Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyám reagálta...

Szerintetek anyám reagálta túl vagy tényleg ekkora dolog ez?

Figyelt kérdés

Itt a kérdés előzménye:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Összeszólalkoztunk( nem konkrétan most) és mondtam neki hogy mégis mi alapján döntött így, hát semmi köze a házhoz, miért nem kérdezett meg legalább.

Aztán elvileg ezzel úgy megbántottam hogy majdnem sírt meg hasonlók.

De szerintem nagyon is jogos a kérdésem, mert ez tény amit mondtam.


2023. ápr. 15. 20:45
 71/102 anonim ***** válasza:
84%

69-es, nagyon is számít, miért kapott tulajdonjogot ez gyerek, nézzünk egy lehetséges esetet:

Anyuka korábban valamiért KHR listára került, ezért ha a nevére kerül ingatlan, arra akár végrehajtást is bejegyezhetnek, ezért apukával úgy döntenek, hogy az anyukának járó 50% tulajdonrészt ráíratják az éppen nagykorúvá váló egyik gyerekükre (a kiskorúakra azért nem, mert akkor hiteligény esetén a Gyámhatóság engedélye is kellene), apuka nevére pedig rákerül a neki járó 50%. Álmukban nem gondolták, hogy ennek a tettüknek következményeként az addig tüncipünci gyerekük megkergül, előjogokat képzel magának a tulajdonjoga okán. Ezzel csak most szembesült anyuka is, amikor a saját eltartott gyereke közölte vele, "neki van fél háza, nem anyukának", ezért anyuka jobb, ha kusban marad és ne akarjon itt rendezkedni. Itt az apuka is hibázott, mert azzal a lendülettel kellett volna a drágalátos kisfiát helyretenni, amikor ez a mondat elhangzott a gyerek szájából. Sajnos anyuka most szembesült vele, hogy ebben a családban a férje sem tiszteli igazán, a fia pedig semennyire se, így érthető az elkeseredettsége.

Az, hogy anyuka a rég nem látott testvérét és annak családját el szeretné szállásolni egy hétre a közös otthonban, egy normális, egymást tisztelő, szerető családban nem okozna problémát még akkor sem, ha ez pár napos kényelmetlenséggel járna, megoldanák valahogy. Itt nyilvánvaló, hogy az épp csak nagykorú gyerekkel elszaladt a ló, majd ő megmondja az anyjának, hol a helye ebben a diszfunkcionális családban.


Csak egy észrevétel erről: "még az anyja van feháborodva, összeveszik a gyerekével a 'ki vagy te itt ebben a házban?' szinten és amikor a pofájába van vágva"


Én még sosem engedtem meg magamnak, hogy az anyámmal összefüggésben ilyen szavakat használjak, hogy "a pofájába van vágva", mert én tisztelem a szüleimet még akkor is, ha nem minden döntésükkel értek egyet, de úgy látom, manapság az a divat, hogy a farok csóválja a kiskutyát.

2023. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:
41%

Megértem a keserűségedet, olvastam, amit írtál anno, válaszoltam is rá, de nincs jogod rajta semmit számonkérni, vagy elszámoltatni, ugyanis ő főz-mos takarít rád, többek között.


Azt meg főleg nem vághatod a fejéhez, hogy te vagy a tulaj, neked, anyám kss a neved - ha az én gyerekem mondana ilyet, nagyon-nagyon gyorsan elérném, hogy el akarjon húzni onnan.

2023. ápr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 anonim ***** válasza:
100%
Húha, kérdező, ha anyád a hasznoélvező, akkor MA kidobhat téged, tulajdonjogo ide vagy oda, ugyanis a haszonélvezet sokkal erősebb a tulajdonjognál :D
2023. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/102 anonim ***** válasza:
90%

73, nagyon remélem, hogy van...

Ez az a tipikus eset, amikor kecskére bízzák a káposztát.

2023. ápr. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 A kérdező kommentje:
Nincs haszonélvező joga.
2023. ápr. 16. 09:44
 76/102 A kérdező kommentje:

Még mindig nem változott semmi. Nem úgy van ahogy írjátok, ez a ti elképzelésetek.

Másrészt meg a tisztelet kölcsönös ezt is leírtam már.

Az ilyen "ha" mondatokra nem is reagálok mert minek.

2023. ápr. 16. 09:47
 77/102 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, olyan sok dologban igazad van, és mégis, annyira undorító a stílusod, mindig meg kell néznem ezt a kérdést, hátha ez csak valami vicc volt, és tudsz normálisan is viselkedni. Továbbra is csak azt tudom mondani, komolyan az ingatlan-nyilvántartás dönti el, anyukádnak van-e otthona? Miért kell ennyire nagyképűnek lenni egy olyan tulajdonrészre, amiért te egy forintot nem fizettél? Joghallgatóként mondom, egy normális családban nem a jognak kellene megmondani, hogy anyukádnak milyen joga van abban a házban, ahol hosszú évek óta él, gondozza azt, ott neveli a gyerekeit. Ezért nem értem azokat a válaszolókat sem, akik itt ennyire drukkoltak egy haszonélvezeti jogért. Nem tudom, mi ez a hatalmas harag benned anyukád felé, de hogy ezt nem a mostani eset okozta, az biztos. Őszintén remélem, hogy majd egyszer észhez tértek, te is és ő is, mert akárhogy is szereti itt hangoztatni a gyakori közössége, nem irigylésre méltó dolog az, ha valaki minden kapcsolatot megszakít a szüleivel.
2023. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:
85%

OK, akkor írd le pontosan, hogy van, mert egyrészt nagyon nem mindegy, miért kaptál tulajdonjogot.


Másrészt a a tiszteletnek bár kölcsönösnek kellene lenni, a szüleidnek nem kell bevonni téged egy olyan döntésbe, hogy kiket látnak vendégül, kiket szállásolnak el ideiglenesen a házban még akkor sem, ha bármilyen okból kaptál tulajdonjogot a házból, mivel Te még egyelőre egy eltartott vagy, akkor is, ha nagykorú.

2023. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 A kérdező kommentje:
Nem a jog dönti el, anyámnak van otthona, viszont a testvérének a családjának nincs.
2023. ápr. 16. 10:33
 80/102 A kérdező kommentje:
78# Nem magyarázkodom, eleget magyarázkodtam már. Kurvára jogos amit csinálok. Azért fáj neked is szerintem. Mindig áskálódni próbálsz és azt a szerepet próbálod rám adni hogy még levegőt sem vehetek más nélkül. Fájdalmas az igazság és részemről ennyi volt a válasz neked.
2023. ápr. 16. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!