Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/103 anonim ***** válasza:
93%
Vegyél neki fülhallgatót.
2022. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/103 anonim ***** válasza:
92%
vegyél neki egy fülest..
2022. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/103 babyboom567 ***** válasza:
89%

ó, nekem is van egy ilyen sztorim, és családi szleng lett belőle:)

A férjem 58 éves, én 46, a gyerekünk 6 .

Mindketten rockerek vagyunk,a férjem ízig vérig,én szeretem a rap-et meg a klasszikus zenét,operát is.

A gyerekünk meg született mulatós zene/cigányzene rajongó,a vérében van, a ritmus meg minden,7 hónaposan már állni tudott(vendégségben voltunk,mert nálunk ilyen zene csak véletlenül lehet),és úgy ropta,riszálta,mint aki erre született(és azóta is bármikor ha meghallotta)

Ezzel szoktuk szívni a férjem vérét,hogy a pici fia felnőttként lakodalmas szintis-zenés lesz:-))

2022. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/103 anonim ***** válasza:
96%

"Amelyik angolul van, azt igen. De sok beteges skandináv vackot hallgat, amik ocsmány északi nyelven vannak, azokat nem."


A lányodat félted, de veled van a legnagyobb gond. Az akaratodat akarod másra erőltetni, nem vagy képes elfogadni azokat, akik másak mint te, stb., és rasszista vagy, mert "ocsmány északi nyelven vannak".



"Ha szinte csak ilyen hobbijaim vannak és többet tudok autókról, fociról, mint ők, akkor nem igazán fognak nőnek tekinteni.


Ha ilyen lettem volna, nem jött volna randimeghívás, nincs bonbon, nincs virág, nincs ékszer."


Mindkét nemben, így a férfiaknál is vannak olyan barmok, akik a felsoroltak szerint lenézik a nőket - nem egy ilyet hallottam már. Nos, őket jobb is, hogy eltaszítja magától, mert nem a férfi igényei szerint kell pattogni. Rengeteg olyan férfi van, aki elfogadó, és nem a zenei ízlés alapján ítél meg valakit.


Ismerek nőket, akik sok "fiús" dologért rajonganak, mégis sikerült normális párkapcsolatot kialakítaniuk. Történetesen anyám is ilyen, mégis egy egészséges családban nőttem fel, ahol mindenki elfogadta a másik ízlését, és egyikőnkből sem vált bűnöző, pedig ahogy írtam, én és a párom metált hallgatunk.

2022. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/103 anonim ***** válasza:
88%
*Ez a legnagyobb probléma azzal, ha az ember egy buborékban él. Ajánlom, hogy legyél nyitottabb és meglátod, a világ sokkal szebb mint képzelnéd.
2022. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/103 anonim ***** válasza:
86%

kėrdező sötét vagy mint az ėjszaka ha szerinted csak azok az igazi nők akik csak csajos dolgok ėrdekelnek ės férfiakat csak az ilyen nők érdeklik.

van fėrjem 3 gyerekem ės nem vagyok tipikus nő ,jobban ėrdekel autok ,vagy az informatika mint legujabb müköröm divat ,nincs tik tokom,meg snaptchat,stb egyedül facebook van .

nem esek kétsėgbe ha valami informáciot meg kell keresnem a neten.vagy be kell kapcsolnom egy számítógépet.stb.

sok féle zenét szeretek klaszikustol rockig

2022. dec. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/103 anonim ***** válasza:
82%
Fú, pedig a rocker lányok nagyon dögösek!
2022. dec. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/103 anonim ***** válasza:
2%

Nyilván nevelni kell a gyereked, 14 éves, nem 18.

Egyébként szerintem kinövi, normális felnőtt ember nem szokott hallgatni ilyeneket. :D

2022. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/103 anonim ***** válasza:
94%
Én pl mindig is imádtam a Toten Hosen dalait... Csak azért nem nagyon hangoztattam sose, mert elég ocsmány trógerek a zenekar tagjai... Hogy hogy nem belőlem nem lett huszonév után sem tróger. Pedig mostanában is de mennyit hallgatom az alles aus liebét meg a kein alkohol ist auch keine lebent... :))))
2022. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/103 A kérdező kommentje:

Szövegértés nem megy, gyerekek?

Nem 14, hanem 17, világosan leírtam.


Sokkal jobban örülnék, ha magyar zenét hallgatna, legalább az a saját kultúrája, és nem mellesleg békésebb, értékesebb.

2022. dec. 28. 14:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!