Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esküvőre kölcsönadni a gyerekü...

Esküvőre kölcsönadni a gyereküknek?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel idén ősszel fogunk házasodni. Nem akarunk nagy esküvőt, csak szűk körűt, de a mai költségek mellett ez is bele fog egy millióba kerülni.

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.


Amin én fennakadtam, azok a saját szüleim: az ő filozófiájuk, hogy mindenki keresse meg a saját szükségletére valót, én is, erre neveltek. Az esküvőben bőven tudnának minket támogatni, mégis úgy gondolják, hogy vagy

1. legyen csak kb 4 ember jelen vagy csak polgári szertartás*

(* mi templomit is szeretnénk, ami sem 0 ft, így első opció kizárva)

2. vegyünk fel banki kölcsönt

3. ők adnak, de az kölcsön lesz, szerződést írunk és (nyilván banknál kedvezőbb kamatokkal, de) visszafizetjük nekik.


Nem akartam tőlük soha ezt követelni, meg semmi más, nagyon szeretem őket, de mikor beszélek ismerősökkel, olvasgatok itt, és azt hallom, hogy a család segített nekik ebben, elgondolkodom, az én szüleim ennyire fukarak? Nem arról van szó, hogy nem telik rá, az teljesen érthető lenne, de ha nekem telne rá és az egy szem gyermekem menne férjhez, én nem kölcsönt adnék neki... rosszul esett, na, mintha nem szeretnének, hanem nekik egy “befektetés lennék”, vagy nem is tudom mi.

És ezzel szemben a párom szülei meg szó nélkül segítenek majd, állják nekünk és nem kölcsönbe a költségek felét, pedig az én családomnák szerényebben élnek.


Mit gondoltok fura a szüleim hozzáállása vagy én látom rosszul?

Ha gyerek vagy, neked segítettek a szüleid?

Ha felnőtt, segítettél/ fogsz a gyerekednek?



2022. jún. 23. 16:17
 111/157 anonim ***** válasza:
88%

Mindkettőnknek még csak néhány év munka áll a háta mögött, annyit nem tudtunk félretenni, amiből ez zsebből fizethető lenne.



Akkor nem vertek egy egy millát, ennyire egyszerű.

Nálunk az a szokás, hogy a szülő fizeti, de ha a gyerekem úgy akarna rongyot rázni, hogy közben semmit nem takarékoskodik, akkor nemet mondanék.

2022. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/157 anonim ***** válasza:
89%

Kérdezö úgy csinálsz, mintha az a pénz neked JÁRNA, és mivel nem akarják odaadni, így hát nem hívod meg öket az esküvödre. El vagy te tévedve.

Az a pénz az ö pénzük, te kérhetsz belöle, ök meg majd eldöntik, hogy adnak-e. A döntésüket pedig tudomásul kell venni. Egy nagyra nött gyerek ezen megsértödik, egy felnött ember pedig elfogadja a döntést sértödés nélkül és továbblép rajta, keres egy B-tervet.

2022. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/157 anonim ***** válasza:
89%
Havi 20ezer havonta, két évig, mindkettőtöknek, és megvan a milla. Ha ennyi nem ment, lakás, gyerek, stb??? És a két évvel nem mondtam sokat, ha több éve dolgoztok...
2022. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/157 anonim ***** válasza:
89%

végre feltűnt a szerződést is abban, amit írtam. Ez is fáj nekem, hogy bennem sem bíznak ilyen téren


Csodálod? Több év alatt semmi pénzt nem raktatok össze...

2022. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/157 Lazy Lover ***** válasza:
20%
döbbenet mennyi idióta van itt... ha lenne gyerekem és meg tehetném fizetném az egész esküvőt nekem minden pénzt megérne hogy a gyerekem boldog legyen a mai árak mellett még kevés is az 1 millió
2022. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/157 anonim ***** válasza:
45%

Biztosan van itt más is a képben, el nem tudok képzelni egyébként, hogy egy szülő így álljon a gyerekéhez, hogy kamatos kölcsön, meg ügyvéd...

De a kérdező is megéri a pénzét, hogy ezért nem hívná meg a szüleit; bünteti őket, mert felnőtt nő létére nem akarják fizetni az esküvőjét :s


Csodás egy család, ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy az emberek meg azokat ekézik, akik tudatosan nem vállalnak gyereket, mert nem szeretnének, és jönnek azzal, hogy mennyire a gyerek az élet értelme :D Aham, az ilyen példákon látszik igazán, mennyire igazuk van :D


Biztos a saját öregkörukra gyűjtenek, meg a bejárós nővérkére, örülj neki, legalább nem te leszel az, akitől a segítséget várják, mert meg fogják oldani a pénzükkel!

2022. jún. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/157 anonim ***** válasza:
89%
115, érdekes, a lánynak az eszébe sem jut, hogy azt mondja, ezt az egy millát inkább hozzácsapja a lakás árához...
2022. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/157 anonim ***** válasza:
34%
Az esküvő a ti gondotok, mindenki addig nyújtózzon ameddig a takarója ér! Deviszont! A többi felsorolt dolog, főleg az a kirándulásos- nagyon gáz. Elég smucigok a szüleid, nem tudom mit szeretsz bennük annyira...
2022. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/157 anonim ***** válasza:
82%

"Elég smucigok a szüleid, nem tudom mit szeretsz bennük annyira..."

A pénzüket, azt szereti...

2022. jún. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/157 A kérdező kommentje:

Az állítólagos ellentmondások: szeretem őket - és most nem hívnám meg lehet.

Persze mindenki erkölcsileg mindenki más felett áll, de az nem jutott senki eszébe, hogy ezalatt az időszak alatt esetleg ennyire csalódtam bennük a hülye kamatszedési ötletük miatt. Nem tudom felfogni, hogy fér bele ez egy szeretetkapcsolatba. De nyilván mindenki a családját is úgy méri itt, hogy csak a rideg tények alapján kiszámolva, mi éri meg és mi nem, ki mit kaphat és mit nem. Nem életszerű, leírni könnyű, de tudtok az életetekből konkrét példát hozni? Gondolom, nem.


Csak néhány év munkatapasztalat: ami alatt tanultunk, egyetemet 1 éve végeztük el, részállásban vagy diákmunkán voltunk mellette. Közben albérletben lakunk, ami havi 100K (mostmár 140K) körül van Pesten, élelmiszer, rezsi, mindent magunknak fizetünk Ehhez jön a két részidős és/vagy diákmunka, nem marad sok, ami meg igen, azt a lakásra gyűjtjük.

2022. jún. 24. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!