Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom szerelmes...

Szerintetek a lányom szerelmes? Tényleg túl szigorú vagyok a lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 13,5 éves lányom aki mostanában elég furcsán viselkedik. Mostanában sokkal többet foglalkozik a külsejével reggelente van hogy több mint egy órát tölt a tükör előtt ki sminkeli magát minden reggel befúja magát parfümmel,dezodorral 15-20 percig választja ki mit vegyen fel holott eddig sokkal kevesebbet foglalkozott a külsejével valamit a telefonján is többet lóg valakivel chatel ezek miatt én azt gyanítom hogy lehet hogy szerelmes. Félre értés ne essék nem vagyok rá emiatt mérges de nagyon féltem szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai nem értem a mai fiatalok miért sietnek ennyire ezekkel a dolgokkal.

Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?


Lenne még egy másik kérdésem is mivel már rengetegen vágták a fejemhez hogy túl szigorúan nevelem a lányomat ami nekem nagyon rosszul esik de mégsem gondolnám úgy hogy valamit rosszul csinálok. Az a lényeg hogy nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon. A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány.Az is sok ismerősöm szerint baj hogy nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?

Szerintetek túl szigorú vagyok a lányommal?


Ui:elfelejtettem írni hogy ketten élünk a lányommal mivel az apjával már régen elváltunk (nem tartjuk vele a kapcsolatot) és új kapcsolatom sincs. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm



2023. febr. 14. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 A kérdező kommentje:
Kedves 7-és válaszoló köszönöm a válaszod és nem vettem sértésnek ne aggódj. Ami a válaszodat illeti biztos fiatalabb vagy nálam (40-es éveikben járó anyuka vagyok) vagy csak máshogy gondolod a dolgokat de amikor én voltam kamasz szőrtelenítettem nem járkáltam el a barátnőimmel és nem akartam fiúzni szerintem ezekkel ráérnek még bőven a kamasz lányok és én nem értem hova sietnek a mostani kamaszok ezekkel minek ilyen korán kezdeni ezeket.
2023. febr. 14. 23:02
 12/89 anonim ***** válasza:
98%
Pedig nagyon kéne a felvilágosítás, mert egetverő baromságokkal etetik egymást a gyerekek. nekem volt a lányodnál idősebb barátnőm, akinek meggyőződése volt hogy nem lehet terhes ha szex után lezuhanyozik, és fejre áll, egy másik meg arra esküdött hogy ha kólát iszik, nem lehet terhes. (és ez halál komoly...) A lányodat meg ne kezeld kislánynak, mert az ilyen hozzáállás veszélyes-a gyerekre nézve, mert fél vagy totál hamis infókból fog a maga feje után menni.
2023. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
94%
"de amikor én voltam kamasz szőrtelenítettem nem járkáltam el a barátnőimmel és nem akartam fiúzni" Az a mi korosztályunk volt. Ma már gúnyt űznek abból aki így csinálja, kinézi a többi gyerek.
2023. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 A kérdező kommentje:
#10 biztos én vagyok lemaradva de ezen meglepődtem én abban a tudatban éltem hogy a 12-13 évesek még azt sem tudják mi az a maszturbáció 😳 atya ég ilyen fiatalon maszturbálni.. ez jár a mai kamaszok fejében?
2023. febr. 14. 23:08
 15/89 anonim ***** válasza:
98%
Meglepetés: már ovisok is csinálják, ösztönös dolog. Nem ok nélkül volt kiadva negyven éve is az oviban délutáni alvásnál: hogy kezeket a takaró fölé...
2023. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
98%
"Mai fiatalok.." Tudsz mondani olyan történelmi kort, amikor a 13 és fél éves lányok nem voltak szerelmesek?
2023. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 Psycho ***** válasza:
100%

Rettenetesen el fog távolodni Tőled, ha ezt a korlátozást így folytatod. Belépett a lányod a kamasz korba, ilyenkor természetes (és egészséges) folyamat, hogy az érdeklődés átterelődik a kortársak felé. Náluk pedig a külsőségek - pláne a mai korban - iszonyat fontos értéket képviselnek.

