Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom szerelmes...

Szerintetek a lányom szerelmes? Tényleg túl szigorú vagyok a lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 13,5 éves lányom aki mostanában elég furcsán viselkedik. Mostanában sokkal többet foglalkozik a külsejével reggelente van hogy több mint egy órát tölt a tükör előtt ki sminkeli magát minden reggel befúja magát parfümmel,dezodorral 15-20 percig választja ki mit vegyen fel holott eddig sokkal kevesebbet foglalkozott a külsejével valamit a telefonján is többet lóg valakivel chatel ezek miatt én azt gyanítom hogy lehet hogy szerelmes. Félre értés ne essék nem vagyok rá emiatt mérges de nagyon féltem szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai nem értem a mai fiatalok miért sietnek ennyire ezekkel a dolgokkal.

Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?


Lenne még egy másik kérdésem is mivel már rengetegen vágták a fejemhez hogy túl szigorúan nevelem a lányomat ami nekem nagyon rosszul esik de mégsem gondolnám úgy hogy valamit rosszul csinálok. Az a lényeg hogy nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon. A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány.Az is sok ismerősöm szerint baj hogy nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?

Szerintetek túl szigorú vagyok a lányommal?


Ui:elfelejtettem írni hogy ketten élünk a lányommal mivel az apjával már régen elváltunk (nem tartjuk vele a kapcsolatot) és új kapcsolatom sincs. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm



2023. febr. 14. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért írom, mert a többiekkel szemben én korodbeli vagyok: egy dolgot csinált anyám kb. jól, felvilágosított 12 éves koromban, mondjuk úgy, hogy odaadta a Peti, Ida és Picúr című könyvet, aztán még megmutatta, hogy kell a vattát betenni a bugyimba, később a betétet is, és ezeket megvette nekem. Akkoriban kaptunk meg a suliban ingyen egy könyvet, aminek az volt a címe, hogy Tinilányok kézikönyve, az egy akkor haladónak számító felvilágosító könyv volt, ami nem csak a szexuális dolgokkal, hanem érzelmi változásokkal, divattal, sminkkel, tanulással is foglalkozott, na abból tudtam meg, hogy miért jó érzés simogatni magam ott lenn elalvás előtt.


Én a korosztályomban azt láttam, hogy kb. 7. osztályban kezdtünk el ezekkel a témákkal foglalkozni, hogy ki menstruál már, kinek nő a cicije, kinek melyik fiú tetszik stb. 13 évesen volt az első "szerelmem", fogtuk egymás kezét és arcra puszit adtunk, 14 évesen volt az első csókom. Az első szexszel várhattam volna még, de többek között azért erőltettem, mert túl akartam lenni rajta, és egy kicsit csakazértis, amiért anyám soha sehova nem engedett el.


Ált isiben tilos volt sminkelni, de azért próbálgattuk, nyilván, szakközépben pedig már szinte mindenki használta.


Unokahúgaim most 15 és 13 évesek, náluk bizony a ruha, smink stb. kérdéskör hamarabb vált fontossá, mondjuk 2-3 évvel korábban, mint anno nálunk, szerencsére náluk azért nem durván szélsőségesen, és mondjuk pont fiú témában ők elég szolidak még.


70-es vagyok.

2023. márc. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
91%

A lányod előtt semmilyen női anyai minta nincs

Kitől tanulná meg ezeket ha nem tőled


Nem lesz egy normális párkapcsolata sem

Nem fogja tudni a női férfi egyensúlyt

Nem fogja tudni a lányod,hogy mi kell a nőnek és mi a férfinak


Nem tudja megélni a nőiességét,mert elveszed tőle az ami normális egy lány életébe

2023. márc. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
96%

Nem feltétlenül szerelmes, hanem most kezd kialakulni a nőiessége, és ez így van jól.

