Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
 51/103 anonim ***** válasza:
93%
#47 vagyok, azt nem írtam, hogy amúgy én is ilyeneket hallgatok már 14 éves korom óta... most vagyok 28 éves és én is lány/nő vagyok.
2022. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/103 anonim ***** válasza:
94%
Valoszinüleg csak gumicsont, semmi több, máskülönben nagy sikere lett volna a 80 as évek közepén :D
2022. dec. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/103 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a lányom fejhallgatóval hallgatja a zenét, így engem nem zavar mit hallgat. Neki is úgy kéne hallgatnia, hogy lehetőség szerint minimalizálja, hogy zavarjon téged vele. Mert többnyire eltér a szülő ízlése a gyerekétől, ez van.

A lányomnak 12 évesen jött egy rock hatás az osztálytásai felől, átment fekete ruhás gyászos kislányba, és a teljesítménye is romlott suliban. Egykettőre fél év után lebeszéltem erről az őrültségről, amit csinál, pláne, hogy zenei ízlésben viszont nem volt a rock zenén. Mutattam neki párat, mert én is rock-ot, metált hallgattam 14-22 éves koromig, fekete ruhák, depresszió, acélbetkós barátok, hosszú hajú srácok, stb., nem tetszettek neki ezek a zenék, ez nem ő, és a fekete göncökről is sikerült szerencsére lebeszélni. Miután újra önmaga lett, az átlaga is visszaállt az eredetire.

Szerintem korlátozni nem szabad, én is hagytam, hogy kipróbálja, fél év után viszont megbeszéltük, hogy ez így nem mehet tovább.

Most már másként látja a dolgokat 13 évesen, de nyilván egyikünk sem bánta meg, hogy ezt "kipróbálta". Formálódnak, alakulnak, gyakorlatilag mentsvár is a zene a fiataloknál.

Engem a lányom apukája rántott ki ebből a sivárságból anno, 22 évesen, és ezért örökké hálás leszek neki. De jó szívvel emlékszem vissza a metálkarácsonyokra, rock kocsmákra, és az akkori barátaimra is. Ma már nem hallgatok ilyeneket, mert csak lehúz, és visszaránta abba a világba, amiből örülök, hogy kijöttem. És a lányomon sem volt jó látni, hogy elkezdett nyitni efelé.

Mindennek meg van a maga szerepe az életben, a lányod is lehet egyszer csak kinövi, lehet az is, hogy elkíséri élete végéig ennek a stílusnak a szeretete.

Szerintem meg kell barátkozni vele, és csak finoman terelgetni, de az igazi változást biztos, hogy kívülről fogja majd hozni neki az élet, ha eljön az a pillanat. (Nekem csak azért tudott lenni hatásom a lányomra, mert nagyon jó a kapcsolatunk, és mindent meg tudunk beszélni, és belátta, hogy nem jó ez így. 16-7 évesen már nem biztos, hogy ennyire adni fog a véleményemre, ki tudja mi jön majd még nálunk is.

2022. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/103 Metionin ***** válasza:
90%
Vegyél neki egy jó fülhallgatót és kérd meg, hogy amikor otthon vagy, ne hallgassa 200 decibelen. A többit inkább nem kommentálom 32 éves metált hallgató nőstényként.
2022. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/103 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom ahhoz az idióta, mérgező szülő fajtához tartozol, aki úgy gondolja, hogy a gyereke az ő testrésze és legszívesebben az élete minden területét felügyelné. Még jó, hogy a lányodnak több esze van és 17 évesen is már röhög a f@szságaidon.
2022. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/103 anonim ***** válasza:
94%
Jahaj, apám is ilyen volt. Minden szr, ami nem olyan,mint amit ő helyesnek tart, idióta meg debil leszek tőle. Tudod, én már akkor is kiröhögtem, és ma se tudom kokolyan venni a veleményét, hiába erőlködik. Az elet mas területén se érdekelnek a tanácsai. Te is efelé viszed épp a kapcsolatotokat.
2022. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/103 anonim ***** válasza:
93%

A legkedvesebb emberekkel punk- és metálkoncerteken és rave-eken találkoztam. Ellenben a diszkók, meg mainstream előadók közönsége között akadtak olyan emberek (de ott sem a többség!!!), akiktől okkal féltenéd a lányod.

Nem hiszem, hogy nagyon lehet befolyásolni, mi tetszik egy embernek. Egy kamaszt letiltani a zenehallgatásról (mert ha nem hallgathatja a kedvenc előadóit, akkor se lesz hirtelen operakedvelő, maximum nem hallgat zenét, vagy csak titokban), nem jó ötlet. Hatalmas szerepet játszik az életükben ebben az életkorban.

Nem lesz ettől sátánista baltásgyilkos, én is nagy celtic-punk fan voltam tiniként (meg vagyok most is), aztán teljesen átlagosan öltözök és nézek ki, elvégeztem egy egyetemet, igyekszem jól teljesíteni a munkahelyen, átlagos hobbiajim voltak, egy-két piros lámpán átfutáson kívül még sosem szegtem meg a törvényt, és sosem tudnék még csak rákiabálni se senkire, nem, hogy bántani. Szerintem pont azért fordultam az ilyen "agresszív" hangzású zenék felé, mert valahol ki kell engedni azt, hogy egyébként az életem minden más területén mennyire fegyelmezett vagyok.

2022. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/103 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, hány éves vagy, komolyan? Ha belegondolok, hogy nagyapámról a kedvenc képem mikor a Metalicás pólónkban feszítünk együtt (igent, tudta kik azok, imádta őket) Csak mondom, ha még élne az öreg, 100 éven felül lenne. Na ő nem volt olyan begyöpösödött mint egyesek.
2022. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/103 anonim ***** válasza:
93%

Ezt meg a lányodnak küldöm. kegyetlen jók: https://www.youtube.com/watch?v=dsuhfOD7emE



https://www.youtube.com/watch?v=iZweNFWbegI


Egy negyven éves "nem nő" mert ugye nő ilyet nem hallgat.

2022. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/103 anonim ***** válasza:
94%

Ezzel a hozzá állással azt éred el, hogy 18 évesen elköltözik és semmit nem tudsz majd róla.

Nem te vagy 14 évesen, hanem egy másik személyiség. Tiszteld a gyereked!

2022. dec. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!