Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy transznemű embernek mit...

Egy transznemű embernek mit szólnak a szülei ahhoz, hogy már a másik nemhez tartozik a gyerekük?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre. Ha valaki tapasztalatból írna az még jobb.

Hogy lehet elfogadni, hogy pl valaki fiából lány lesz teljesen?



2023. ápr. 17. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
81%
60. Olyan emberekről beszélek akik visszatértek az eredeti memükhöz, tehát már túlestek a hormonzerápián esetleg bizonyos műtéteken is. Van aki azután gondolta meg magát miután már és leszdték a mellét, de még nem volt lennt megműtve. Nevüket vállalva. Ők márcsak jobban tudják.
2023. ápr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
94%

100 szónak is egy a vége, ha egy szülő megtagadja ezért a gyerekét az a szülő tönkre is teszi a gyerekét.

Azt a gyereknek nagyon nehéz feldolgozni, hogy a saját családja kiveti magából. Ezért van a sok öngyilkos, mert senkire nem számíthat.

2023. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
62%

A többség nem megtagadja a gyereket, hanem csak simán nem ért egyet velük. Ilyenkor sokszor maga a gyerek szakítja meg a kapcsolatot.

Persze biztos van yan is hogy még tagadja de szerintem nem ez a jellemző.

2023. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
79%
63# Ha a gyerek szakítja meg a kapcsolat, akkor azt érzékeli, hogy nem fogadják el otthon és elmenekül abból a közegből. Ez nagyon szomorú, mert a család az aki a biztonságot, a hátteret tudná nyújtani. A haverok a barátok jönnek mennek, de a családi kötelék örök és megbonthatatlannak kellene lennie.
2023. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
85%

De azért gondolom lehet egyet nem érteni egy transzneművel? Attól miért nem lehet elmondani egy transznak, hogy neked mi a véleményed? Az a baj, hogy azt látom, hogyha egy picit is negatív véleménnyel van az ember erről a témáról, már egyből gyűlölködő.

Nyilván, most nem arról beszélek, mikor tényleg konkrét kitagadás, meg utálat van.

Arra mondom, hogy nehogy az baj legyen már, ha valakinek más a véleménye, nem csak a transzneműeket kell elfogadni, hanem fogadja el a transz gyerek, ha erről másnak más a véleménye. Nem a bántást kell elviselnie, csak a nézőpontokat.

2023. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
37%
Én azt vettem észre hogy egyre több a transzi meg a meleg. Régen is voltak de nem ennyien, gondolom nem a "reklám" miatt, ááá dehogy. Szegény fiatalokat eléggé manipulálják, egyébként is nyitottak mindenre, mint a szivacs, úgy fogadják be az információt..
2023. ápr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
83%

#65

De ezt a gyereknek nem kell nyíltan tudnia. Ennél sokkal jelentéktelenebb dolognál is tud fájni, ha nem értenek egyet valamiben az emberrel.

Nincs azzal baj, ha valakinek ez nem szimpatikus, vagy valamilyen oknál fogva nem tudja elfogadni, csak tudja, hogy mikor kell csendben maradni.

2023. ápr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
76%

"Attól miért nem lehet elmondani egy transznak, hogy neked mi a véleményed?"


Figyelj. Ha neked turcsi orrod van de sas orrot szeretnél (nyilván nem de tegyük fel ez az álmod), mert úgy érzed azzal sokkal jobb lenne az életed, úgy éreznéd jól magad, így lennél önmagad. Nyilván egészséges ember nem ad ekkora jelentőseget az orranak csak a példa kedvéért. Szóval osszeszeded a pénzt, megmutteted végre olyan vagy ahogy neked tetszik, elégedett vagy magaddal és az eleteddel, aztán jövök én és elmondom neked hogy nekem az a véleményem hogy a sas orr gusztustalan és beteges és téged csak rabeszeltek erre hogy csonkittasd meg magad mert igazából neked nem is ez tetszik.

Ugye milyen jól esne valószínűleg? Ja nem.


De nyilván ez csak egy hülye példa leegyszerusitve. Igazából nem lehet olyan példát hozni ami teljes mértékben vissza tudja adni hogy milyen érzés az amikor úgy érzed rossz testben vagy. Tehát nem az orroddal nem vagy elégedett hanem úgy tetőtől talpig semmivel. Aztán ha megkapnad vagy meg akarnád szerezni amit akarsz meg elitelnenek és mindenki jönne a kéretlen véleményével.


Mindenkinek van olyan dolga, szokása, akármilye ami valaki másnak nem tetszik. Mégse érdekel senkit a másik véleménye erről. Mert az emberek nagy része ugye nem is kedvesen adja elő ha valamiről másképp vélekedik.

És az is sértő és fájhat ha valakinek azt mondod hogy téged rábeszéltek erre.

Én úgy gondolom mindenkinek jogában áll elbszni a saját életét. Ha megbanja, megbanja. De én nem gazolok a lelkébe mert nincs jogom hozzá.

2023. ápr. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
34%
Ez tényleg nagyon rossz példa volt. Egy orrműtét nem okoz életre szóló, visszafordíthatatlan károsodásokat. Ha nem sikerül újra lehet műteni.
2023. ápr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
76%

68


Hát nem gondoltam volna, hogy magyarázkodnom kéne a 65-ös válaszom, de akkor ok, kifejtem bővebben, hogy mit értek ez alatt, mert valóban nem voltam bőbeszédű.


"elmondom neked hogy nekem az a véleményem hogy a sas orr gusztustalan és beteges"


"Aztán ha megkapnad vagy meg akarnád szerezni amit akarsz meg elitelnenek és mindenki jönne a kéretlen véleményével."


De ez megint már az a szituáció, amikor a transzit bántják, én írtam is, hogy nem erre gondoltam. Ezt nem kell elviselnie senkinek.


A kéretlen véleménynyilvánítás valóban idegesítő mindenki számára, témától függetlenül. De én vélemény megmondás alatt most arra a szitura gondoltam, amikor az ember valóban el is mondja a barátainak, családjának, hogy ő transznemű és más nemben érezné jól magát. Akkor se szabad egy szót se szólni? Tehát maradjon az ember csendben, mikor eleve a transznemű beszél is a témáról? Akkor milyen véleményről beszéljek? Nyilván nem a rakott krumpli receptjéről fogok neki papolni, hanem kimondanám, hogy nézd, nem örülök neki. Szerintem átműttetni magad nem természetes. De most ebben hol van a gyűlölködés? Nehogy már ez akkora trauma legyen, pláne amikor ezt vállalja is a transznemű, hogy beszél róla!


De különben látjátok erről beszéltem. Már le se írhatod, hogy neked ez nem szimpatikus a dolog, mert egyből az utálkozással jönnek.


Le is írtam különben, hogy nem a kitagadás, az utálat ok, de mindegy...

2023. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!