Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom szerelmes...

Szerintetek a lányom szerelmes? Tényleg túl szigorú vagyok a lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 13,5 éves lányom aki mostanában elég furcsán viselkedik. Mostanában sokkal többet foglalkozik a külsejével reggelente van hogy több mint egy órát tölt a tükör előtt ki sminkeli magát minden reggel befúja magát parfümmel,dezodorral 15-20 percig választja ki mit vegyen fel holott eddig sokkal kevesebbet foglalkozott a külsejével valamit a telefonján is többet lóg valakivel chatel ezek miatt én azt gyanítom hogy lehet hogy szerelmes. Félre értés ne essék nem vagyok rá emiatt mérges de nagyon féltem szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai nem értem a mai fiatalok miért sietnek ennyire ezekkel a dolgokkal.

Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?


Lenne még egy másik kérdésem is mivel már rengetegen vágták a fejemhez hogy túl szigorúan nevelem a lányomat ami nekem nagyon rosszul esik de mégsem gondolnám úgy hogy valamit rosszul csinálok. Az a lényeg hogy nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon. A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány.Az is sok ismerősöm szerint baj hogy nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?

Szerintetek túl szigorú vagyok a lányommal?


Ui:elfelejtettem írni hogy ketten élünk a lányommal mivel az apjával már régen elváltunk (nem tartjuk vele a kapcsolatot) és új kapcsolatom sincs. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm



2023. febr. 14. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
75%
Az anyám engem és 4 testvérem egy kis putriban nevelt fel, ahol még a kenyér is ajándék volt az asztalon néha. De hogy ekkora aljas, tapló lett volna velünk a lányaival szemben mint te a tiéddel az kizárt. Undorító ez a finomkodó stílus is ahogy ezt előadod.
2023. febr. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az is gàz, hogy nem engedi szőrteleníteni, meg csajosan kinézni. Szerintem ez màr kimeríti bizonyos bűncselekmények fogalmàt. Azért egy embergyereknek is vannak jogai. Miért, akkor nézzen ki úgy mint egy barnamedve?? Normàlis vagy? Neked kezeltetni kellene magadat. Majd azt hiszed egész életedben úgy fog tàncolni ahogy te fütyülsz? Ez érzelmi nyomorékot akarsz belőle csinàlni, nem normàlis felnőttet!
2023. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
91%
Majd ő sem fürdet téged mert öreg vagy már minek az. Esetleg a pelenka is alattad marad mert minek azt kicserélni.
2023. febr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a normális válaszokat. A szőrtelenítést megengedtem neki igazatok van bizton nagyon kellemetlen lehetet eddig neki hogy nem engedtem bocsánatot is kértem tőle emiatt. Az öltözködésben én azért korlátoztam őt mivel most kezd nőiesedni és attól féltem hogy nehogy valami pedofil kinézze magának. Mivel ő az egyetlen gyermeken nagyon féltem őt de ebben is próbálok akkor mostantól engedékenyebb lenni hétvégén majd elviszem shoppingolni és vehet új nagylányos darabokat magának. Azt is sokan írtátok hogy az hogy jobban elkezdett foglalkozni magával nem biztos hogy egy fiú miatt van viszont én biztos vagyok abban hogy ez egy fiú miatt van mivel 2 hónapja jött egy új fiú osztálytársa és pontosan azóta kezdett el magával ennyit foglalkozni. Félre ne értsetek nem baj ha “szerelmes” de nem annyira örülök neki hogy ilyen fiatalon kezdi. Attól félek hogy mivel a mostani kamaszok körében egyre elterjedtebb a szexuális témakör és egyre korábban kezdik az ilyesféle dolgokat nehogy ez a fiú olyanra vegye rá a lányomat vagy olyat csináljanak… ezért ebben is kérném a tanácsot okát ha lehet. Még annyi hogy a barátnőkkel eljárkálást is igazatok van nem lehet mindentől félteni meg fogom neki engedni hogy eljárkáljon velük majd megbeszélem vele mindig hogy hova mennek mikor jön haza és hogy írjon nekem ha oda értek meg ha jön hazafele így tudni fogom hogy nincs semmi baja és jól van. A szexuális felvilágosítással kapcsolatban le fogok vele ülni holnap beszélgetni ezekről elmondom a saját tapasztalataimat és megpróbálok vele nem anyuka hanem barátnőként beszélni ha szeretnétek majd leírhatom hogy sikerült.


Ui:előre köszönöm és várom a további válaszokat főként a fiúzással kapcsolatban .

2023. febr. 16. 22:35
 55/89 anonim ***** válasza:
95%
#54 nagyon jó hogy sikerült belátnod ezeket a dolgokat, természetes, hogy aggódsz a lányodért és a legjobbat akarod neki.
2023. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha elkezdesz kérdezősködni meg talàlgatni, azzal csak ràijesztesz. Egy kamasz mindig làzad, sokszor olyan mondataidat is tàmadàsnak fog vélni, amikre te nem is gondolsz, hogy őt bàntja. Az, hogy foglalkozik magàval, és hogy egy fiú érdekli, ez a természet rendje. Nem tudhatod, nàla miben végződik az, hogy szerelmes. A mai lànyok előbb érnek, előbb fognak szexelni is. Eltiltani nem fogod tudni, de nem is kell. Meg fog vele történni, ha akarod, ha nem. De ez természetes. Inkàbb az elővigyàzatossàgról beszéljetek, ajànld fel, hogy elmehettek együtt nőgyógyàszhoz, vegyél neki tini könyveket, tini magazinokat. Azért persze tudja, hogy te vagy a felnőtt, nem neki kell irànyítani, de csak mértékkel :) Ha úgy érzed, hívd àt az osztàlytàrsai anyjàt, beszéljetek ezekről a dolgokról először egymàs közt anyukaként, adjatok egymàsnak tippeket.
2023. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
95%
Nem is kell már neki felvilágosítás mar mindent tud a suliból.
2023. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
95%

" nehogy valami pedofil kinézze magának."

Ez tipikus áldozat hibáztatás, hogy a pedofil azért nézi ki magának, mert ...

A pedofil azért néz ki magának valakit, mert éppen ki akar magának nézni valakit. Akkor is ha zsákban járatod a gyereked.


"Félre ne értsetek nem baj ha “szerelmes” de nem annyira örülök neki hogy ilyen fiatalon kezdi."

Sajnos ez az élet velejárója. A fiatal szerelmes. Akkor is ha nem örülsz neki.


"Attól félek hogy mivel a mostani kamaszok körében egyre elterjedtebb a szexuális témakör és egyre korábban kezdik az ilyesféle dolgokat nehogy ez a fiú olyanra vegye rá a lányomat vagy olyat csináljanak…"

Erre való a beszélgetés, amit más néven kommunikációnak hívnak. Ezen folyamat során kapod meg és adod át a kívánt információt. Már egészen kicsi kortól működik, ha művelik. Ha meg akarod védeni azoktól a dolgoktól amitől félted, ez a módszer meglepően hatékony tud lenni, hogy ő maga legyen képben azzal amivel most még talán nem, mert nem mondta el neki senki.

Ha van választásod, melyiket szeretnéd jobban, ki világosítsa fel kényes témákban? Te, vagy más, amikor már késő, és csak a konzekvenciákat lehet már levonni? Vagy te amikor még megelőzhető az, amitől meg szeretnéd óvni?

2023. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon jó hogy beláttad a dolgokat. Amúgy a rovid gatya az nálunk kötelező volt a tesire. Jó naem a nagyon rövid hanem a comb közepéig érő.
2023. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
100%

"És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?"


Mért akarod lebeszélni úristen??

2023. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!