Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom szerelmes...

Szerintetek a lányom szerelmes? Tényleg túl szigorú vagyok a lányommal?

Figyelt kérdés

Sziasztok van egy 13,5 éves lányom aki mostanában elég furcsán viselkedik. Mostanában sokkal többet foglalkozik a külsejével reggelente van hogy több mint egy órát tölt a tükör előtt ki sminkeli magát minden reggel befúja magát parfümmel,dezodorral 15-20 percig választja ki mit vegyen fel holott eddig sokkal kevesebbet foglalkozott a külsejével valamit a telefonján is többet lóg valakivel chatel ezek miatt én azt gyanítom hogy lehet hogy szerelmes. Félre értés ne essék nem vagyok rá emiatt mérges de nagyon féltem szerintem ez a fiúzás meg “szerelem” neki még felesleges és nagyon korai nem értem a mai fiatalok miért sietnek ennyire ezekkel a dolgokkal.

Szóval az első kérdésem az lenne hogy szerintetek szerelmes a lányom? És ha igen mit tudnék tenni hogy lebeszéljem erről de ne utáljon meg ?


Lenne még egy másik kérdésem is mivel már rengetegen vágták a fejemhez hogy túl szigorúan nevelem a lányomat ami nekem nagyon rosszul esik de mégsem gondolnám úgy hogy valamit rosszul csinálok. Az a lényeg hogy nem engedem meg neki hogy elmenjen a barátnőivel moziba,plázába stb.. mivel szerintem ehhez még fiatal hogy így nélkülem eljárkáljon. A másik dolog pedig az hogy nem engedem neki hogy nőiesebb ruhákat hordjon és hogy szőrtelenítsen mivel szerintem ezekhez még kislány.Az is sok ismerősöm szerint baj hogy nem tartottam még neki szexuális felvilágosítást szerintetek ennek mikor jön el az ideje?

Szerintetek túl szigorú vagyok a lányommal?


Ui:elfelejtettem írni hogy ketten élünk a lányommal mivel az apjával már régen elváltunk (nem tartjuk vele a kapcsolatot) és új kapcsolatom sincs. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm



2023. febr. 14. 22:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez tényleg durva. Ennyi idősen természetes, hogy jobban foglalkozik a külsejével, mint korábban. Az is normális, ha ennyi idősen szerelmes, de egyáltalán nem biztos, hogy emiatt van. Ennyi idősen én is jártam moziba barátnőkkel, ezzel se tudom mi a probléma, főleg, hogy azt nem csak este lehet. Szőrteleníteni meg miért nem engeded? Nekem se akarták engedni 12 évesen egyébként ilyen-olyan indokokkal, de megoldottam titokban. Rendkívül rosszul fogja érezni magát szőrösen, esetleg csúfolhatják is miatta. Szexuális felvilágosítást is kellett volna már tartani. Ennyi idősen tisztában kellene lennie a dolgokkal.
2023. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
96%

Én is 40-es anyuka vagyok. Akkor voltam tini, amikor Te, kérdező. Mi is eljártunk a barátnőimmel. Jó, plaza akkor még nem volt, de tini discoba 8-ig simán, csak úgy csavarogni vagy boltokba. Moziba is akár. De, a lábamat is borotváltam és rég felvilágosított anyukám. Hordtam haspólót, szakadt farmert. Te miben jártál....???


Fiúzni mondjuk nem fiúztam, még a titokban pusmogás, vihogás ment.

Viszont a nevelt lányom is 14 évesen már teljes sminkben, vasalt hajjal járt a 8. általánosba. A lányok többségének gél lakkos volt a körme is. Már középiskolás - úgy néznek ki, mintha 20 évesek lennének. Nem azt mondom, hogy ez az etalon, de most kb ez a világ van. És a 90-es években sem matrózblúzban jártunk, szőrös lábbal.

2023. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
3%

Kétlem, hogy szerelmes lenne, csak majomkodik a többi kis kanca miatt, mert nem akar pisisnek tűnni...


