzetben találhatod magad, hogy végképp nem fog semmiben támogatni, mert rájön, hogy csak ártott neked ezzel.

2022. máj. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 A kérdező kommentje:
Igen, azt már említette, hogy sokat féltett, és nem kellett volna ennyit védenie. Szerinte nem kaptam meg azokat a pofonokat az élettől, ami kellett volna. Itt nem kifejezetten a fizikai pofonokat gondolt. Amúgy hétvégén segítettem neki, és kellemesen is telt a hétvége.
2022. máj. 30. 14:34
 78/85 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, ez a jó irány, mutasd meg, hogy megérdemled a támogatását. Keresd a lehetőséget, hol, miben tudsz segíteni és utána ne lepődj meg, hogy rohamosan javulni fog a viszonyotok :)
2022. máj. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 A kérdező kommentje:
Na, úgy döntöttem elköltözöm. Nehezen lehet ezt kibírni.
2022. okt. 4. 12:11
 80/85 anonim ***** válasza:
Ámen. 😌🙏 Hátha kikupálódsz magadban.
2022. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!