Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem jövök ki jól apámmal, és...

Nem jövök ki jól apámmal, és nem tudom miért. Nem kér semmi lehetetlent, de mégsem tudom, vagy akarom megtenni. Melyikünk lehet a hibás, hogy így alakult az életünk?

Figyelt kérdés
Anyám jobban szereti a testvéremet, ezt ki is mutatja, meg is mondja. Apám folyamatosan védett már gyerekkorban is anyámtól, mert soha nem volt igazságos köztünk. Apám viszont ugyanúgy szeretett minket, nem tett különbséget. Szigorúbb, de következetes, és mindannyiunkra ugyanaz vonatkozott. Alap a ne hazudj jelszó. Ha gond van azt meg kell beszélni, és meg lehet oldani. Ha egyest kaptam mert nem tanultam, vagy nem volt házim, akkor amíg ki nem volt javítva, addig kevesebb játék volt, vagy valami más. Hazugságért viszont robbant, akkor volt kiabálás is. Néha ki is kaptam, az öcsèm is, utólag visszagondolva teljesen jogosan. Nem tudom a rossz érzéseim mi miatt vannak irányába. Van külön lakás, kaptam autót, jogsira pénzt( bár az elment). Mostanában sokat nyaggat, hogy menjek el nyári munkára, keressek pénzt, és ezen sokszor összekülönbözünk. Elmondtam, hogy én annyira nem alkalmazott akarok lenni, hanem vállalkozó. Akkor gyakorlat kellene a szakmámban, szerinte, hogy ne az alkalmazottaktól függjek mindíg. Nem ugyanúgy látjuk a dolgokat sajnos. Esetleg ez lenne az oka?

2022. máj. 26. 22:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/85 anonim ***** válasza:
100%
#79: És a külön költözés után hazaviszed a szennyest és haza jársz enni? Vagy ezt egyedül csinálod, de a szüleidtől kapott pénzből? Most nem olvastam vissza, még tavaszról emlékszem rád: technikumba jársz még jövőre is, nem? Vagy elmentél dolgozni mellette? Szóval ki fizeti a különköltözés/különélés anyagi vonzatait?
2022. okt. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/85 A kérdező kommentje:
Még nem tudom hogyan lesz. De van sok megoldás. Egyik barátom is el akar költözni, ketten ki tudunk venni egy albérletet. Ha az kell, akkor majd elmegyek dolgozni, de van diákhitel is. Ballagásra is kaptam az autó is megvan. Ha nincs jogsim egyenlőre nem is kell autó. Ballagàsi pénz, meg az autó ára bőven elég másfél évi albérlet feléhez.
2022. okt. 5. 14:45
 83/85 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, az auto arabol mar beinditottad azt a hiper szuper vallalkozast. Vagy most epp nincs kedved hozza? :D
2022. okt. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/85 A kérdező kommentje:
Elmentem dolgozni, ahogy apámék tanácsolták. 3 napot bírtam. Egyszerűen nem értik meg, hogy nekem nem az az életem, hogy napi 8 órában robotoljak. Bezzeg az öcsém kidolgozta a nyarat, el is vannak ájulva tőle. Neki elnézik, ha néha nem ugrik rögtön ha megkérik, én meg mondtam, hogy nem csicska leszek. Aztán csak a morgás jött, így az.a legjobb ha elköltözöm.
2022. okt. 6. 09:30
 85/85 anonim ***** válasza:
100%

"nekem nem az az életem, hogy napi 8 órában robotoljak."

Baszki...🤦 Senki nem erre vágyik, te lángelme, hanem egyszerűen fizetett munka nélkül nem lehet megélni, és ahhoz, hogy annyit kapj érte, amennyi elég, tolni kell napi 8 órát, mert 6-ért meg 4-ért lófarkat nem kapsz. Mint mikor valaki azzal hárítja itthon a mosogatást, hogy ő nem szeret mosogatni. Miért, én szeretek? Bárki a világon szeret? Jézus, gyere le.

Jó, tényleg nagyon rádfér, hogy menj, de nehogy pénzt merészelj majd kérni tőlük. Lehet, hogy nem csúszol majd le a nyomorba, kiálló bordákkal szánalmasan kapálózva a "kispolgáriság" ellen, de hogy ez azzal fog járni, hogy munkára adod a fejed napi 8 órában, az fix. De legalább rájössz, hogy nem halsz meg tőle.

2022. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!