Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/103 anonim ***** válasza:
97%
Àpolónő vagyok, metàlt hallgatok. Akkor most nem vagyok jó ember? 🤷‍♀️
2022. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/103 Bellatrix:3 ***** válasza:
96%

Ápolónő szintén 🙋‍♀️ 27 éves és kb 14 éves koromtól ha nem korábban metált hallgatok. Nem lettem tróger drogos, tisztességes munkám van. Most kapaszkodj meg, nem csak metált hanem punkot is, sőt sokat járok zenekaros pólóban munkán kívül, vannak barátaim egészséges párkapcsolatom, pedig minden általad felvezetett negatív sztereotípiának megfelelek (kék hajam van, piercig, tetoválás) mégis akikkel együtt dolgozom jól kijövök velük, a betegeknek eddig nem volt panasza rám. És ha tehetem metál koncertre járok, mert kikapcsol. Most is üvölt a metál miközben itthon pihenek.

Anyám nekem sem kedvelte túlzottan aztán elvittem pár koncertre még élvezte is.

2022. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/103 anonim ***** válasza:
95%
Mit lehet tiltani egy 17 éves lánynak? Ha annyira zavar téged akkor beszélj vele, hogy fülhallgatón keresztül élvezze otthon a muzsikát.
2022. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/103 anonim ***** válasza:
95%
Jobb mintha valami nyálas zenét hallgatna. Van ízlése.
2022. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/103 anonim ***** válasza:
88%

Remélem csak troll vagy, ha mégsem akkor egy borzalmasan korlátolt. A magyar zenéket sem ismered. Nesze neked nem rock zene

[link]

2022. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/103 anonim ***** válasza:
95%
Egyértelműen kitaláció, provokatív, troll.
2022. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/103 anonim ***** válasza:
93%
Annnnyira tudtam, hogy milyen zenékről lesz szó... Így legyen ötösöm a lottón! :D
2022. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/103 anonim ***** válasza:
94%

„Szövegértés nem megy, gyerekek?

Nem 14, hanem 17, világosan leírtam.“


Valóban hagy maga után némi kívánnivalót az átlag gyakoris szövegértés, mert általában max az elsõ mondatra reagálnak.

De az, hogy valóban 17 és nem 14, azzal csak magadat húzod le.


Persze gondolom ez inkább csak ócska csipkelõdés, mert nem értenek egyet veled.

2022. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/103 anonim ***** válasza:
96%

"jobban örülnék, ha magyar zenéket hallgatna, az mégis a saját kultúrája, stb" - idézet tőled.


Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!

Mha nahno mha nahna rikho! Ihni Kohei!

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!

Mha nahno mha nahna rikho! Ihni Kohei!


Ez meg idézet egy magyar dalból :D :D

Szerintem is troll vagy, kissé túltoltad a kérdést, ám ha mégsem: hagyd békén a lányodat. Nem mindenki születik rózsaszín csillámpóninak, mint te, hogy virágot, bonbont meg ékszert várjon el a pasiktól. Hála istennek....

2022. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/103 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kérdezõ szivárvànyt fingik. Bocs….pukizik.
2022. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!