Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
 71/103 anonim ***** válasza:
95%
" a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni." Ja, hisz a kamaszokra mi sem jellemzőbb viselkedés egymás között, mint a tisztelet, meg az udvariaskodás. Már harminc éve se volt az, de nem baj. Ez a korosztály sosem volt karótnyelt...
2022. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/103 anonim ***** válasza:
94%

Azert mert neked nem tetszik valami, meg nem lesz tole baja a lanyodnak.

39 eves no vagyok, 16 eves korom ota hallgatom ezeket a rettenetes zeneket, a mai napig bordzsekit es szegecses ovet hordok, es szerintem ezekben is noiesen nezek ki. Rohadt jol fizeto, kreativ muveszeti munkam van, amit ennek a kozegnek is koszonhetek. Mindig kedves es jokepu szinten metalos fiuim voltak, jo parkapcsolataim, szep az otthonom es kiegyensulyozott az eletem. Bevallom, inni szeretek, szoval nem vagyok tokeletes, de amugy nem dohanyzom, nem drogozom, nem vagyok alkatkinzo meg mittudomenmeg mi, egeszsegesen elek, sportolok, fiatalabbnak nezek ki a koromnal, nem vagyok megkeseredve. A hasonlo zeneu izlesu tarsasagomban is csupa jo fej, kedves ember van, akikre barmikor lehet szamitani.

Amugy a legtobben 25 eves korukra elhagyjak ezt a vonalat, vagy minimum a kulsosegeket, de remelem a te lanyod sose fog megvaltozni :D

2022. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/103 anonim ***** válasza:
89%

Burzumot épp nem hallgatok, de a metál a kedvenc műfajom, és nem vagyok lelkileg torz, szexuális problémákkal küszködő ember, templomot se gyújtottam még fel, ellenkezőleg, keresztény vagyok, és az egész családom abszolút átlagos, normális.

Remélem a lányodnak azért nem mondasz ilyeneket. Szinte felnőtt nő, joga van neki dönteni. Kérd meg, hogy neked ne kelljen hallanod, ehhez persze jogod van, de a jövőbeli jó viszony érdekében ennél ne menj tovább, mert itt nem ő a hibás. A metál tudd meg, nagyon is békés zene, határozottan elvezeti a feszültséget. Én ezt tapasztalom.

2022. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/103 anonim ***** válasza:
91%
Hát kérd meg a lányod, hogy hallgasson Mayhemet. Az már fél siker, hiszen magyar az énekes. Nem lehet egy szavad sem.
2022. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/103 Darius- ***** válasza:
0%
A horgés, ahogy irtad nem zene. Aki ilyet hallgat, torz elméju szerintem. Sajnos sokan szeretik az ilyen metal-t. Én is a temperamentumos zenéket kedvelem, de az nem az, hanem a zene legalja ! Egyszueruen megmondod, hogy amig felelsz érte, nem fogja hallgatni.
2022. dec. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/103 anonim ***** válasza:
93%
Remélem utolsó nincs gyereked...
2022. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/103 anonim ***** válasza:
93%

Lol, utolsó, hogy a fszomba tiltod meg, hogy azt a zenét hallgassa 17 évesen, amit akar?

A seggébe mászol és felügyeled 7/24ben, hogy milyen zenét hallgat?


Betegek vagytok ti, bszki.

2022. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/103 anonim ***** válasza:
91%

Hú, kedvem támadt megmutatni a kedvenc japán énekesemet. Kyo Nishimura megvan a Dir en Greyből? Ha már hörgés 😂 Remélem a kiscsaj a kérdésből ismeri 🤣🤣


https://www.youtube.com/watch?v=JgXXd6pMASM

2022. dec. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/103 Darius- ***** válasza:
0%

78- Keménynek akarjak mutatni magukat azok, akik metal-t hallgatnak, holott nem igy kell keménynek lenni, hanem az életben kihasznalni a lehetoségeket mindenaron és kuzdeni. A metal-nak semmi koze a muvészetekhez, a zene muvészet ugye. A horgés nem, azt mindenki meg tudja csinalni.

Ugy tiltom meg, hogy annyiszor torom ossze a magnot vagy akarmit, ahanyszor rajtakapom. Tudom sokan szeretik a metal-t, de emiatt nekem nem kell kedvelnem. Ez van. Egyszer leirtam, tobbszor nem fogom. Ha valoban olyan kemények vagytok, akkor tudjatok az érzelmeiteket iranyitani és elfogadni egy ellentétes véleményt. Hajra :)) Tovabbi kommentekre nem valaszolok.

2022. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/103 anonim ***** válasza:
93%
Ne okoskodj Darius, mert marhaságokat szajkózól, semmi igazság nincs abban amit írtál.
2022. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!