Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
 101/157 anonim ***** válasza:
19%

88 és 89 voltam

Engedelmeddel

A másik válaszoló nem én

Te ilyen csendőr vagy itt?

2022. jún. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/157 anonim ***** válasza:
92%

Nem nagy a kamata 😂😂😂😂 5.90 az alapkamat ehhez + a banki kamat. Legolcsóbb személyi kölcsön a bankoknál is ott kezdődik h 14% és minden kedvezmény rá van dobva... H számlavezető bank... X fizetéssel...

Provident meg ennél még drágább...


Most a khnál néztem egyet


1 milla 2 évre mert gondolom nem akarja 7 évig fizetni


havi törlesztő

48 482 forint

éves fix kamat

14,99%

THM

18,4%

teljes visszafizetendő

1 185 108 forint

megtakarítás kamatkedvezménnyel

11 424 forint



Na már most ha kamatostul ennyi összeget KI TUD fizetni, mert ugyebár ezt ki kell... Akkor szerintem ketteb ennyit félreraknini is tudna szóval majdnem ugyanennyi idő alatt tudná félretenni és nem veri magát adósságba. Mert bármi közbe jöhet és ha épp nem tudja azt a havi törlesztőt fizetni onnan bukta...

2022. jún. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/157 A kérdező kommentje:
Lehet, őket mégsem hívjuk meg, most ezen gondolkodunk. Ez a kamatos kölcsön megbántott minket, elég undorító, a saját gyereküktől kamatot szedni. (Ha én adnék nekik, akkor nem kérnék kamatot, vagy nem is kérném vissza.)
2022. jún. 24. 08:29
 104/157 anonim ***** válasza:
70%
Inkább vennék fel személyi kölcsönt rosszabb kamattal. Nagyon gusztustalan húzás ez a szülőktől. Te meg faragd le a költségeket.
2022. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/157 anonim ***** válasza:
83%
De neked sosem lesz pénzed, hogy bárkinek is adj. Minek házasodni? Mondjuk èn el sem vennék egy ilyen nőt.
2022. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/157 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, szerintem kezd átmenni kamuba a történet. Alakítgatod, alakítgatod, mindig egy-egy újabb adalékkal, hogy szidják a szüleidet, de valahogy nem jön össze :D Előbb a kamatos kölcsön miatt kellett volna megszólni őket, most már meg se akarod hívni őket, mert nem úgy ugrálnak ahogy te tapsolsz...Szánalmas vagy, na. Ez a véleményem.
2022. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/157 anonim ***** válasza:
92%
Milyen vicces lenne, ha egy providentes ügynök próbálna így kuncsaftokat szerezni.
2022. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/157 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak azért nem hívnál meg, mert nem fizetek ki neked 1 millát amiért én megdolgoztam életemben akkor még a születési anyakönyvi kivonatodból is töröltetném magam.


Egyik szavaddal ütöd a másikat... Szerintem fos van a palacsintában és nem véletlenül nem adtak. Azt is eltudom képzelni, hogy fizették az egyetemed de otthagytad a pasi miatt azért fújnak ennyire.

2022. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/157 anonim ***** válasza:
93%
#108, nekem is kezd meggyőződésem lenni az, hogy lehetett itt már pénz körüli feszkó, és ezt akarják most megelőzni a szülők.
2022. jún. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/157 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, anyádék csak próbálnak téged az életre nevelni, de amint látom nem sok sikerrel. Még neked áll feljebb, hogy nem szórhatod az ő pénzüket ész nélkül???

Azokat nem hívnád meg, akik téged felneveltek? Ha én anyád helyében lennék, ki is tagadnálak. Az örökségedet meg ráíratnám valami macskamenhelyre.

2022. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!