Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
94%
Örülj, hogy nem ilyen magyar mainstream zenéket hallgat, amik a dugásról és a drogozasról szólnak. Akkor már inkább 1000x metál. Majd kinövi.
2022. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 anonim ***** válasza:
94%

8


Végülis, ha az lenne a cél, hogy megutálja a komolyzenét, akkor remek ötlet komolyzene koncertre vinni valakit, aki a rockot szereti...

2022. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 A kérdező kommentje:

"Ő tuti nem ásta így bele magát..."


Dehogynem...

Még röhögött is, és visszakérdezett, hogy "igen, és?"


"A lányod érti a szöveget? "


Amelyik angolul van, azt igen. De sok beteges skandináv vackot hallgat, amik ocsmány északi nyelven vannak, azokat nem.


"Hallottál te olyan jó kicseszett mély hangú orosz egyházi kórust? Az se jobb."


Hogy jön ez ide?


"Ha te szereted a retro autókat, akárcsak a férfi barátaid, akkor már nem tekintekek nőnek, tiszteletlenek veled és kiröhögnek?"


Ha szinte csak ilyen hobbijaim vannak és többet tudok autókról, fociról, mint ők, akkor nem igazán fognak nőnek tekinteni.

Ha ilyen lettem volna, nem jött volna randimeghívás, nincs bonbon, nincs virág, nincs ékszer.

2022. dec. 28. 12:51
 14/103 anonim ***** válasza:
92%

Majdnem felnőtt a lányod, had döntse már el milyen zenéket akar hallgatni.


A zenészek többsége drogozik, stílustól függetlenül, és nem egyet csuktak le már különböző dolgokért.

Attó hogy valaki ezeket szereti még nem lesz drogfüggő.


És nem kell barbibabának lenni, hogy valaki pasit szerezzen magának

2022. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
96%

"semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne."


Miért ne lenne normális? Azt hallgat, amit szeretne, ebben szülőként sincs jogod beleszólni, mert nem kényszerítheted a saját akaratodat másra.



"Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni."


Nem gátol semmit. Attól ugyanúgy egyenjogú nőként fognak tekinteni a lányodra. Én és a párom is szeretjük a metált, és nem lettünk őrültek, stb. Ezek csak általánosítások, téves megítélések, hogy ezzé válhatnak a metál rajongók. Sosem drogoztunk, az alkohol sem volt az életünk része, csak alkalmanként ittunk ritkán. Sorolhatnám, de a lényeg: normális emberek vagyunk, akik a lehetőségeikhez mérten önkénteskedésben is résztvesznek, segítik a rászorulókat.

2022. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 anonim ***** válasza:
95%

*

Egyébként a zenészek többsége drogozik műfajtól függetlenül. Ez nem zenei műfajhoz kötött. Az, hogy egyes metál rajongók, akikben alapból benne van a rossz akarás vágya, miket tesz, az így vagy úgy, de a metál nélkül is megtette volna.

2022. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
92%

Tudod kérdező, vannak a normális emberek, meg vannak a max dísznek használhatóak mint te.


Ha te a virágoktól, a bombonoktól meg a sok rózsaszín "csajos" dologtól érzed magad nőnek, legyél boldog úgy, de a lányodra ne erőltesd rá ezt a sok hülyeséget.

Az én barátom pl kifejezetten örül annak, hogy én ilyen infós gamer lány vagyok. Tudod, nagyon sokat számít egy párkapcsolatban, ha vannak közös pontok, és nem egyedül nevetsz a vicceden. Nem bombont és virágot kell kapni, hanem azt amit Ő szeret. Én pl csokit és az új Predator könyvet kaptam ma karácsonyra, nem a klisés barátnős ajándékokat.

2022. dec. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 anonim válasza:
95%
Nem kéne tiltanod, az nem megoldás. Hidd el, nem ő az egyetlen tizenéves lány aki rockot/metált hallgat, és azt is, hogy nem emiatt lesz valaki drogos vagy alkesz.
2022. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 anonim ***** válasza:
94%
Én meg egész fiatalkoromban Ákos hallgattam, mert tesómtól megörököltem a kazettáit, mégsem lettem egy fideszes hímsoviniszta. :/
2022. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 anonim ***** válasza:
95%
Vegyél egy fejhallgatót.
2022. dec. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!