Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyám reagálta...

Szerintetek anyám reagálta túl vagy tényleg ekkora dolog ez?

Figyelt kérdés

Itt a kérdés előzménye:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Összeszólalkoztunk( nem konkrétan most) és mondtam neki hogy mégis mi alapján döntött így, hát semmi köze a házhoz, miért nem kérdezett meg legalább.

Aztán elvileg ezzel úgy megbántottam hogy majdnem sírt meg hasonlók.

De szerintem nagyon is jogos a kérdésem, mert ez tény amit mondtam.


2023. ápr. 15. 20:45
 51/102 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges ezen vitázni, hogy miért tiéd jogilag a ház egy része, már csak azért is, mert egyre hihetetlenebb dolgok jönnek elő, pl. ez a hitelfelvétel is. A kérdésed arra vonatkozott, hogy tényleg akkora nagy dolog ez, hogy ezt mondtad anyukádnak, és itt úgy látom, mindenki egyetért, hogy igen. Arról egyébként a kérdésben nem írtál, hogy ő is ilyen stílusban beszélt veled, nyilván így valamennyivel érthetőbb, de akkor is rá kellene jönnöd, hogy amit mondtál neki, az az egyik legrosszabb dolog, amit egy gyermek az anyjának mondhat. Úgy hangzik, mintha a te ingyenesen kapott jogod miatt ő semmit sem érne, hogy képzeli, hogy ott lakik. Tehát nem, nem reagálja túl. Pont úgy, ahogy te sem reagáltad túl azt, hogy oda akar hívni egy 5 fős családot. Mindkettőtöknek bocsánatot kellene kérnie a másiktól, a helyedben én kezdeném.
2023. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/102 A kérdező kommentje:

51#

Szerinted nem próbáltam vele megbeszélni szépen?

Én olyan vagyok hogy egy bizonyos pontig nagyon türelmes és együttműködő vagyok, utána meg végeztek velem. Ha ő ilyen, akkor sajnálom de én is ilyen vagyok. És őszintén megmondom nem sokat gondolkodtat el hogy "anyám", ha "anyám" akkor szerintem dolga nézni engem, mint gyerekét, aki nem csak egy alap kényelmet akar magának, hanem más indoka is van. Férjről és tesóimról nem is beszélve. Egyszerűen ez nem működő koncepció.


A házas, hiteles téma meg mindegy is, valóban az enyém a ház fele, nem rég voltunk ezt intézni, ha akármit akar módosítani apám vagy valami történik orrba szájba kellek a bankba vagy telefonon zaklatnak hogy a beleegyezésem nélkül nem történik semmi. De ezt apám is mondta hogy mi miért van. Nem is akarom bizonygatni, engem nem nagyon érdekelt akkor sem meg most sem.

2023. ápr. 15. 23:37
 53/102 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen hihető, hogy te adóstárs vagy a hitelben, érettségi előtt 😂😂😂
2023. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/102 A kérdező kommentje:
Nem bizonygatok semmit, ha ő nem tudná hogy így lenne akkor nem esett volna neki rosszul hanem csak röhögött volna ő is. Mondom lényegtelen.
2023. ápr. 15. 23:47
 55/102 A kérdező kommentje:

"Te érettségi előtt álló 18 évesként egészen biztos, hogy semmi érdemit nem tettél azért, hogy a nevedre kerüljön egy fél ház. A hitelhez is kb. annyi közöd lehet, hogy alá kellett írnod, mint zálogkötelezett, de a részleteket a szüleid fizetik, mint ahogy Téged is ők tartanak. Az, ha esetleg apukád keresi a pénzt, anyukád meg mást csinál, az a szüleid döntése, de ez nem jogosít fel téged arra, hogy tiszteletlen legyél anyukáddal, nem jogosít fel arra sem, hogy hivatkozz a "fél házadra" és ez miatt rendezkedj. Nyilván volt valamilyen nyomós ok, amiért a szüleid így döntöttek, hogy anyukádra nem írattak tulajdonrészt, de azt biztos nem tervezték, hogy ez miatt neked ekkora arcod legyen."



Te mindig elfelejted a tényeket?

De tettem, de tudod mit? Tegyük fel nem tettem semmit, oké. Na és? Ismétlem magam, vannak tények amiket nem lehet meg... had ne írjam le.

És nem, nem ennyi közöm van hozzá.

De feljogosít. Indokold meg miért nem?

Őt mi jogosította fel a döntésére? Erre még mindig nem kaptam választ. Nincs is.

2023. ápr. 15. 23:50
 56/102 A kérdező kommentje:

"Vérlázító a stílusod, nem csodálom, hogy anyukád kiakadt tőled. Ha nem tetszik a rokonlátogatás, cuccolj össze és vonulj át a nagyihoz Te arra a pár napra, ezt megteheted, vagy azt is megteheted, hogy szépen megkéred anyukádat, hogy találjon ki valamilyen megoldást, mert nem fogtok elférni, de ahhoz nincs semmi jogod, hogy diktálj és arrogáns módon beszólogass neki."


Vérlázító, mint anyám viselkedése.

Ahogy ezt is leírtam már, saját házamba nehogy már én legyek elküldve:D

Másrészt a nagyim messze lakik mindentől, netje sincs és hasonlók, nem ismétlem magam. Nem én fogom szar helyzetbe rakni magam mert anyámnak így tartja kedve.


És igen kell a net, de nem azért hogy magamat szórakoztassam, hanem mert pár tanár még használja a digitális felületet online oktatás után is.

2023. ápr. 15. 23:53
 57/102 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő alatt lenyomhattál volna pár tételt töriből
2023. ápr. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/102 A kérdező kommentje:
házamból* bocsi.
2023. ápr. 15. 23:53
 59/102 A kérdező kommentje:
57# tanultam ma, ne aggódj:)
2023. ápr. 15. 23:54
 60/102 anonim ***** válasza:
100%
51-es vagyok. Nem fogunk ugyanarra a véleményre jutni, úgy látom. És itt nem csak magamra gondolok, hanem a többi válaszolóra is. Anyukád mondott rád csúnya dolgokat egy veszekedés során, de téged ezek nem érdekelnek, mert amúgy is teszel rá. Te mondtál egy nagyon csúnyát, ő ezért szomorú, nyilván őt valamilyen szinten még érdekli, mit gondol róla a gyermeke. Az előző kérdésednél is a végén már csak azzal tudtál foglalkozni, hogy "add ezt vissza" anyukádnak, ezek után hogy gondoljuk, hogy normálisan próbáltál vele beszélni? Haragudj rá, utáld őt, ha ezt akarod, de azt ne várd el a gyakori válaszadóktól, hogy ezt az áldásos viselkedést helyeseljék.
2023. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!