Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy transznemű embernek mit...

Egy transznemű embernek mit szólnak a szülei ahhoz, hogy már a másik nemhez tartozik a gyerekük?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre. Ha valaki tapasztalatból írna az még jobb.

Hogy lehet elfogadni, hogy pl valaki fiából lány lesz teljesen?



2023. ápr. 17. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
95%

#30

Igazad lenne, pontosabban igazodnak kellene lennie, de nincs.

Nap, mint nap botlik bele az interneten az ember olyan cikkekbe, hogy kidobták, elfordultak tőle, bántalmazták, mert transz.

Sokan még mindig kifelé élnek, féltik a jóhírűket, nem tudnak elvonatkoztatni attól, hogy majd mit szólnak a szomszédok. Na az ilyen emberek pont nem fogják ezt sosem elfogadni, és pont rájuk nem igaz az, amit állítasz.

2023. ápr. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
95%
Hát, sok esetben, ha egy fiatal a világ felé vállalta már a véleményét és azt mondja, hogy ő transz és belevág a dologba (ami amúgy is évekig tart), akkor ő ezt már felvállalta a szülei előtt is. Akik aztán ebben őt vagy támogatják (vagy mindketten, vagy csak az anya főleg), vagy kitagadják. Nem minden szülő igazi "szülő". Van, akinek ez már sok, meg hogy csalódott a gyermekében, ő nem ilyennek nevelte, másfelől meg vannak az igazi szülők, akik bármi áron szeretnék, hogy a gyerekük boldog legyen. Mindkét fajtáról hallani történeteket. Van azért köztes is, aki nem örül a dolognak először, de olyan 5-10 év után megbarátkozik vele és újra nyit a gyereke felé. Ebben is főképp az anyák a nyitottabbak.
2023. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
15%

Én betiltanám ezeket a műtéteket. 25-30 éves korra tolnám a korhatárt. Ha addig kibírták és még mindig megcsonkíttatnák magukat akkor hajrá. Gusztustalan beteg világ ez. Most gondolj bele mennyire beteg ez az egész, pl amerikában 21től tehetsz jó pár dolgot, de ahhoz felnőtt vagy hogy kasztrált inkontinenssé tedd magad egy életre, visszafordíthatatlanul.

Undorító ez hogy tényleg így tönkre teszik az embereket. Inkontinens, terméketlen lesz, érzés kiesés is lesz, szóval a szexet se fogja élvezni, plusz biztos nagy fizikai fájdalom a műtét utáni lábadozás. Borzalmas. Remélem lerothad üszkösödéssel a kezük ezeknek az orvosoknak

2023. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
2%
Utolsó vagyok. Ha a fiam ezt akarná tenni magával én lebeszélném róla, ha nem sikerül megmondanám hogy felejtsen el örökre, nem akarom a megbánást hallgatni,nem akarok a temetésére menni. Ez nem egy tetkó hogy "anya megbántam, visszacsinálom" vagy nem egy válás hogy "anya, helyrehozom, visszaszerzem!" Az én fiam nem fogja tönkretenni magát
2023. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
80%

#34

Na már most korlátozod a gyereked abban, hogy szabad akarata legyen.

Ez nem olyan dolog, hogy hétfőn eldöntöm, kedden kész.

Évekig tartó hormonális kezelések vannak, sok országban tilos, vagy olyan drága, hogy nem is engedhetik meg maguknak anyagilag sosem.

Vannak emberek, akiknek a szervezetében az ellenkező nem hormonjai vannak többségben. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Ez nem döntés kérdése, hanem ezzel születik.

Nem bántani akarlak, de ha a gyereked ezzel elő állna, majd te tiltanad neki, akkor előbb és jobban tönkretennéd, mintha 1000 idegen sértegetné.

2023. ápr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
71%
Értem hogy mit mondasz, de az a baj hogy ezt a műtétet nem lehet visszafordítani, nem akarom hogy szendvedjen szegény. Egyébként mindenben mellette vagyok, de ezt nem tudom lenyelni
2023. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
93%

#36


Nem lehet, ebben egyetértünk. Abban is egyetértünk, hogy megbánhatja, de… az is tönkre teszi az embert, ha nem viszi véghez, mert szégyelli stb… láttam ilyet. Sorozatos öngyilkossági kísérletek, depresszió. Ez nem játék, senkinek nem kívánom, hogy végig élje, sem külsőleg, sem belsőleg.


Egy embert sok mindentől meg lehet védeni, és egy szülő mindig is azon lesz, hogy ezt tegye. Ugyanakkor van egy dolog amitől senkit nem lehet megóvni, függetlenül attól, hogy milyen kapcsolatban áll vele az adott illető, az pedig önmaga.

Elképzelhetetlen érzés lehet, ha szulokent végig nézi az ember, ahogy ez balul sül el, de fogadok, hogy azzal sem békèl meg az ember, ha a tiltása miatt tesz magában kárt a gyerek.


Van az a pont, amikor “el kell engedni a kezét”.

2023. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
79%
33-as... 25-30 éves korig tolnád?... OK, de akkor a szavazati jog is legyen 25-30 körül... 18 felett már nagykorú a gyerek, elvileg már felelősségteljes. A mai fiatalok meg már, húúúú, elnézve őket, másabbak, mint én voltam 20 éve. Sokkal előrébb vannak. Pedig csak 42 éves vagyok...
2023. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
73%
35. Szabad akarat? Itt nem arról van szó hogy milyen sportot válasszon, hanem testcsonkításokról. A szülő nem véletlenül szülő, a gyerek nem véletlenül gyerek. A szülő felelős érte nem véletlenül. Egyértelműen nagyobb tapasztalata van az életben mint egy befolyásolható 12-16-18 évesnek. Nem véletlenül a szülő a döntéshozó. Példa: sok tini legszivesebben nem is járna iskolába, és van hogy már 16 évesen összekoltözne a barátjával. Itt jön a szülő hogy felelős döntést hozzon.
2023. ápr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy értem én, hogy aggódsz meg véded a gyereked. Ez teljesen természetes. Szerinted miért van az, hogy én az anyámnak nem mondom el, hogy velem mi van? Mert a családban ő az überkonzervatív, azért. Így is félt, aprócseprő dolgok miatt (pl. 17 éves koromig nem biciklizhettem az utcán, pedig nem is városban lakunk, vagy 21 éves koromban petíciót kellett a szegedi kolisokkal aláíratnom, hogy Szegedre levihessem a cangám és ott használjam), ezek után, ha elmondanám neki, hogy női ruhát viselek, és ezt az utcán is teszem, vajon mennyire rettegne, hogy valaki ezért megver?... Az már más tészta, hogy az ő világlátásába sem férne bele ez. Nem tudná, hol mentem félre. Szerencsémre egy külföldi városban lakom, ahol a lakosság nagy része elég nyitott ehhez. Max beszólnak, az olyanok kb, mint te lehetsz. De a verbális abúzuson kívül eddig még nem lett bajom. De anyám féltene, ezért neki ezt sosem mondom el...
2023. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!