Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom szerelmes...

Szerintetek a lányom szerelmes? Tényleg túl szigorú vagyok a lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 13,5 éves lányom aki mostanában elég furcsán viselkedik. Mostanában sokkal többet foglalkozik a külsejével reggelente van hogy több mint egy órát tölt a tükör előtt ki sminkeli magát minden reggel befúja magát parfümmel,dezodorral 15-20 percig választja ki mit vegyen fel holott eddig sokkal kevesebbet foglalkozott a külsejével valamit a telefonján is többet lóg valakivel chatel ezek miatt én azt gyanítom hogy lehet hogy szerelmes. Félre értés ne essék nem vagyok rá emiatt mérges de nagyon féltem szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai nem értem a mai fiatalok miért sietnek ennyire ezekkel a dolgokkal.

Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?


Lenne még egy másik kérdésem is mivel már rengetegen vágták a fejemhez hogy túl szigorúan nevelem a lányomat ami nekem nagyon rosszul esik de mégsem gondolnám úgy hogy valamit rosszul csinálok. Az a lényeg hogy nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon. A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány.Az is sok ismerősöm szerint baj hogy nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?

Szerintetek túl szigorú vagyok a lányommal?


Ui:elfelejtettem írni hogy ketten élünk a lányommal mivel az apjával már régen elváltunk (nem tartjuk vele a kapcsolatot) és új kapcsolatom sincs. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm



2023. febr. 14. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon"

Ez elég ellentmondásos, mivel gondolom 3 éves kora óta nélküled jár oviba, 6 éves kora óta iskolába.

Tehát nappal tőled különálló élete van.

Sőt, 1-2 évesek is már mennek gyerekzsúrba nagyobb gyerekek közé, a szülők diszkréten kivonulnak a konyhába.

A gyerekeknek szükségük van a gyerektársaságra, többek között ezért is kötelező az iskola.

2023. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
100%

"nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?2

Az iskolában 11 éves korban már megtartották.

Mielőtt elkezd menstruálni, érdemes...

És hát sokan már 10 éves koruk előtt menstruálnak.

2023. febr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 anonim ***** válasza:
100%

11: Nem siet, hanem találkozik az osztályban a kiszemeltjével és tetszeni akar neki, együtt töltik az egész napot.

Nem jár el fiúval sehova, te is tudod.

Lehet, csak 63 évesen lesz valakije, de attól még a társaságban az iskolában és az utcán és a boltban vannak fiúk. Sokan szépítkeznek, pedig nem járnak senkivel.

2023. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
100%
14: De hát nem jártál iskolába? 12 évesen már tananyag is biológiából, de már ezelőtt megvan a felvilágosítás ofőn.
2023. febr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok válasz érkezett a kérdésre, úgyhogy a vegigolvasasuk nélkül válaszolnék.


Benne van és lehet, hogy szerelmes, de szerintem ennek van a kisebb esélye. Ilyen korban ideje van elkezdeni foglalkozni a kulsoddel, hogy növeld az önbizalmad, nem baj ha érdekel a divat stb.

Nekem is elnyomták ezt anno a szüleim, rossznak éreztem ha szépítkezek, és szerintem önbizalomrombolo hatása volt, mert egész egyszerűen csinosabbak voltak a kortársaim miatta. Szebben öltözködtek, többet foglalkoztak azzal hogy áll a hajuk stb.


Engedd el nyugodtan a lányodat, kell ahhoz, hogy önállóságra neveld, hogy teret adj neki. Hadd tanuljon meg az anyukája nélkül tömegközlekedni meg mászkálni, pont a megfelelő korban van hozzá.


Felvilágosítást nagyon sietősen, ebben a korban rengetegen menstruálnak, és alap lenne hogy úgy jön meg először hogy már nagyjából levagod hogy miről van szó..


Szőrtelenítést engedd meg, ne szégyellje a saját testét, ne engedd hogy csúfolják az öltözőben egy ilyen intim testrész miatt, hadd legyen belőle szexuálisan is magabiztos nő később.

2023. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
94%

Jesszusom.. igen, nagyon szigorú vagy hozzá. Ezzel azt fogod elérni hogy ha majd felnőtt lesz feléd se fog nézni. A fiuzast azt még félig meddig megértem, hogy aggaszto. Bár szerintem ez olyan hogy komoly kapcsolat nyilván nem lesz belőle tehát max elmennek sétálni, mi van abban? De nekem ne mondd már hogy te 13 éves tinédzserként nem voltál szerelmes.


Az meg hogy nem mehet plazazni meg mozizni Hát ne haragudj de társas kapcsolatoktol, baratoktol fosztod meg. A lányod nem kislány, mint ahogy arra többször is utalsz, hanem tinédzser, és most pont erre lesz szüksége hogy egy kicsit elengedd a kezét. Nem szabad kisajátítani mert az ellenkezőjét fogod elérni. Ha meg magányos vagy azt nem a lányoddal kell kompenzálni.

2023. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen teljesen normális hogy szerelmes. Most van itt az első szerelmek ideje. És ez nem csak a mai fiataloknál van így hanem 20 éve is így volt.

Te elfelejtetted milyen voltál tiniként. Szinte biztos vagyok benne hogy te is szerelmes voltál tiniként.

És igen, nálunk is ebben az időben jött be a smink, a parfüm, a körömlakk. Soha annyi körömlakkom nem volt mint abban az időben.

És ez az első csók időszaka is.

Kár tiltani mert a leírásod alapján semmi rosszat nem csinál a lányod.

