Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy ha már nem...

Mit tehetek, hogy ha már nem tudom elviselni a lányom zenei ízlését? Komolyan határozzam meg, mit hallgathat? Hogyan ellenőrizzem?

Figyelt kérdés

A lányom kb. 14 évesen kezdett el magától zenét hallgatni. Most 17. Rock zenével kezdett alapból, aztán szép lassan a metal felé fordult. Lány létére mindenféle rikácsolós, hörgős zenét hallgat. Utánanéztem, és van az álala hallgatott zenészek között egy templomégető elítélt gyilkos is, egyéb bandák meg tele vannak drogosokkal, heroinfüggőségről szólnak a szövegek. De leginkább a hangzás zavar, szerintem lelkileg torzít az, ha valaki ének helyett borzalmas hörgést hallgat, semennyire sem normális egy lánynál aztán pláne. Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni.

Mit tegyek? Komolyan tiltsam?



2022. dec. 28. 12:30
 81/103 anonim ***** válasza:
92%
Magnót, gci 😂😂 besírok rajtad.
2022. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/103 anonim ***** válasza:
100%
Jóhogy nem már lemezjátszót...
2022. dec. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/103 Metionin ***** válasza:
92%
Gramofont 😂
2022. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/103 anonim ***** válasza:
100%
Összetöröm a fején a bakelitet ha nem viselkedik az ebadta kölke!
2022. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/103 anonim ***** válasza:
100%

78# előttem van, ahogy sírva hallgatod a metált, miközben kalapáccsal ütöd a magnót. 🤣

Azért ha már mindent szétvertél a házban, ami hangot ad ki, és a gyereked saját maga áll neki énekelni, az ő szájára ne b.szsz rá vele.

2022. dec. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/103 anonim ***** válasza:
100%
Magnót... jó hogy nem fonográfot :D
2022. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/103 anonim ***** válasza:
100%
Párom 40 éves, máig metált hallgat, és? Az égvilágon semmi nincsen benne. Diplomás mérnök, egy jónevű banknál dolgozik.
2022. dec. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/103 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még a szexuális fejlődését is befolyásolja, mert így a kortársai nem fognak rá igazi lányként tekinteni, nem lesznek vele tisztekettudóak, udvariasak, haverként fogják maximum kezelni, vagy épp kiröhögni. - LOL.


Nagyrészt komolyzenét hallgató, a ffiak által 99%-ban leszrt nőként ezzel bőven tudnék vitatkozni.

2022. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/103 anonim ***** válasza:
95%

"Ugy tiltom meg, hogy annyiszor torom ossze a magnot vagy akarmit, ahanyszor rajtakapom. Tudom sokan szeretik a metal-t, de emiatt nekem nem kell kedvelnem. Ez van. Egyszer leirtam, tobbszor nem fogom. Ha valoban olyan kemények vagytok, akkor tudjatok az érzelmeiteket iranyitani és elfogadni egy ellentétes véleményt."


És még mi vagyink azok akik nem tudjuk irányíyani az érzelmeinket , és elfogadni az ellentétes véleményt! 😂😂😂


Hallod sirok! Megyek megkeresem a spice girls kazettám!

2022. dec. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/103 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, nem a zenei ízléstől fog a gyermeked "elkanászodni".

Illetve nem amiatt fogják lenézni.

Érdekes módon a szüleim sose csesztettek a zene miatt, igazából sose figyeltek rám.

Állandóan dolgoztak, sose kérdezték mi van velem, mi volt az iskolában, az ebédemet befizették és ennyi, nem főztek otthonra.

Van 3- testvérem, konkrétan ők neveltek fel. Nem haragszom már a szüleimre, rossz pénzügyi helyzetben voltunk, ők meg látástól vakulásig dolgoztak azért, hogy 4-gyereket eltartsanak. Persze most ezt így fogom fel, régebben míg gyerek vagy tini voltam, haragudtam rájuk. Próbáltam felhívni magamra a figyelmet, hogy igenis figyeljenek rám, vagy aggódjanak értem, és emiatt rengeteg hülyeséget csináltam.

Ők pedig rosszul reagálták ezt le, mert tiltani próbáltak, és illetve anyám meg is vert ha túl messzire mentem. Ezzel konkrétan azt érték el, hogy már egyáltalán nem is jártam haza, folyton a drogos haverjaimmal lógtam, én is drogoztam, először csak füveztem, meg ittam, aztán jöttek a keményebb szerek, összevissza szexeltem, ráadásul volt hogy védekezés nélkül.

Szerintem mindez rosszabb, mint hogy a lányod metált hallgat.

Kb én is 16-18 éves korom között csináltam ezeket.

Aztán összejöttem egy sráccal, aki konkrétan fizikailag, lelkileg is bántalmazott, ekkor voltam 18- majdnem 19-éves, amikor szakítani szerettem volna úgy megvert, hogy kórházba kerültem.

Akkor "vilagosodtam" meg, mert ez már akkora trauma volt, amit nem tudtam elviselni.

Akkor a szüleim is változtattak, elkezdtünk beszélgetni, láttam hogy ténylegesen aggódnak, és érdeklődnek, elkísérték pszichológushoz, volt amikor családi terápiára is jártunk.

Leszoktam a cuccról, most már minden rendben van, ez 10-éve történt már. Közben pedig rapp-et hallgattam. :)

Ma már mindenféle zenét hallgatok, pl metált is.


Én örültem volna, ha a zenei izlesemmel vannak elfoglalva, mert akkor az azt jelenti, foglalkoznak velem még akkor is, ha túlzásba esnek. Kérdező, nyugodj meg, ennyi baj legyen azt kívánom.

2022. dec. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!