Én ennyi idős koromban nem voltam szerelmes, de ugyanígy viselkedtem, elkezdtem sminkelni, fontossá vált a csajos megjelenés, a külső, és a barátnőkkel megbeszéltük, hogy melyik fiúról mit gondolunk.

Csak szerettem volna szerelmes lenni, lehet, hogy a lányoddal is ez a helyzet egyelőre.

Nem kell túlaggódnod a dolgokat, inkább legyél te az a személy, akinek bátran elmondhat bármit és ha kérdése van, tőled kérdezhessen, érd el azt, hogy merjen hozzád fordulni!

2023. márc. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

13 évesen én is elkezdtem érdeklődni a nőies dolgok iránt.

Hagyd hadd fedezze fel a nők világát.

Vidd el te a plázába, csajos napozzatok, szagoljátok körbe a parfümöket a DMben, nézelődjön, amit akar. Lehet annyira feloldódik, hogy sokmindent mesél majd, amit nem tudtál. Mint egy barátnőnek. :)

13 voltam amikor szerelmes voltam egy fiúba, az emeleti lány wcből, ha felálltam a székre, és lenéztem a testnevelés öltözőbe, egy picit be lehetett látni a fiú öltözőbe. Pont olyan jó volt a szög. És kit láttam? Hát persze hogy a szerelmemet! 🤣


A szőrtelenítéshez tényleg túl fiatalok a lányok, de az a baj h egymást piszkálják. Engem is piszkáltak, a szemöldököm, a szőröm, meg még amiatt is hogy a nem létező, meg éppen csak látszó mellemre nem húztam melltartót. Nem akármilyet, nem tini toppot, rendes női szivacsos melltartót.. na most szerinted milyen világot éltünk már akkor? Pedig ez 13 éve volt. Most el sem tudom képzelni, mi mehet, és hogy h kinézhetik egymást a fiatalok.. szomorú.


Keresd meg a neten, hogy hogy kéne felvilágosítást tartani. Bár kb már majdnem mindent tudhat.. a gyerekeknek is okostelefonjuk van.. de a védekezést nem árt persze hangsúlyozni.


Öltözködés? Nézzetek valamelyik olcsóbb ruhaboltban, visszafogottan nőies ruhadarabokat. Pl a new yorkerben, pepcoban, hádában is vannak jó áron, visszafogott nőies ruhák. Lehet ez egy bordázott testhezálló pulcsi vagy póló, ing, blúz. Vagy vannak még a pepcoban olcsón ilyen farmer leggingsek. Nagyon kényelmes, nőcis fazonú, 2700 ft volt ahogy én vettem. Nyilván nem szabad hagyni hogy úgy öltözzenek a lányok mint az útszélik. Sokan eleresztik a gyerekeiket. Te jól tetted hogy nem hagytad.


Ha közel van a pláza elmehetnek nézelődni, vagy ha kisvárosban laktok akkor csatangolhatnak a lányok. De persze nem szegeden meg budapesten.. ott én sem hagynám max ha gimis már. Mondjuk legalább 16-17 éves...


Egyébként ne sajnáld hogy szigorú vagy, legyél most is az, persze azért engedd hogy kibontakozzon. Engem nagyon szigorúan neveltek, szerintem sokkal de sokkal szigorúbban mint ahogy te csinálod, lázadás lett.. utána persze meglátttam h mi a jó, és mi a sok a neveltetésemben, és valamilyen szinten örülök is neki hogy így alakult. Kevés olyan dolgot tudtam megtenni amit később megbánhattam volna!

Úgyhogy mindig egy kicsit többet engedj neki, hogy ha 18 évesen elmegy továbbtanulni, vagy dolgozni, akkor nyugodtan el merd engedni :)

2023. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
100%

Fiúzással kapcsolatban.


Ne tiltsd semmitől (persze, ha 50 éves pali mozdul rá meg hasonlók attól nyilván)

Inkább beszélj vele a biztonságos szexről. Meg, ha késznek érzi magát csak akkor feküdjön le/ csókolózzon stb. És mondd meg neki, hogy ne menjen bele olyan dologba amit ő nem szeretne.


