Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kérjünk bocsánatot az...

Hogyan kérjünk bocsánatot az Apánktól egy balul elsült születésnapi ajándék miatt?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva: februárban volt a szülinapja az Apámnak, 50. ráadásul, és nagyon szerettem volna valami különlegeset adni neki.


(Háttérsztoriként csak annyit hogy élnek rokonok kint Finnországban, Apa is volt már kint a barátnőjével, és oda meg vissza volt Helsinki- és környékéért)


Szóval az apai mamámmal meg a bátyámmal (az említett nagyszülő javaslatára) megegyeztünk, hogy fizetünk neki egy egy hetes, két főre szóló nyaralást. Nincs időpont lefixálva de minden elő van készítve, eljön a születésnap hete - és minden probléma kezdete. Először is kiderült, hogy Apám barátnője vacsorázni hívta őt arra az estére amit Apám közölt is az anyjával. A baj csak az, hogy Mamám is aznap estére szervezett vacsorát neki rokonokkal meg hasonlók.


Ez is lényeges, hogy az Apám notóriusan utálja a meglepetés és/vagy családi összeröffenéseket, pláne ha egyáltalán nem volt vele közölve.


Ebből fakadólag az este úgy játszódott le, hogy Apa ki volt akadva, szarul is érezte magát mert nem tudta megvárni a rokonokat, és rohadt mérges volt amiért így lettek a dolgok szervezve és privátba közölte velem hogy se a barátnője, (ebből következőleg) se ő nem hajlandó elmenni a nyaralásra vagy hogy bármi köze legyen a dologhoz. Ergo teljes elutasítás, totális kudarc az ajándék.

Kérdésemnek tehát innenstől van értelme: ott voltam én is a szervezők között (mondjuk hiszen nem állítottam meg hogy megtörténjen) és én is azt hittem örülni fog az ajándéknak. Szörnyű bűntudatom van és ebből fakadólag rettegek hogy újabb csalódást okozok neki - vagy megbántom közvetlenül.


Szóval mi a véleményetek? Van valami kiút? Vagy valami módja hogy megbezséljem vele ezt az ügyet?

Mert attól félek nincs az az idő ami begyógyítja azt a sebet amit a saját, tökéletlen, stoba lányod tud okozni neked az 50. születésnapodon...



2023. márc. 17. 23:58
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

20!


Na és honnan veszed hogy a család nem sértődött meg?

2023. márc. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
75%
Szép is, mikor a 70+ éves nagyi szervez...
2023. márc. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
68%

22-es!

Azt nem írta a kérdező.

2023. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben elmennék az útra. Felnőtt ember, vállalja a felelősséget ha valamit kijelent. Nektek meg jó utat.
2023. márc. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
94%

Mindketten hibásak vagytok - ahogy az lenni szokott.

Te abban, hogy tudtad, hogy apád a meglepetésbulinak NEM fog örülni, apád meg abban, hogy jóskán túlreagálta az egészet. Egyrészt megértem, hogy azt mondja, hogy ezek után nem kell neki az ajándék sem, de tekintve, hogy az ajándék egy utazás, ez mégsem fogadható el tőle.

Én nem kerítenék nagy feneket neki, elmondanám, hogy sajnálom (bár már gondolom, elmondtad), innentől kezdve, ha egy hisztis kisfiúként akar viselkedni, az legyen az ő dolga.

2023. márc. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
92%

Öszintén szólva az egész sztori érthetetlen számomra.

1. Ha apád utálja a családi összejöveteleket, meglepetés-partikat, akkor minek szerveznek neki ilyet?

2. Ha apád utálja a családi összejöveteleket, meglepetés-partikat, akkor minek ment inkább oda, mint a barátnöjével vacsorázni kettesben?

2023. márc. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
37%

Már bocs apád egy jó nagy büdös bunkó, az helyett hogy örült volna a meglepetésnek meg, hogy gondolnak rá, inkább magával foglalkozott

Jövőre ne szervezzetek neki semmit, megmarad a pénzetek meg az időtök is. A napján megköszöntitek esetleg egy tábla csoki oszt jónapot

2023. márc. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
43%

Hát nem azért, de ez már hiszti édesapád részéről. De előttem már úgy is írtak hasonlót.

Mikor csak a kérdést olvastam el, arra gondoltam, hogy egyszerűen kérj bocsánatot. De így már azt mondom, hogy biztos, hogy neked kéne? Biztos, hogy CSAK neked kellene?

Most ok, hogy nem szereti a bulikat, de ne játssza már el a hattyúk halálát drámaian... mert mondjuk eszébe tarthatta volna, hogy vannak jóval rosszabb gyerekek is mint te (még ha nem vagy szó szerint gyerek, de érted)


Amúgy én is utálom a szervezetlenséget, de nem így, pláne mikor alapvetően a szeretet a lényeg.


"Mert attól félek nincs az az idő ami begyógyítja azt a sebet amit a saját, tökéletlen, stoba lányod tud okozni neked az 50. születésnapodon..."


Ne hagyd magad manipulálni! Azért nem vagy te sz@rházi, csak azért mert édesapádnak volt egy rosszabb napja...

2023. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
68%
Hányszor volt ilyen? Hogy tudtátok, mit utál, és mégis azt kapta? Mert ez akkor igazából rólatok szól, nem róla.
2023. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
15%
Kamu.
2023. márc. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!