Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elakarok költözni anyukámtól,...

Elakarok költözni anyukámtól, ezt hogy csinálhatom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szüleim 2018ban váltak egy egymástól, 2019 elején anyukámnak lett egy új párja ahol most is lakunk. Nem ezzel van a baj hanem, hogy apukámmal 2 hetente találkozhatok max, és vele sokka jobban kijövök, ugyanaz érdekel minket, egyszerűen nagyon hasonlítok apámra. Mivel én anyummal és mostohaapámmal élek (ő is jóarc) Csak szeretnék már innen elköltözni apámhoz. Ezt hogy csinálhatnám? Kivel beszéljek erről? Bíróságon kell egyeztetni ezt? 16/F

2022. jún. 15. 20:28
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
34%
30 as ugyanezt irtam le 29 eskent csak kevesebb szòfosàssal
2022. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
25%
Beszèld meg apukàddal hogy szeretnèl vele èlni. Anyukàddal nem kell megbeszèlned mert neki valòszìnűleg nem fog tetszeni. Az apàk nagy rèszèt sem kerdezik meg hogy mit szòl ahhoz hogy anyukàhoz kerül a gyerek, gyerektartàst fizethet, es 2 hetente lathatja 2 napra a gyerekèt, miközben anyuka lelèpett a szeretőjèvel, ès az ùj hapsi többet van a gyerekkel mint az edesapa. Ha kettőtöknek apuval ìgy jò akkor be lehet adni a bìròsàhra a kèrelmet
2022. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy egy 16 éves fiú már inkább az apjával élne együtt, ha amúgy jó a kapcsolat. Igazság szerint a gyakorlatban nem kellene, hogy a bíróságnak köze legyen ahhoz, hogy normális szülő-gyerek kapcsolat hogyan és milyen módon alakul, de mindegy...

Majdnem felnőtt vagy, igazság szerint ha az apád nem drogos, alkoholista, bántalmazó, pszichiátriai beteg, mint ahogy nyilvánvalóan nem az, akkor kb csak a ti döntésetek, hogy szeretnétek-e, és ez esetben a bíróság jóvá is fogja hagyni.

De ha értelmes, kulturált emberekről van szó, mint a szüleid, akkor felesleges ennek ilyen nagy feneket keríteni, meg felesleges addig várni is, amíg végigmegy az eljárás, beszéld meg anyáddal, hogy mostantól apával fogok lakni egy pár hónapig, de egyébként is nagyfiú vagy és nyilván úgy közlekedsz a két lakás közt, ahogy jólesik, egy nap alatt akár többször is, meg épp ott ahol kényelmes.

Nem értem ezt a bíróság mániát, nem kell az életet ilyen aprólékosan beszabályozni, csak ha tényleg bántalmazás és miegyéb van, sem az osztálytársaiddal, sem a szomszéddal, sem a boltoskislánnyal nem szabályozza senki, hogy hogyan és mikor van a "láthatás", izé, kapcsolattartás, csak az apáddal. Ez azért furcsa, nem?


No de összegezve, a hivatalos eljárás az, hogy apád beadja a bíróságon a gyermekelhelyezés megváltoztatása iránti igényt, és a bíróság majd úgy dönt ahogy te szeretnéd. A nemhivatalos meg teljesen normális, hétköznapi, ad hoc megbeszélésalapú.

2022. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
72%

32!


A valosagban ez úgy van, hogy az apukák többsége még véletlenül se szeretne a gyerekkel vesződni, neki pont jó a kéthetente egy nap lathatas, a többit meg letudja a gyerektartasdijjal.

Itt, ha apuka szeretné hogy vele éljen a gyerek már rég lépett volna. De még a nyári szünetben se akar vele lenni, bakker.

2022. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%

"....beszéld meg anyáddal, hogy mostantól apával fogok lakni egy pár hónapig...."



Khm, előtte azért az apjat kérdezze meg, mit szól az otlethez, mert igen nagy szívás lesz, ha beallit apuhoz két boronddel, az meg vissza küldi anyuhoz.....

2022. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, beszéltél már apáddal?
2022. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
90%
#34: én is pontosan ezt látom a sztoriban...
2022. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
78%

Az az igazság, hogy nyaralás HELYETT is kivehetne apád egy hetet, ha veled akarna lenni.

Nyilván nem akar, meg nyaralni sem akar vinni, azért megy még oda is szeptemberben.

2022. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

33,köszönöm hogy pontos leírast adtál a dolgokról, igen, apámnak semmi féle baja nincs, se drog, se alkohol, se cigi, se semmi ilyesmi. A szüleim értelmesek, mint mondtam normális keretek között váltak el, vita nélkül, békében. Nemrég anyám es apam meg is

ittak egy kávét közösen, 2 évvel a válás után.

36 még nem, mivel ezt normálisan szeretném vele megbeszélni, nem telefonon, es mivel itt Szerbiaban még péntekig tanitas van ezert én 11:55től 19:30ig kb mindennap iskolaban vagyok, apam pedig ezen a heten es a kovetkezo heten is delelotti valtasban van.

38# apamnak nincs autója, se jogsija, ő is biciklivel jár mindenhova, nem azért mert nem teheti meg, csak mint azt is mondtam hogy most a házra, és egyeb szuksegletekre kolti a pénzét.

2022. jún. 22. 22:33
 40/59 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy biciklivel jár mindenhova, mennyiben válasz arra, hogy kivehetné azt a hetet, hogy veled legyen?? Nyaralás helyett.
2022. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!