Igen, ez a szülőnek is nehéz. De ez a TE problémád, hogy helyretedd magadban, hogy bizony távolodni szerente, és nem anyu van az érdeklődés középpontjában. NE tedd az ő problémájává.


Nem volnék meglepve, ha nem lenne szerelmes, csak egyszerűen ez a mérce az ő korosztályukban, hogy ki hogy néz ki. "Akkor vagy értékes, ha csinos vagy" félig-meddig tudatos felkiáltással csinosítják magukat, hiszen az önértékelésük attól függ, a többiek (vélt vagy valós alapon) milyennek tartják őket.


Nem tudom hol dolgozol, de tegyük fel olyan helyen, ahol van egy dress-code. Hogy éreznéd magad, ha azt mondanák Neked, márpedig ma, egyedüliként, bohócruhában kell bemenned? Biztosan égne az arcod. Na, a lányod is így érzi magát, ha "mamacuccban" kell a kortársak közé mennie. Persze ne cserélgesse a ruhatárát Guccira meg Armanira hetente, legyen egy értelmes korlát, nem kell varázsszóra MINDENT megadni sem.



"Szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai".

Szerintem meg az éhség túlértékelt. Holnaptól, kérlek, ne érezz éhséget.

Ugye mennyire hülyén hangzik? Mert az is. Ezek természetes emberi érzések, NEM lehet parancsszóra kikapcsolni őket. Amikor azt mondod (vagy sugallod), hogy ez hülyeség, akkor voltaképpen a saját, teljesen automatikus, nem irányítható érzelmi világának hitelességét, azaz szinte a lányod személyét kérdőjelezed meg. A lányod kamasz, tombolnak a hormonok, olyan érzelmi hullámvasutakat élnek meg napi szinten, amit nehéz kezelni. Ha tiltod, akkor csak távolodni fog Tőled, nem mer majd elmondani dolgokat, mert félni fog, hogy minősíteni fogod, holott ő megértésre és támogatásra vágyna, nem pedig kioktatásra és korlátozásra.


Persze, ne lófráljon éjjel 3-ig ki tudja kikkel a nyílt utcán, legyenek keretek, szabályok. De a zéró tolerancia elv iszonyat túlzás, ez miatt szintúgy azt éred majd el, hogy lakótársak lesztek, nem pedig anya-lánya páros.


Légy kíváncsi. Érdeklődő, nem pedig korlátozó. Ha azt mondja, "úgyse értenéd", akkor jöhet az "oké, lehet hülye vagyok hozzá, segíts megérteni, mert érdekel mi van Veled". Mi foglalkoztatja? Kik a barátai? Kivel van jóban? Kiben csalódott? Hogy kezelte ezeket a helyzeteket? Ezekből mind el lehet indítani konstruktív beszélgetéseket.

Talán még nem késő stratégiát váltani. Légy őszinte. Elmondhatod, hogy tévedtél ezzel a mindent tiltó, túlkontrállálni próbálkozó hozzáállással, és szeretnél váltani, hogy emiatt ne romoljon meg a kapcsolatotok.

2023. febr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
96%

28 eves no vagyok. Nem tudom pontosan miota, de annyit tudok, hogy ovodas voltam, amikor eloszor maszturbaltam. Nem tudtam, hogy mi az, csak azt tudtam, hogyha a parnat “oda” dorzsolgetem, akkor az nekem jo.


Ez nem a mai kor hozomanya, nagyon meglepo szamomra, hogy 12 eves a lanyod es semmit nem tudsz se a gyerekekrol, se a kamaszokrol. De tenyleg, semmit 😭

Ez hogy lehet?

2023. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
97%
Huuu ez nagyon gáz. Ezzel, hogy ennyire korlátozod csak neki ártassz. Nehogy már a barátaivel ne csinálhasson programot. Meg mindjárt gimnazista és nem beszéltél még vele a szexről? Hidd el már mindent tud. 14 évesen már kamasz és nem kislány, örülnöd kéne, hogy foglalkozik magával, nem pedig megfosztanod attól a lehetőségtől, hogy nőies legyen.
2023. febr. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
96%
Bocsi, 13* eves, nem 12, de tokmindegy.
2023. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!