Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy transznemű embernek mit...

Egy transznemű embernek mit szólnak a szülei ahhoz, hogy már a másik nemhez tartozik a gyerekük?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre. Ha valaki tapasztalatból írna az még jobb.

Hogy lehet elfogadni, hogy pl valaki fiából lány lesz teljesen?



2023. ápr. 17. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
21%
Attól hogy valaki elmebeteg még nem változik meg a neme a fiú ugyan úgy fia marad valakinek attól hogy mosógépnek képzeli magát
2023. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:

Nem sértegetésnek szántam a kérdést.

Csak láttam egy transzneműt, aki még csak 17 éves és elmondta, hogy hamarosan kezdi szedni a hormonokat meg mellet fog csináltatni.

Elgondolkodtam rajta, hogy vajon a szülei mit gondolnak arról, hogy volt egy fiúgyerekük, aztán most majd kapnak külsőre és viselkedésre egy lányt. Nem lehet egyszerű.

2023. ápr. 17. 20:53
 3/83 anonim ***** válasza:
91%

Ideális esetben semmit. Lehet, hogy nem értenek vele egyet, de elfogadják és támogatják a döntést. Próbálják esetleg megérteni.

Én ismerek olyat is, akinek az egyik szülője lett transznemű. Na az is kemény.


A rosszabb eset meg az #1.

2023. ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
23%
Én olyat ismerek, akivel a gyereke felvetette a hitelt, hogy átműttesse magát, aztán műtét után masfél evvel rájött, hogy nem is ezt akarta és öngyilkos lett. Az anyja és a nagyanyja meg fizeti a hitelt a mai napig. Ő örülne, ha akármilyen nemű élő gyereke lenne. Nyilván szerencsétlen nem volt transz, csak sima homoszexuális.
2023. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
19%
Szülök azért nagy többségében akkor is szeretik a gyereküket legyen az bármilyen lökött, pl én nem tudnám de nem is akartam pont e miatt sose gyereket
2023. ápr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 A kérdező kommentje:
Na ez kemény történet. :(
2023. ápr. 17. 21:00
 7/83 anonim ***** válasza:
81%

A 4-es története nem igaz, csak éppen az ilyen negatív propagandára jó. Eleve ez az átváltozás nem "A mütét"tel történik, hanem sok éves folyamat, elöször évekig hormonális kezelések vannak csak, emellett pszichológiai vizsgálatok sora, utána kezdödnek csak a mütétetek, minden fokozat után hosszabb szünettel, mert gyakorlatilag a legutolsó mütétig (az új nemhez tartozó nemiszerv kialakítása) bármikor visszafordítható a folyamat, ez a mütét elött meg több év várakozási idö van éppen emiatt.

Másrészt meg ha a "gyerek" fel is vett volna hitelt - ilyen mütétre nem adnak -, akkor sem kellene soha a szülöknek fizetni a gyerekük helyett.


A kérdésre: ez nagyrészt a szülöktöl, az alapbeálítottságuktól, a szülö-gyerel viszonytól függ, van, akik elfogadják - habár nekik sem egyszerü a dolog -, meg vannak, akik minden kapcsolatot megszakítanak a gyerekükkel és a két véglet között bármi elöfordulhat.

2023. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
12%

"Csak láttam egy transzneműt, aki még csak 17 éves és elmondta, hogy hamarosan kezdi szedni a hormonokat meg mellet fog csináltatni."

. Ja, persze hogyne... ezt ő maga mondta?

Csak kíváncsi vagyok, valós-e a kérdés.

2023. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem biztos hogy van bennük egy úgy sem tehetek semmit, hát elfogadom érzés is.
2023. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
25%
Transzneműségről legfeljebb 18 év után szabad beszélni. Ahol biztos saját akaratából dönt. Igaz befolyásolás és agymosás érheti felnőtten is az embert, de akkor is, saját döntése. Az a plasztikai orvos aki egy kamaszt hormonkezel meg nemi átalakító műtéteket csinál annak börtönben a helye. A bűnözők közt oda való. Itt nem a szülőről van szó hanem aki befolyásolja a pubertáskor küszöbén teljesen természetes testképzavarban lévő teenagert és a hentesről aki megteszi ezeket a barbár műtéteket.
2023. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!