Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyám reagálta...

Szerintetek anyám reagálta túl vagy tényleg ekkora dolog ez?

Figyelt kérdés

Itt a kérdés előzménye:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Összeszólalkoztunk( nem konkrétan most) és mondtam neki hogy mégis mi alapján döntött így, hát semmi köze a házhoz, miért nem kérdezett meg legalább.

Aztán elvileg ezzel úgy megbántottam hogy majdnem sírt meg hasonlók.

De szerintem nagyon is jogos a kérdésem, mert ez tény amit mondtam.


2023. ápr. 15. 20:45
 61/102 A kérdező kommentje:

Persze hogy haragszom rá. Szerinted hányszor próbáltam vele megbeszélni? Mikor ezt mondtam neki akkor is ő emelte fel a hangját és kezdett gúnyolódni hogy ki vagyok én ebben a házban.:) Tehát én nem bánom amit mondtam, mert jogos és tény.

Igen, így van, nem kötelező elhinni semmit. Köszi a választ.

2023. ápr. 16. 00:03
 62/102 anonim ***** válasza:
93%

"De feljogosít. Indokold meg miért nem?" Azért nem jogosít fel a "tulajdonjogod", mert te azt csak ajándékba kaptad valamilyen családi okból, amit itt elhallgatsz, viszont egyrészt az ajándék visszavonható, másrészt mivel házasság alatt lett a ház megvásárolva, anyukád a jog szerint tulajdoni lapon kívüli tulajdonos, tehát neki eltartó szülőként több joga van, mint neked, úgy is fogalmazhatunk, hogy FELETTED áll.


"Őt mi jogosította fel a döntésére? Erre még mindig nem kaptam választ." Ő az egyik eltartó szülőd, bármennyire nem bírod ezt felfogni a tojáshéjjal a fenekeden. A döntéseit nem kell veled megbeszélnie, csak apukáddal, maximum figyelembe veheti az udvarias, tiszteletteljes kérésedet.


Ismered ezt a mondást?


"Adj a tótnak szállást, kiver a házadból"


jelentése: jelentése: a hitvány ember hálátlansággal fizet a jószándékért

2023. ápr. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a kérdést válaszokkal szívesen megmutatnám annak a kérdezőnek aki pár hete azt bizonygatta, hogy 3 vagy több gyerek mellett az anya ne dolgozzon, hanem maradjon otthon gyereket nevelni és háztartást vezetni. Csak hogy lássák akik ezen a kényszerpályán vannak, hogy ez hova futja ki magát.

Van egy barátnőm, aki szintén otthon maradt és két fiút nevel, mert így döntöttek a férjével. A nagyobb fiú 15 éves már, az ő nevén van a ház kicsi kora óta, mert apósék így vettek házat nekik anno. De biztos vagyok benne, hogy ott apuka igen keményen elbeszélgetne a fiúval ha olyat mondana az anyjának, hogy semmi köze a házhoz és ez az ő háza. A gyerekekért él, mint sok más anya. Azért ezen gondolkozz el, vedd le azt a nagy mellényt!

2023. ápr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 A kérdező kommentje:

63# És hogy beszélgetne el az anyukával ha ilyen idióta felelőtlen döntést hozna? És a férjet is zavarná? Arra senki nem gondol?

Amúgy meg beszélgethetne vele, ő nevén van.

2023. ápr. 16. 00:20
 65/102 A kérdező kommentje:

62, ne haragudj de én erre már nem reagálok, egyszerűen félrebeszélsz vagy elhanyagolod a tényeket, sőt mondásokat irkálsz xd Bocsi, de ezen nevetek.

Egyszerűen az állításaidra annyit lehet mondani hogy nem:D

2023. ápr. 16. 00:22
 66/102 A kérdező kommentje:
Olyan tényeket állítasz amik nem valóság, tehát tényleg nem tudok többet mondani minthogy "nem".
2023. ápr. 16. 00:25
 67/102 A kérdező kommentje:

"és ez az ő háza"


Ahogy látom, ebből már jó nem lesz, ti is csak próbáljátok itt cifrázni a dolgokat. Hát mindegy, én most alszok egy picikét.

2023. ápr. 16. 00:26
 68/102 anonim ***** válasza:
92%
Rossz belegondolni, hogy ennek a szegény nőnek nap mint nap el kell viselnie téged. Én már nem is csodálom, hogy oda akarja csődíteni a rokonságát, ők biztos emberként tekintenek rá legalább...
2023. ápr. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem miért a kérdezőt támadja mindenki. Az anyja odacsődíti a pereputtyát egy olyan házba, amiben hely sincs nekik, ráadásul úgy, hogy fąszt se kérdez meg az ott élőktől. Mikor ez nem tetszik a szerintem senkinek se a családból, még az anyja van feháborodva, összeveszik a gyerekével a 'ki vagy te itt ebben a házban?' szinten és amikor a pofájába van vágva, hogy ki a kérdező abban a házban, akkor meg még a kérdező a szar szemét szar, mert megmondta, hogy ő a tulajdonos. Szerintem igenis jogosan szólt be, és igenis jogosan van felháborodva, hogy a debil famíliát oda akarja a nő csődíteni, és jogosan fogja a bejárati ajtóból a plusz 5 főt a bús pıcsába elküldeni a kérdező. Tök mindegy miért ő a tulajdonos, nem erről szól a kérdés.
2023. ápr. 16. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
91%
Mikor a testvérem 17 évesen kapott a szüleimtől egy kis lakást, és hitelt is vették fel rá a szüleim, a bank csak úgy engedte a hitelfelvételt, hogy az egyik szülő számára haszonélvezetet alapítottak a lakáson. Te is biztos lehetsz benne, hogy az egyik szülődnek van haszonélvezete a te tulajdonrészeden. Lehet, hogy apukád az, de akkor sem verheted magad arra, hogy te vagy a tulajdonos, anyukád meg egy megtűrt valaki a saját otthonában. Ha valaki kirakhatja a rokonokat, az apukád, de kapaszkodj meg, 18 évesen téged is kirakhat (ha ő a haszonélvező, ha anyukád az, akkor anyukád rakhat ki). Édesanyád megszült téged, felnevelt, vegyél vissza az arcodból! Ha majd nem lesz, keservesen bánni fogod, hogy ilyen csúnyán megbántottad, márha vannak emberi érzéseid.
2023. ápr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!