Ilyenkor voltak nálunk az első járások, kézfogások időszaka. Ami nem is tartott sokáig és ártalmatlan volt.

Én inkább akkor aggódnék ha egy 20 éves csávó legyeskedne körülötte.

Tök jó hogy osztálytárs. Az vele egykorú, és agyban le van maradva az e korú fiúk. Nincs miért aggódni.

Próbálj a barátnője lenni, megbeszélni a fiúkat, ki helyes, ki nem stb…

Anyukám így csinálta. Menj le az ő szintjére. Nevessetek, hülyüljetek. Aztán így mindig képben leszel mi a helyzet. A szigor csak árt, főleg hogy semmi rosszat nem tett a lányod csak azt ami ebben a korban normális.

2023. febr. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
99%

Mizu, kérdező?


Szerintem tök dicsérendő, hogy ok, elcseszett dolgokat, de elég konstruktívan állt a kritikához, próbál változtatni, nem a saját fasságát hangoztatja hanem elfogndolkodik rajta, amit mondunk.

2023. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek azokkal, akik előttem is válaszoltak, de annyival kiegészíteném, hogy attól még ha a lányod elkezd egy kicsit ,,csajosabb” lenni nem feltétlen jelenti azt, hogy másnak akar tetszeni. Amikor én is annyi idős voltam, mint ő, még nem nagyon érdekeltek a fiúk, de én is elkezdtem jobban érdeklődni az ilyen dolgok iránt. Elkezdtem sminkelni (szempillaspirál) és a ruhákat, amiket addig hordtam elkezdtem ,,cikinek” tartani, mert pár hónap alatt teljesen megváltozott a stílusérzékem és már teljesen más ruhák tetszettek. (Megjegyezném, hogy a legtöbb akkori barátnőmmel is hasonló volt a helyzet, nem voltak még barátaink és szerelmesek se voltunk, inkább saját magunknak csináltuk ezeket a dolgokat :))


Igaz, ez nem zárja ki teljesen azt, hogy a lányod szerelmes, de csak gondoltam, jó ha tudod, hogy a legtöbb 13 éves lány csak a saját maga örömére kezd el csajosodni. :)

2023. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
96%

Gondolkodtam már múltkor is, hogy írjak-e, és most megint láttam a kérdést a kiemeltek között, szóval írok.


Én a lányod szempontjából próbálom megvilágítani. 45 éves nő vagyok, anno anyukámmal hasonló felállás volt, elváltak amikor 8 éves voltam, bár nekem van egy öcsém is.


Értem, akkor is értettem, hogy miért féltett anyám, de bármennyire is nehéz, nagyon okosnak kell lenned ezzel kapcsolatban. Nekem hosszú-hosszú évekre tönkretette a kapcsolatomat anyámmal, plusz az önbecsülésemet, önbizalmamat, a másokhoz való viszonyomat stb. az, hogy görcsösen próbált meg bezárni, tiltani mindentől és mindenkitől, fiúktól, buliktól, barátnőktől, sulin kívüli tevékenységektől, bármitől, ami nem tanulás vagy házimunka. Nem részletezem, nagyon fájt ez nekem akkor, borzalmasan sok ocsmány veszekedésünk volt, majd elkezdtem kijátszani, hazudni, trükközni, végtelen ostobaságokat követtem el és nagyobb veszélybe sodortam magam, mintha őszintén tudtunk volna ezekről beszélni.


És tudod mit ért el, mitől tudott megvédeni? Semmitől. 14,5 évesen kipróbáltam a cigit és az alkoholt, 15,5 évesen elvesztettem a szüzességem, és mindenből kizártam, amiből csak lehetett. Nagyon eltávolodtunk, sok munkába telt, hogy rendbejöjjön a kapcsolatunk, és nekem is nagyon sok problémám volt a magánéletemben amiatt, ahogy nevelt tinikoromban.


A lányod lassan 14 éves. A szerelemről nem tudod "lebeszélni", annak semmi köze a józan észhez, de ezt magad is tudhatod ha voltál már valaha szerelmes. A szexuális felvilágosítással már elkéstél, nem is értem, menstruál már gondolom, akkor nem beszéltetek erről? Ha nem, gyorsan pótold: fog szexelni, előbb-utóbb, akár engeded, akár nem, legalább legyen annyi esze, hogy ragaszkodik az óvszerhez. Olvasgass itt tiniszerelem témában kérdéseket, ijesztően ostobák és tudatlanok a gyerekek, de csinálják, mert ez az élet rendje. Öltözködés: semmi nem függ ettől, hogy szakadt farmer vagy haspóló van rajta, vagy garbó, semmi. Nem ezzel csábítja halomra az osztálytársait és nem ezért fogják megerőszakolni. Soha nem találkoztam még olyannal, hogy egy szigorúan fogott gyerek a) ne vett volna részt ezekben a borzalmas dolgokban, mint szex, alkohol, cigi b) ne romlott meg volna - sokszor helyrehozhatatlanul - a kapcsolata a szülővel/szülőkkel.


Kezdd el elengedni ide-oda. Mondd el neki, hogy félted, beszélj a veszélyekről. Legyenek tiszta szabályok, legyenek következmények ha nem tartja be azokat. Egyre jobban meg kell benne bíznod, engedned, hogy megismerje a világot, önmagát, a különböző emberi interakciókat (igen, a szerelmet és a szexet is). Fog hibázni, fog csalódni, fog ostobaságot csinálni, de nem tudod ezektől megvédeni.

2023. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!