Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
96%

18-an vagyunk jelenleg (xy egyetem, xy szak). Ketten drogoznak. Mindkettő csaj. Az egyik ilyen mindenes. A másik meg kifejezetten az a lányos lány. Tudod, szőkített haj, smink, műköröm, lányos ruhák, otthon cuki kis tengerimalacok, Instagram, Snapchat, stb.

Most akkor hogy is van ez?

2022. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 anonim ***** válasza:
18%

"Majdnem felnőtt a lányod"


14 éves gyerek. De ettől függetlenül hadd hallgasson azt, amit akar.

2022. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem semmilyen baj nincs ezzel. A zenei ízléset nem tudod meghatározni, max annyit kerhetsz, hogy ne üvöltson a házban, hanem halkabban hallgassa, vagy fülesrol, ha ez a probléma fennáll.



Amúgy apukám kB 12 volt még anno 1988ban, mikor elkezdett rock zenét hallgatni, és most már negyven felett van bőven, de még most is imádja szóval :D

2022. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
11%

Még egy szavazat a fejhallgatóra.

Esetleg megpróbálhatod a fordított pszichológiát: kezdd el mondogatni, hogy neked is elkezdett tetszeni, a te korosztályodban is divatba jött, stb. Ha hallgatja, te is dúdold meg hörögd a dallamot. Ha neked tetszik, neki valószínűleg ciki lesz, vagy legalábbis csak azért nem fogja hallgatni, hogy téged bosszantson.

2022. dec. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 anonim ***** válasza:
96%
Bszki, ha nekem ilyen hót sötét szexista buta anyám lenne, tuti még direkt rátennék egy lapáttal.
2022. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
94%

Írd elõ neki, hogy csak eminemet hallgathat.

Gondolom az jobb. 🥹

2022. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs ezzel baj, neki ilyen a zenei izlése.Kamaszkor úgy is a lázadásról szól.
2022. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 anonim ***** válasza:
95%

Ostobaságokat gondolsz, és most már a gyereked előtt is nyilvánvaló ez.

Semmit nem kell csinalnod. Esetleg ne dumálj butaságokat, hogy elkerüld, hogy meg jobban beégesd magad.

2022. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 anonim ***** válasza:
95%
Kíváncsi lennék te miket hallgatsz
2022. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 anonim ***** válasza:
95%

Húha, szerinted más stílusú zenékben csak szivárványról meg egyszarvúakról énekelnek? Én teljesen más stílusú zenéket hallgatok, de ebben a műfajban is van bőven drogos meg alkoholista. Tinikoromban rendszeresen jártam bulizni is, mégis rendes, felnőtt ember lettem.


Ha zavar a lányod zenei ízlése, akkor kérd meg, hogy hallgassa fülhallgatóval.

2022. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!