Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
 131/157 anonim ***** válasza:
79%
Bocsi most olvasom ám... Szal az anyósék állják az 1 milla felét... Ok tök jó szóval kajak fél millát nem tudtok félre tenni? Ne szivassál már... Pár év munka van mögöttek szal olyan 24 körül vagy mi?
2022. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/157 A kérdező kommentje:
Olvassátok vissza az összes hozzászólásomat, mindenre megvan a válasz amit még kérdeztek.
2022. jún. 24. 15:15
 133/157 anonim ***** válasza:
59%
Sürge az esküvő a babaváró határideje miatt mi? 😀
2022. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/157 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is fukarság ez. Nekem csak az én szüleim adtak egymillió forintot az esküvőre. (Mondtam, hogy nem kell, ki tudjuk fizetni, költsék inkább magukra, de akkor is adták.)

Ha megtehetem majd, akkor én is biztos adok a gyerekemnek valamennyit, mert ez egy szép, fontos esemény.

Én így biztos nem akarnám meghívni őket. Ahol olyan a kapcsolat, hogy szerződést akarnak írni a saját gyerekükkel, ott nem igazán értem minek játaszani a boldog családot és odacsődíteni őket.

Abban viszont egyetértek, hogy ha fél milliót kölcsön kell kérni, és nem tudjátok pár hónanap alatt összespórolni, akkor nem kéne ennyit elszórni esküvőre, mert ezek szerint nem engedhetik meg magatoknak.

2022. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/157 anonim ***** válasza:
43%
Nekik joguk van a pénzükhöz, nektek meg jogotok van nem meghívni őket. Én ezek után biztos nem hívnám meg őket 😃
2022. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/157 anonim ***** válasza:
82%

Én esküvőre nem adnék, ha fontos számukra rendezzenek a lehetőségeikhez mért szertartást és ünnepséget.

Viszont lakáshoz jutáshoz bármennyit amennyit csak nélkülözni tudok, az a fontos a mindennapokhoz.

2022. jún. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/157 anonim ***** válasza:
72%
Anyaként most úgy gondolom, hogy támogatnám a gyerekemet az esküvői költségekben ha lenne rá módom, de biztosan nem fizetném ki az egészet. Ismerek olyat akinek az anyja fizeti a lagzit és már kicsit el van szállva a költségekkel a kisasszony, mert hát ugye nem neki kell összespórolni. Abban sem látok semmi kivetni valót, hogy később nászajándék gyanánt adnak a szülők egy nagyobb összeget. Kapaszkodj meg...nekem 1 Ft-ot nem adtak a szüleim az esküvőre...nászajándékba se! Konkrétan semmit sem kaptunk.
2022. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/157 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező de tényleg ha x év alatt nem tudtatok összeszedni 500 ezret akkor én se adnék mert életképtelenek vagytok. Az meg undorító hogy mindkét szülőpárral akarjátok kifizetni a rongyrázásotokat
2022. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/157 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha ilyen lányom lenne mint a kérdező, meg is könnyebbülnék ha nem hívna meg az összekoldult esküvőjére:-D
2022. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/157 anonim ***** válasza:
85%

120-as hozzászólásodra, kérdező: tehát lakásra tesztek félre. Ez szuper, és tényleg fontosabb, mint egy esküvő. De ez akkor most azt is jelenti, hogy egyszerűen nincs pénzetek esküvőre. Meg lehet sértődni azon, amit a szüleid mondanak, de ugyanakkor az esküvőre szánt 1 millióval pont 1 millióval közelebb lennétek a lakáshoz. Ezért nem értem, miért költenétek esküvőre, ha amúgy is keveset kerestek és nehéz az élet.

Amúgy meg tényleg nagyon egyszerű. A szüleidtől kérjetek úgy kölcsön, hogy a nászajándékból mindjárt vissza is fizetitek, és akkor emiatt ne legyen rajta kamat, vagy csak minimális.

2022. jún. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!