Most kezdi elcseszni a világ meg a "tiniipar", szóval sürgősen alapozd meg az értékendjét, ha eddig nem sikerült!


Meg kéne értetni vele, hogy feleslegesen futja ezeket a köröket, mert egyrészt mndenki ezt csinálja, és ő nem birka, továbbá idősebb korára ez is halál ciki lesz az idő ellebn meg nincs mit tenni!

2023. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
3%

"Viszont a nevelt lányom is 14 évesen már teljes sminkben, vasalt hajjal járt a 8. általánosba. A lányok többségének gél lakkos volt a körme is. Már középiskolás - úgy néznek ki, mintha 20 évesek lennének. Nem azt mondom, hogy ez az etalon, de most kb ez a világ van. És a 90-es években sem matrózblúzban jártunk, szőrös lábbal."



Na és?


Kijárják az iskolát aztán off, én ha magamból indulok ki, már a nevükre sem emlékszem mindnek.

Még osztálytalálkozók se voltak.


Tanárok is meghaltak pár évre rá, hogy elballagtunk...

2023. febr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 anonim ***** válasza:
98%

Nem biztos hogy szerelmes, ennyi idősen a legtöbb lányt elkezdi érdekelni hogy hogy néz ki. Ha meg igen felesleges tiltani hogy fiúzzon, ha csak egymás kezét fogják meg csókolóznak abban nincs semmi rossz.

Ha sötétedés előtt haza ér simán elengedhetnéd plázázni vagy mozizni, ezekben a programokban nincs semmi veszélyes.

Azzal hogy nem engeded neki a szőrtelenítést csak neki ártasz mert az iskolában valószínűleg csúfolni fogják emiatt, és ő se fogja magát nőiesnek érezni, pláne ha még az öltözködésben is korlátozod.

Már fel kellett volna világosítanod, de ha még nem tetted mindenképp beszélj vele vagy vegyél neki egy ilyen témájú könyvet.

Azzal hogy szigorú vagy csak azt fogod elérni hogy lázadni fog.

2023. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/89 anonim ***** válasza:
0%

Azért is foglalkozik a klselyével mert egyrészt majomkodik ahogy a többi is (már fentebb is írtam) másrészt keresi a helyét a világban, mert nem kapott elég nevelést, így nincs tisztában az értékeivel (lehet a képeségeivel sem).


Ha pedig valaki saját magát nem tudja értékelni, az mást sem fog tudni!

2023. febr. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
2%

Ezért van az, hogy a jó tanulók nem a tükör előtt ülnek, hanem a könyveik előtt...


Tudják mire képesek, és hogy mit érhetnek el!

2023. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
91%

Bár lehet morbid példa de:


Olvasnivaló :D


[link]


Néznivaló :D


[link]

2023. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
100%
Szexuális felvilagosítas helyett szexuális nevelésnek van ertelme. De a 13 és fél evesnél már elkéstél, mindent tud, es hát nem tőled. Azért erdemes nem ilyen prűden szemérmeskedni, mert így a kortársai meg az internet tanítjak meg neki, mi az a szex, hát gondolhatod, hogy nem ez a legegeszsegesebb módja. Mindegy, ezt már elszúrtad, ezen nem tudsz valtoztatni. A szőrtelenítést nem ertem, miért nem engeded, ilyen korban már kigúnyolják azt a lányt, akinek szőrös a laba meg a hónalja. Hogy hova engeded el, a te dolgod, de azért néha mar elmehetne a barátnőivel délután. A ruhákkal annyi van, hogy nem baj, ha kurvás cuccokat nem hordhat, de NE!!! akard kislánynak se öltöztetni, lakkcipő, pörgős szoknya, masni meg ilyenek. Farmer, póló, tornacipő teljesen jó kompromisszum szerintem.
2023. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
99%

Nem voltam se otthonülő matrózblúzos könyvmoly, se kis kva, mindemellett kitűnő tanuló voltam úgy is, hogy eljárkáltam a barátnőmmel.

Egész normális felnőtt lett belőlem. A haspóló meg a festett köröm ellenére is.

2023. febr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!