Példa hasonló helyzetről szintén szigorú szülőkkel:


A testvérem ugyanilyen korban volt és sokszor vittem őt és a barátait edzésre. (18 elmúltam már akkor)

Hát az egyik barátja összejött egy ugyan annyi idős lánnyal. Viszont mindkettőnek nagyon szigorú szüleik voltak/vannak.


Drágáim megoldották a szexet erdőben és egyéb helyeken ami hát nem éppen a legjobb, mert hát otthon tiltották ezeket.


Kb 1 hónapra rá hív a a tesóm barátja hát, hogy nem sikerült időben kihúzni és nem védekeztek. Szülőkhöz nem mehettek, mert féltek a következményektől! Tőlem kértek segítséget, hogy mit csináljanak. Mondtam nekik, hogy szóljanak a szüleiknek és kérjenek a kórházban esemény utánit. Nem mertek. A kislány sírva könyörgött nekem, hogy vigyem el a kórházba és csináljuk meg ezt az egészet úgy, hogy ne tudjanak róla a szülei, mert tudta, ha ez kiderül eltiltják a fiútól akit szeret.


Ezt a történetet gondolt át, hogy szeretnéd e a lányod, hogy ilyen helyzetbe kerüljön.


Ha nem akkor beszélj vele nyíltan és tudatosítsd benne, hogy bármi baj van hozzád fordulhat és nem lesz belőle probléma maximum átbeszélitek mit lehetett volna másképp csinálni.

Mert k0rva szar, hogy az a felnőtt akiben a legjobban meg kéne bíznod ahhoz nem tudsz segítségért fordulni, ha baj van.


És nagyon sok barátomnak voltak szigorú szülei, ugyan azt megcsinálták a szüleik tudta nélkül amit mi engedékeny szülőkkel. Csak mi fel tudtuk hívni a szüleinket, ha pl nagyon berúgtunk és nem éreztük jól magunkat vagy rosszul sikerült a buli, ők nem.

2023. ápr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
90%
El kéne engeded a barátnői el, full alap dolog hogy csoportosan császkálnak, felvilágosítást már kellet volna neki tartanod, a szőrtelenítés az igényesség egyik formája, a nőiesebb ruhák pedig nem ördögtőlvalóak
2023. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
60%
Haspóló? Most komolyan? A leggázab öltözködésű ismerősömnek is van. A gyerek attól gyerek, hogy simán hordhat ilyesmit. Jobb, ha hamarabb elkezdi, de 30 éves kora körül már nem vesz fel. Szigorúbban neveld szerencsétlent, mint anno engem anyámék. Menekültem is, otthonról 170 kilométerre járok iskolába
2023. ápr. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
92%
Kommunikálj vele. Ismerd meg. Miről akarod lebeszélni, vagy rábeszélni, ha nem tudod, hogy működik ő, milyen ember? Még annyira sem ismered, hogy a szerelmi életével tisztába legyél. Ha nem alap az, hogy a gyermeked örömmel osztja meg ezeket, ahogy alakul, sőt még alakulás előtt, akkor a kapcsolatotok nagyon mélyen van. Dolgozz rajta, ne legyen egyedül. Állj mellé, ne a saját nézőpontod mellé, ami nem is biztos hogy kompatibilis vele.
2023. ápr. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 anonim ***** válasza:
91%
Rövid nadrággal mi a baj? Combközépig erő szoknyával mi a baj? Miért, akkor milyen szoknyában engeded? Bokáig érőben, mint a vénasszonyoknak?
2023. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/89 anonim ***** válasza:
18%
Vénasszony? Kikérem magamnak, távol vagyok tőle. A midi és a maxi a király! 😁😁😁 Am igen, amíg nem túl rövid addig nincs baj a minivel
2023. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!