Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy transznemű embernek mit...

Egy transznemű embernek mit szólnak a szülei ahhoz, hogy már a másik nemhez tartozik a gyerekük?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok erre. Ha valaki tapasztalatból írna az még jobb.

Hogy lehet elfogadni, hogy pl valaki fiából lány lesz teljesen?



2023. ápr. 17. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
88%
Eddig is ahhoz tartozott, csak nem tudta.
2023. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 anonim ***** válasza:
77%

"most majd kapnak külsőre és viselkedésre egy lányt"

A viselkedés a tranzíciótól nem változik meg.

2023. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
66%

Annak, aki leponozta a 8-as válaszom: a transznők esetén a hormon hatására nő mega mell, ne a szilikontól. Szóval aki már a hormonterápia alatt mellműtétről beszél, az egyszerűen nem ért hozzá.


Ebből következik, hogy a Kérdező a történetet kitalálta.

2023. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
97%
Alapvetően ugye a gyerek személyiségre nem változik meg csak külsőre, szóval ilyen szempontból nem értem miért lényeges, hogy valakinek "lánya" van vagy "fia". Az mondjuk lehet, hogy a gyerek eddig is lányosabban akart volna viselkedni, csak elnyomta magában amit most kienged, de ezt normális szülőnek szintúgy el kéne fogadnia. De sajnos sok intoleráns szülő van, van aki már azt nem tudja feldolgozni ha a gyereke vegetáriánus.
2023. ápr. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 A kérdező kommentje:

#8: Unalmas ez a folyamatos kötekedés ezen az oldalon.

Igen, ő maga mondta. A kérdés kiírása előtt láttam tiktok live-ban, mikor kérdezgették a témáról. Már női kinézete van, gyönyörű hosszú haja. Nem alpári módon viselkedett ebben a live-ban. Amúgy nem ismerem.

Elmondta, hogy hamarosan kezdi a hormon szedését, meg hogy még suliba jár, tizenegyedikes Lesz onlyfans regisztrációja.

Nem értem miért kell itt mindig mindent bizonygatni.


Egyèbként meg általánosságban vagyok kíváncsi a témára. Nem egyetlen emberre vetítve...

2023. ápr. 17. 21:34
 16/83 A kérdező kommentje:

Ja és ha hazudott, arról nem tehetek. Azt írtam le amit ő mesélt. Nem vagyok otthon transz témában.

Az viszont, hogy valaki hazugsággal vádol, hogy kötekedni tudjon, elég gyomorforgató.

2023. ápr. 17. 21:38
 17/83 anonim ***** válasza:
18%
Kiről van szó?
2023. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
78%

Az én gyerekem transznemű. Mi, a szülei, pontosan tudjuk, hogy ez mit jelent, ezért őt azonnal elfogadtuk. Viszont azonnal elkezdtünk nagyon aggódni miatta, mert féltettük őt.

Féltettük azoktól az emberektől, akik napi szinten gyűlölködnek, fenekednek ellenük.

Egy ilyen toxikus embert általában úgy lehet megváltoztatni, hogy elmagyarázzuk neki, a transzneműség valójában mit jelent. Azzal, hogy tudást szerez, megértheti mi történik, empatikussá, toleránssá válhat. Sajnos sokakkal nem lehet mit kezdeni, mert csak ontják magukból a gyermekvédelemnek hitt gonosz beszédet, és valójában nem foglalkoznak ezeknek a transznemű gyerekeknek, felnőtteknek az életével.

2023. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
90%

Kinek mit.

Szerintem egy intelligens szülő elfogadja.

Amúgy ez miért tragédia? Egy okból, a szar társadalom miatt.

Abban a társadalomban, ahol egy nem-változtatás elfogadott, ott az érintettnek és magának a szülőnek is sokkal jobb és könyebb.

Szerintem egy szülőnek sokkal rosszabb elfogadni, hogy nem lesz unokája, pl mert a fia -lánya nem vállal gyereket, mégis kénytelen azt is elfogadni és a gyereke ezen döntése miatt sem tehet semmit.

2023. ápr. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
91%
Ha az én gyerekem mondjuk 17 éves korában előállna a transz témával, abban a pillanatban biztosan lesokkolna. De, ha 17 évig szeretgettem, akkor továbbra is szeretni fogom, tudomásul venném, hogy nem lesz unokám és ugyanúgy szeretném. Erre mondják, hogy egy anyának akármilyen a gyereke akkor is szereti. Én így gondolom.
2023. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!