Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elakarok költözni anyukámtól,...

Elakarok költözni anyukámtól, ezt hogy csinálhatom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szüleim 2018ban váltak egy egymástól, 2019 elején anyukámnak lett egy új párja ahol most is lakunk. Nem ezzel van a baj hanem, hogy apukámmal 2 hetente találkozhatok max, és vele sokka jobban kijövök, ugyanaz érdekel minket, egyszerűen nagyon hasonlítok apámra. Mivel én anyummal és mostohaapámmal élek (ő is jóarc) Csak szeretnék már innen elköltözni apámhoz. Ezt hogy csinálhatnám? Kivel beszéljek erről? Bíróságon kell egyeztetni ezt? 16/F

2022. jún. 15. 20:28
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
89%

19: az előbb nem ezt mondtad!


Nyilván az időpontot egyeztetni kell. De hogy hová megy, és ezt papírokkal igazolni, az rohadt nagy kamu.

2022. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésedhez: bíróságon???? Hát...16 vagy. Két év múlva már teljesen nagykorú, amikor is nem kell megkérdezned senkit semmiről, soha többé. Nem kell engedély, csak magadért fogsz felelni. És szerintem a 16 olyan közel van a 18-hoz, el nem tudom képzelni, hogy ha te elmész (és nem világgá, hanem egyik szülődtől a másikhoz költözöl), akkor a gyámügy vagy családsegítő, családvédő szolgálat, bíróság "utánad nyúl". Nincs ilyen. Minek is? Nem bűncselekményt követsz el. Akkor esetleg lehetne valami hivatalos része (ez se biztos), ha iskolát váltasz ezzel, vagy hivatalosan lakcímet stb. Így...? Semmi.

Anyukádnak csak azért szólnál inkább, ilyen korrektségből? Hogy ne vegye rossz néven, ne fájjon neki? Engedélyt nem fogsz kérni, gondolom. Azért gondolom, amit az előbb írtam. 16=18.

Illetve ha bármit is nagyon rosszul gondolok, szívesen meghallgatlak.

2022. jún. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
84%

Ja, most olvasom a "nyaralásról igazolás"-t részt, hát ez tényleg röhej, nincs ilyen.

A másik meg, ez tényleg szőrszálhasogatás részemről, de anyukád évek óta h-p 12 órát dolgozik, és még szombaton is...? Nem tudom, ki csinálja ezt...ettől fölfordulna bárki évek alatt. Minimum heti 68 óra. Persze.

2022. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
39%

Jezusom micsoda szulok vannak . A hanyinger ram jon . Meg igazolas a nyaralasrol .

Kerdezo mennyit nyaraltal apukaddal? Vitt egyatalan valahova?

Amugy a kerdesedre a valasz , hogy szepen oda mesz az apadhoz es ezt igy elmondod neki . Szeretnel nala elni , szeretned ha o nevelne. O meg megmondja , hogy igen vagy nem .

2022. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
37%

"hanem majd csak szeptemberben kap szabadságot sajnos, akkor meg már kezdődik a suli,"


Ez borzasztoan erdekes. Pont mikor nem tudsz vele menni .

2022. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Sracok, higyjetek el, lehet ugy jon le hogy apam ezzel engem leakarna koptatni, pedig nem igy van, sose csinált ilyet, es nem is fog. koszonom a valaszokat es a segitseget. :)
2022. jún. 19. 00:13
 27/59 anonim ***** válasza:
73%
Pedig ez bizony lekoptatás. Beszéltél már vele arról, hogy oda akarsz költözni?
2022. jún. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
88%
Nem veletlenül nem mert egyenesben rakerdezni... ő is pontosan s3jti a hárító választ...
2022. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
25%
14 eves kor fölött a gyerek dönthet arrol melyik szulovel skar elni. Bìròsàg ezt figyelembe veszi
2022. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

29-es: itt egyelöre a FÖ KÉRDÉS, hogy az apa akarja-e, hogy a gyerek odaköltözzön, ehhez meg semmi köze a bíróságnak!

Másrészt az sem igaz, hogy a gyerek DÖNTHET 14 éves kor fölött, a gyerek közölheti a kívánságát és a bíróság ÚGY DÖNT, ami a gyerek érdekeinek leginkább megfelel, CSAK AKKOR döntö a gyerek kivánsága, ha mindkét szülönél egyformán jó körülmények között lenne!

2022. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!