Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
 121/157 anonim ***** válasza:
85%
Jó és? Más is él így, ettől függetlenül nem várja el a szüleitől, hogy fizesse az esküvőt. Még jó, hogy külön éltek, és magatoknak fizettek mindent Ha a szüleid nem akarnak támogatni, szívük joga. De belegondoltál, te mit tettél azért, hogy ez így legyen?
2022. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/157 anonim ***** válasza:
93%

OK, kérdező, ez mind szép és jó. Tanultatok, dolgoztok, próbáltok a saját lábatokra állni.

De a tény attól még tény marad: NINCS pénzetek lagzira. Kölcsönt nem akartok, szüleid nem finanszírozzák, akkor marad az, hogy spóroltok, aztán ha összejött rá a pénz, lagziztok.

Ennyi.

Ehhez képest te 2 napja vered itt magad, mert a szüleid nem adnak pénzt. Nem kötelező nekik, fogd már fel. Akkor se, ha van olyan szülő, aki megteszi.

Amúgy is azt gondolom, hogy ha hónapok spórolásával félreraksz pár százezer forintot vagy egy milliót, akkor utána kétszer is meggondolod,hogy érdemes-e egy nap alatt eltapsolni.

A szüleid pénzét nem te spóroltad össze, naná, hogy könnyen a nyakára is lépnél....

2022. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/157 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelező ~22 évesen pucér fenékre házasodni. Lehet nyugodtan jegyben járni még egy-két évig, addig tudtok gyűjtögetni.
2022. jún. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/157 anonim ***** válasza:
92%
Majd házasodtok, ha lesz pénzetek.
2022. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/157 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudom hogy lehet összehozni ennyiért... Oké ruha stb. De ha csak a szűk családi kör lenne + közeli barátok akkor fél millából kijön szerintem.
2022. jún. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/157 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon gáz ez a hozzáállás…. házasodj akkor, ha van rà pènzed, ha nincs, akkor pedig várjál még vele.
2022. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/157 anonim ***** válasza:
16%
kíváncsi voltam, mi ez a sok válaszos kérdés... naná, hogy a kérdező ekézése csapatban! tipik GYIK.
2022. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/157 anonim ***** válasza:
40%
127, te meg tipik többnickes troll...
2022. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/157 anonim ***** válasza:
92%

Szóval azt már tudud, hogy idén ősszel házasodtok, de még fogalmad sincs, hogy miből.

Ahogy írod, nektek magatoknak 3 forintotok sincs, amit az esküvőre szánnátok, azt majd fizesse más. De egy millába fog kerülni.

Értem.

2022. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/157 anonim ***** válasza:
88%

Nem szeretheted a szüleid annyira, mint ahogy állítod az elején ha meg se hívnád őket azért mert nem finanszíroznak.


Van akinek mindent fizetnek ez a felsőréteg de legtöbb helyen a szülők csak bele adnak nem az egészet fizetik. Te szüleid, anyós, após és a ti spórolt pénzetek az amiből lehet gondolkozni.


De ha már itt tartunk a kedves párod szüleivel mi a helyzet? Ők nem akarják kifizetni a felét sem?

2022. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!